Recenze a porovnání Dyson V10 Absolute | Arecenze .cz
Menu

Recenze a srovnání Dyson V10 Absolute

82,4 % Hodnocení
redakce

Top cena/výkon

Vysavače Dyson

Klady a zápory

Klady

  • Větší prachový zásobník
  • Dobrá výdrž baterie

Zápory

  • Nemá LCD displej
  • Vyšší hlučnost
14 000 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje

Tyčový vysavač Dyson Absolute V10 pohání akumulátor, stejně jako všechny ostatní aktuálně dostupné tyčové modely od Dysonu. To znamená, že při jeho používání nepotřebujete žádný přívodní kabel. Od starších přístrojů od stejného výrobce se liší zejména výdrží baterie. Na jedno nabití totiž zvládne fungovat celých šedesát minut. To už je docela slušná doba, za kterou téměř každý uživatel s přehledem zvládne vysát celý dům. Po použití jej navíc můžete umístit do nabíjecí stanice, kde se sám připraví na další úklid.

Nečistoty a prach sbírá do nádoby o velikosti 0,76 litrů. Taková kapacita vám s klidem vystačí hned na několik úklidů. Navíc ji můžete jednoduše vyprázdnit jedním stisknutím tlačítka například nad odpadkovým košem. Nemusíte tak s prachem přijít vůbec do žádného kontaktu, což ocení zejména alergici. Sací výkon 151 AW můžeme označit za velmi dobrou hodnotu, ale v současnosti (červen 2020) vyrábí Dyson už i mnohem výkonnější modely. Za ty si ovšem připlatíte hned několik tisíc.

Parametr Tento produkt
Typ

Tyčový

Barva

Zlatá

Sací výkon (AW)

151

Hmotnost (kg)

2,68

Výdrž baterie (min)

60

Doba nabíjení (min)

210

Kapacita prachové nádoby (l)

0,76

Hlučnost (dB)

87

Hodnocení funkcí a technologií

V základním balení dostanete společně s vysavačem také například hubici s měkkým válečkem na hladké podlahy nebo štěrbinovou hubici pro hůře dostupná místa. Na koberce zase využijete rotační turbo kartáč s přímým pohonem. Bohatá výbava dělá z tohoto vysavače opravdu multifunkční model na mnoho typů podlah. Navíc jej můžete jediným stisknutím tlačítka přeměnit na ruční vysavač, a pohodlně tak uklidit například automobil.

Chybějící LCD displej alespoň trochu nahrazují indikátory stavu baterie, zanesení filtru a ucpání motoru umístěné na rukojeti. Na plnou prachovou nádržku vás vysavač sice neupozorní, ale to ani není potřeba, protože je průhledná a hezky do ní vidíte. Najdete na ní rysku MAX, a jakmile se naplní až k ní, je potřeba ji vysypat.

Parametr Tento produkt
Cyklónová technologie

14

Účinnost filtrace (%)

99,97

Lze upravit na ruční

Ano

Regulace sacího výkonu

Ano

LCD displej

Ne

Laser

Ne

Snímač vysátých částic

Ne

Další příslušenství

Pouze základní

Naše hodnocení a závěr

V první řadě musíme vyzdvihnou výdrž baterie. Hodinu provozu považujeme za naprosto dostatečnou. Co se týče sacího výkonu, vysavač dosahuje sice velmi dobrých parametrů, ale od Dysonu pořídíte i o něco výkonnější modely. Oceňujeme také bohatou výbavu, která dělá z vysavače do jisté míry multifunkční zařízení a poradí si s tvrdou podlahou i kobercem. Určitou nevýhodu vidíme v docela vysoké hlučnosti, která by vás při delším provozu mohla obtěžovat. Pro někoho bude omezující i poměrně vysoká pořizovací cena. S tou ale musíte bohužel u vysavačů této značky počítat.

Pokud hledáte tyčový vysavač s vyšším výkonem a nevadí vám ani vysoká cena, zkuste se podívat také na novější model Dyson Absolute V11 Extra Pro.

14 000 Kč Orientační cena
Autor: Kamila Lorenzová | Datum: | Produkt: Dyson V10 Absolute | Hodnocení: 82,4 %
Kamila Lorenzová patří mezi fanoušky značky Dyson a má zmapované všechny jejich výrobky, což platí i o vysavačích. I přes oblibu k nim dokáže být ovšem velmi kritická a poradí vám, co se vyplatí, jaké parametry jsou důležité a za co naopak už nemá smysl si připlácet. V naší redakci má na starosti srovnávání více druhů vysavačů, od klasických až po akumulátorové či parní. Umí tak jednotlivé produkty srovnat mezi sebou a má přehled o celkovém trhu.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Jak si tento vysavač poradi s kocicimi chlupy na koberci a na calounenem nábytku?

Emanuela Stofferová

Dobrý den, díky turbokartáči a vysokému výkonu zvládá Dyson V10 Absolute vysávání koberců velmi dobře. V recenzích si uživatelé pochvalují, že chlupy od domácích mazlíčků vysaje spolehlivě. Mezi akumulátorovými tyčovými vysavači patří v tomto ohledu mezi absolutní špičku.

Kamila Lorenzová, redaktor

Dobrý den, chci se zeptat – dnes jsem poprvé zkoušela Dyson V10 v akci, ale asi po cca po 5 min začala baterie blikat a už nešel. Vysála jsem jeden kusový koberec, výkon jsem měla na plno. Můžete mi poradit ? Dekuji

Sona Šindelářová

Dobrý den, po vybalení nemusí být nový produkt zcela nabitý. Zkuste ho dobít do plna a až poté ho použijte.

Kamila Lorenzová, redaktor

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Dyson V10 Absolute

Dyson V10 Absolute

14 000 Kč Orientační cena