Recenze a porovnání Dyson V11 Absolute Extra Pro | Arecenze .cz
Menu

Recenze a srovnání Dyson V11 Absolute Extra Pro

96,1 % Hodnocení
redakce

Klady a zápory

Klady

  • Skvělý sací výkon
  • Vyměnitelná baterie
  • Tři režimy vysávání

Zápory

  • Vysoká cena
  • Nemá nejnovější laser
22 500 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje a hodnocení výkonu

Akumulátorový model Dyson V11 Absolute Extra Pro představuje jeden z nejvýkonnějších modelů této značky. Jedná se o nástupce o něco slabšího modelu Dyson V11 Absolute. Oproti němu se ovšem může chlubit o něco vyšším výkonem, který v tomto případě dosahuje až 220 AW. V době psaní této recenze (červen 2020) jej tak můžeme označit za nejvýkonnější vysavač značky Dyson.

Vyšší výkon si logicky vyžaduje i vyšší spotřebu elektrické energie. Lepší baterie ovšem zajistila, že vysavač i s vyšším výkonem zvládne fungovat až 60 minut. Možná si říkáte, jak je tedy možné, že v parametrech uvádíme maximální dobu výkonu 120 minut. Je to z toho důvodu, že vysavač je nově vybavený vyměnitelnou baterií, která je součástí balení. Jednoduše zmáčknete tlačítko, baterii vysunete a nacvaknete novou. Tím se doba používání vysavače dvojnásobně zvýší. Tuhle vychytávku žádný předchozí model od Dysonu nenabízí. Celkový čas nakonec ale stejně bude záležet na zvoleném režimu vysávání.

Parametr Tento produkt
Typ

Tyčový

Barva

Modrá

Sací výkon (AW)

220

Hmotnost (kg)

2,97

Výdrž baterie (min)

120

Doba nabíjení (min)

270

Kapacita prachové nádoby (l)

0,76

Hlučnost (dB)

84

Hodnocení funkcí a technologií

Jak už jsme naznačili výše, při úklidu máte na výběr ze tří výkonnostních režimů, mezi kterými můžete jednoduše přepínat. Při zvoleném režimu Auto přístroj sám monitoruje povrch a automaticky přizpůsobuje výkon všem typům podlah. Ostatní dva režimy si můžete volit v případě, že chcete například ušetřit baterii a stačí vám nižší výkon, nebo naopak potřebujete nejvyšší výkon pro odstranění odolných nečistot. V takovém případě ale musíte počítat s rychlejším vybíjením. Aktuálně zvolený režim, stav baterie a další informace uvidíte na barevném LCD displeji.

Společně s tímto modelem dostanete v balení navíc i dokovací stanici. Slouží k dobíjení baterie i k uložení veškerého příslušenství a samotného vysavače. Po úklidu jej jednoduše připevníte do stojanu, kde se přístroj nabíjí, a sám se tak připravuje k opětovnému použití.

Parametr Tento produkt
Cyklónová technologie

14

Účinnost filtrace (%)

99,97

Lze upravit na ruční

Ano

Regulace sacího výkonu

Ano

LCD displej

Ano

Laser

Ne

Snímač vysátých částic

Ne

Další příslušenství

Druhá baterie, stojan, inteligentní turbo kartáč

Názory uživatelů a dalších expertů

Na vysavač Dyson V11 Absolute Extra Pro nenajdete téměř žádnou negativní recenzi. Všichni uživatelé si ho velmi chválí, vyzdvihují jeho sací výkon a jednoduchost používání. Dle recenzí si skvěle poradí i s vysáváním koberců a zvířecími chlupy. Odborníci se shodují na tom, že se jedná v současnosti o nejvýkonnější akumulátorový vysavač na trhu. Měl by tak být jedním z mála akumulátorových modelů, který plnohodnotně nahradí klasický kabelový vysavač.

Klady a zápory

Hlavní a zároveň největší výhodou tohoto vysavače je vysoký sací výkon. V tomto ohledu nemá mezi akumulátorovými vysavači konkurenci. Z funkcí a vybavení mu nechybí nic, co má i většina ostatních vysavačů značky Dyson. Rozdíl je jen v přídavné baterii, se kterou dvojnásobně prodloužíte dobu vysávání na jedno nabití. Jako největší nevýhodu vidíme vysokou pořizovací cenu. Ta je v porovnání s ostatními až několikanásobně vyšší, což by mohlo velkou spoustu uživatelů bohužel odradit.

Naše hodnocení a závěr

Kvůli opravdu vysoké ceně doporučujeme tento model zejména náročným uživatelům, kteří nejen že potřebují od tohoto domácího pomocníka skvělý výkon, ale ocení také jeho jedinečný design a přídavné nejnovější technologie. Právě cena představuje totiž největší nevýhodu tohoto vysavače. Kromě ní mu ale nemáme absolutně co vytknout. Jedná se o opravdu výkonný model, který si poradí se všemi typy podlah. Navíc díky technologiím pracuje velmi chytře a efektivně. Obrovskou výhodu vidíme také ve vyměnitelné baterii, protože se tím zdvojnásobuje výdrž. Pokud máte například velký dům a nechcete se nijak omezovat kapacitou baterie, určitě se do tohoto modelu nebojte investovat.

Pokud ale usoudíte, že dvě hodiny už jsou opravdu zbytečně dlouhá doba a vám například bohatě k úklidu celého domu stačí pouze polovina času, potom se raději podívejte na Dyson Absolute V11. Ten je skoro stejný, jen má o něco nižší výkon a chybí mu právě vyměnitelná baterie.

22 500 Kč Orientační cena
Autor: Kamila Lorenzová | Datum: | Produkt: Dyson V11 Absolute Extra Pro | Hodnocení: 96,1 %
Kamila Lorenzová patří mezi fanoušky značky Dyson a má zmapované všechny jejich výrobky, což platí i o vysavačích. I přes oblibu k nim dokáže být ovšem velmi kritická a poradí vám, co se vyplatí, jaké parametry jsou důležité a za co naopak už nemá smysl si připlácet. V naší redakci má na starosti srovnávání více druhů vysavačů, od klasických až po akumulátorové či parní. Umí tak jednotlivé produkty srovnat mezi sebou a má přehled o celkovém trhu.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Zajímalo by mě, jak zvládne psí chlupy, mám je často zapíchnuté v koberci a lux mi je nechce brát. Trochu pomohl rotační kartáč, ale taky žádný zázrak.

Illichova V.

Dobrý den, Dyson v 11 Absolute Extra Pro je vybaven rotačním kartáčem s nylonovými štětinami, které by měly s přehledem zvládnout vyčesat a vysát zvířecí chlupy i z koberce. Jedná se o jeden z nejvýkonnějších vysavačů na trhu a uživatelé si ho opravdu chválí.

Kamila Lorenzová, redaktor

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Dyson V11 Absolute Extra Pro

Dyson V11 Absolute Extra Pro

22 500 Kč Orientační cena