Menu

Recenze a srovnání Dyson V10 Absolute

Doporučujeme

Datum doporučení: Duben 2020

  • Větší prachový zásobník
  • Dobrá výdrž baterie
  • Nemá LCD displej
  • Vyšší hlučnost
15 000 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje

Tyčový vysavač Dyson Absolute V10 pohání akumulátor, stejně jako všechny ostatní aktuálně dostupné tyčové modely od Dysonu. To znamená, že při jeho používání nepotřebujete žádný přívodní kabel. Od starších přístrojů od stejného výrobce se liší zejména výdrží baterie. Na jedno nabití totiž zvládne fungovat celých šedesát minut. To už je docela slušná doba, za kterou téměř každý uživatel s přehledem zvládne vysát celý dům. Po použití jej navíc můžete umístit do nabíjecí stanice, kde se sám připraví na další úklid.

Nečistoty a prach sbírá do nádoby o velikosti 0,76 litrů. Taková kapacita vám s klidem vystačí hned na několik úklidů. Navíc ji můžete jednoduše vyprázdnit jedním stisknutím tlačítka například nad odpadkovým košem. Nemusíte tak s prachem přijít vůbec do žádného kontaktu, což ocení zejména alergici. Sací výkon 151 AW můžeme označit za velmi dobrou hodnotu, ale v současnosti (červen 2020) vyrábí Dyson už i mnohem výkonnější modely. Za ty si ovšem připlatíte hned několik tisíc.

Parametr Tento produkt
Výrobce Dyson
Barva Zlatá
Energetická třída Neuvedeno
Sací výkon (AW) 151
Hmotnost (kg) 2,68
Výdrž baterie (min) 60
Kapacita prachové nádoby (l) 0,76
Hlučnost (dB) 87

Hodnocení funkcí a technologií

V základním balení dostanete společně s vysavačem také například hubici s měkkým válečkem na hladké podlahy nebo štěrbinovou hubici pro hůře dostupná místa. Na koberce zase využijete rotační turbo kartáč s přímým pohonem. Bohatá výbava dělá z tohoto vysavače opravdu multifunkční model na mnoho typů podlah. Navíc jej můžete jediným stisknutím tlačítka přeměnit na ruční vysavač, a pohodlně tak uklidit například automobil.

Chybějící LCD displej alespoň trochu nahrazují indikátory stavu baterie, zanesení filtru a ucpání motoru umístěné na rukojeti. Na plnou prachovou nádržku vás vysavač sice neupozorní, ale to ani není potřeba, protože je průhledná a hezky do ní vidíte. Najdete na ní rysku MAX, a jakmile se naplní až k ní, je potřeba ji vysypat.

Parametr Tento produkt
Cyklónová technologie 14
Filtrace HEPA filtr
Lze upravit na ruční Ano
Regulace sacího výkonu Ano
LCD displej Ne

Naše hodnocení a závěr

V první řadě musíme vyzdvihnou výdrž baterie. Hodinu provozu považujeme za naprosto dostatečnou. Co se týče sacího výkonu, vysavač dosahuje sice velmi dobrých parametrů, ale od Dysonu pořídíte i o něco výkonnější modely. Oceňujeme také bohatou výbavu, která dělá z vysavače do jisté míry multifunkční zařízení a poradí si s tvrdou podlahou i kobercem. Určitou nevýhodu vidíme v docela vysoké hlučnosti, která by vás při delším provozu mohla obtěžovat. Pro někoho bude omezující i poměrně vysoká pořizovací cena. S tou ale musíte bohužel u vysavačů této značky počítat.

Pokud hledáte tyčový vysavač s vyšším výkonem a nevadí vám ani vysoká cena, zkuste se podívat také na novější model Dyson Absolute V11 Extra Pro.

15 000 Kč Orientační cena

Další recenze

Recenze Dyson V10 Absolute

Dyson V10 Absolute

15 000 Kč Orientační cena