Menu

Recenze a srovnání Dyson V11 Absolute Extra Pro

Doporučujeme Při nákupu v kategorii vysavačů Dyson

Datum doporučení: Duben 2020

  • Skvělý sací výkon
  • Vyměnitelná baterie
  • Tři režimy vysávání
  • Vysoká cena
22 500 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje

Akumulátorový model Dyson V11 Absolute Extra Pro představuje jeden z nejvýkonnějších modelů této značky. Jedná se o nástupce o něco slabšího modelu Dyson V11 Absolute. Oproti němu se ovšem může chlubit o něco vyšším výkonem, který v tomto případě dosahuje až 220 AW. V době psaní této recenze (červen 2020) jej tak můžeme označit za nejvýkonnější vysavač značky Dyson.

Vyšší výkon si logicky vyžaduje i vyšší spotřebu elektrické energie. Lepší baterie ovšem zajistila, že vysavač i s vyšším výkonem zvládne fungovat až 60 minut. Možná si říkáte, jak je tedy možné, že v parametrech uvádíme maximální dobu výkonu 120 minut. Je to z toho důvodu, že vysavač je nově vybavený vyměnitelnou baterií, která je součástí balení. Jednoduše zmáčknete tlačítko, baterii vysunete a nacvaknete novou. Tím se doba používání vysavače dvojnásobně zvýší. Tuhle vychytávku žádný předchozí model od Dysonu nenabízí. Celkový čas nakonec ale stejně bude záležet na zvoleném režimu vysávání.

Parametr Tento produkt
Výrobce Dyson
Barva Modrá
Energetická třída Neuvedeno
Sací výkon (AW) 220
Hmotnost (kg) 2,97
Výdrž baterie (min) 120
Kapacita prachové nádoby (l) 0,76

Hodnocení funkcí a technologií

Jak už jsme naznačili výše, při úklidu máte na výběr ze tří výkonnostních režimů, mezi kterými můžete jednoduše přepínat. Při zvoleném režimu Auto přístroj sám monitoruje povrch a automaticky přizpůsobuje výkon všem typům podlah. Ostatní dva režimy si můžete volit v případě, že chcete například ušetřit baterii a stačí vám nižší výkon, nebo naopak potřebujete nejvyšší výkon pro odstranění odolných nečistot. V takovém případě ale musíte počítat s rychlejším vybíjením. Aktuálně zvolený režim, stav baterie a další informace uvidíte na barevném LCD displeji.

Společně s tímto modelem dostanete v balení navíc i dokovací stanici. Slouží k dobíjení baterie i k uložení veškerého příslušenství a samotného vysavače. Po úklidu jej jednoduše připevníte do stojanu, kde se přístroj nabíjí, a sám se tak připravuje k opětovnému použití.

Parametr Tento produkt
Cyklónová technologie 14
Filtrace HEPA filtr
Lze upravit na ruční Ano
Regulace sacího výkonu Ano
LCD displej Ano

Naše hodnocení a závěr

Kvůli opravdu vysoké ceně doporučujeme tento model zejména náročným uživatelům, kteří nejen že potřebují od tohoto domácího pomocníka skvělý výkon, ale ocení také jeho jedinečný design a přídavné nejnovější technologie. Právě cena představuje totiž největší nevýhodu tohoto vysavače. Kromě ní mu ale nemáme absolutně co vytknout. Jedná se o opravdu výkonný model, který si poradí se všemi typy podlah. Navíc díky technologiím pracuje velmi chytře a efektivně. Obrovskou výhodu vidíme také ve vyměnitelné baterii, protože se tím zdvojnásobuje výdrž. Pokud máte například velký dům a nechcete se nijak omezovat kapacitou baterie, určitě se do tohoto modelu nebojte investovat.

Pokud ale usoudíte, že dvě hodiny už jsou opravdu zbytečně dlouhá doba a vám například bohatě k úklidu celého domu stačí pouze polovina času, potom se raději podívejte na Dyson Absolute V11. Ten je skoro stejný, jen má o něco nižší výkon a chybí mu právě vyměnitelná baterie.

22 500 Kč Orientační cena

Diskuze a poradna

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Dyson V11 Absolute Extra Pro

Dyson V11 Absolute Extra Pro

22 500 Kč Orientační cena