Menu

Recenze a srovnání Dyson V8 Absolute+

77,7 % Celkové hodnocení

Dříve jsme doporučovali v kategorii Vysavače Dyson

Klady

  • Nižší cena
  • Dobrá filtrace
  • Slušný výkon
  • Svítící hubice

Zápory

  • Potřeba výměny hubic
  • Nemá displej
  • Bez dodatečných funkcí
10 000 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje

Model Dyson V8 Absolute+ se od svých příbuzných vysavačů od stejné značky liší v několika ohledech. Oproti novějším modelům zaostává s výkonem pouhých 115 AW (jednotka téměř totožná s klasickým wattem). I tak se ale jedná o poměrně slušný výkon na akumulátorový vysavač (červen 2022). U značky Dyson mate navíc jistotu, že výkon nebude klesat vlivem naplňování sběrně nádobky, jak tomu bývá například u sáčkových modelů. Nádobka na nečistoty má kapacitu 0,54 litrů, což není nijak velké číslo, na druhou stranu ji lehce vysypete. Stejně jako ostatní vysavače od Dysonu ji pouze umístíte nad koš a zmáčknete tlačítko. S prachem tak nemusíte přijít vůbec do styku a vysypávání nezabere ani pár minut.

Oproti novějším modelům také nevydrží na jedno nabití tak dlouho fungovat. Na důkladný úklid celého bytu by vám ale 40 minut mohlo spolehlivě stačit. Díky nízké hmotnosti 2,56 kg můžete s přístrojem lehce manipulovat a nebude vám dělat žádný problém ho zvednout.

Parametr Tento produkt
Typ

Tyčový

Barva

Oranžová

Sací výkon (AW)

115

Hmotnost (kg)

2,56

Výdrž baterie (min)

40

Doba nabíjení (min)

210

Kapacita prachové nádoby (l)

0,54

Hlučnost (dB)

82

Hodnocení funkcí a technologií

V základním balení společně s vysavačem Dyson V8 Absolute+ dostanete i bohaté příslušenství. Oceníte zejména podlahovou hubici s rotačním kartáčem, který má vlastní pohon a tlačí nylonové štětiny hlouběji do koberců. Snadno tak odstraníte hluboko usazené nečistoty nebo chlupy domácích mazlíčků. Kromě ní dostanete i speciální hubici na hladké podlahy s měkkým rotačním kartáčem. Ta je určena na jemný prach i velké nečistoty. Účinná filtrace zachycuje nejjemnější částečky prachu a dokonce i alergeny. Výrobce uvádí, že vysavač vyfukuje čistší vzduch než ten, který normálně dýcháte. Tenhle tyčový vysavač lehce proměníte na ruční stisknutím tlačítka. Můžete si s ním pak například pohodlně vysát automobil. Navíc na něj lze nasadit svítící štěrbinovou hubici, s LED světýlkem budou nečistoty lépe viditelné.

Parametr Tento produkt
Cyklónová technologie

15

Účinnost filtrace (%)

99

Lze upravit na ruční

Ano

Regulace sacího výkonu

Ano

LCD displej

Ne

Laser

Ne

Snímač vysátých částic

Ne

Další příslušenství

Svítící štěrbinová hubice

Hodnocení odborníků a ostatních uživatelů

Pokud si pročtete uživatelské recenze vysavače Dyson V8 Absolute+, narazíte na samou chválu. Uživatelé zmiňují především vysoký výkon. Ti, kteří mají předešlé zkušenosti s jinými akumulátorovými vysavači, zmiňují, že rozdíl ve výkonu je opravdu znát a Dyson má zkrátka navrch. Co se negativ týče, najde se pár připomínek na kratší výdrž baterie. Důvodem může být skutečnost, že na maximální výkon dokáže přístroj fungovat pouze pár minut. Uvedená čtyřicetiminutová výdrž baterie se totiž vztahuje pouze k provozu na nižší stupeň. V průběhu let se navíc kapacita baterie snižuje, což zkrátka patří k nevýhodám téměř všech akumulátorových vysavačů.

Hlavní výhody a nevýhody

Jako největší výhodu u vysavače Dyson V8 Absolute+ vidíme nízkou pořizovací cenu. V porovnání s akumulátorovými vysavači sice stále patří rozhodně k těm dražším, novější modely Dyson však pořídíte i za mnohonásobně vyšší cenu. Hledáte-li vysavač s cyklónovou technologií od Dysonu, který svým výkonem převyšuje většinu klasických akumulátorové vysavačů, pak je tento jeden z těch cenově nejdostupnějších. Za zmínku stojí i nízká hmotnost a účinná filtrace. Na druhou stranu nemůžete očekávat žádné pokročilé funkce a chybí i displej.

 

Porovnání s alternativami

Řada Dyson V8 patří obecně k těm zastaralejším, navazuje na ni hned několik novějších produktových řad, které s sebou přináší mnohá vylepšení. Například Dyson V11 Absolute Extra má vyšší sací výkon a na jedno nabití vydrží fungovat hned 60 minut. Novější modely mají navíc i displej a nabízí více možností regulace sání. Jeden z nejnovějších Dyson V15 Detect má dokonce v základu osvětlenou podlahovou hubici a umí detekovat a počítat vysáté částice. Jak už jsme však naznačili výše, čím novější model od Dysonu si pořídíte, tím vyšší bude jeho pořizovací cena. Co se příslušenství týče, některé pokročilejší modely mají multifunkční hubice, které se umí přizpůsobit více povrchům. U tohoto vysavače budete muset hubice měnit ručně podle toho, zda například zrovna vysáváte koberec nebo dlažbu.

Naše hodnocení a závěr

I když tento model oproti novějším ve výkonu zaostává, stále si drží standardy značky Dyson a vyniká nad klasickými akumulátorovými vysavači. Má navíc bohaté příslušenství, oceňujeme jak speciální hubici na koberce, tak i na hladké povrchy. Vidíme ale malou nevýhodu v tom, že hubice musíte během úklidu měnit. Pořizovací cena Dysonu V8 Absolute+ je ovšem výrazně nižší než nejnovějších nabízených modelů. Pokud tedy neprahnete po nejnovějších vychytávkách a nevadí vám o něco nižší výdrž baterie, můžeme vám tento vysavač doporučit. V případě, že by vám vyšší cena nevadila a zároveň toužíte po lepších funkcích, podívejte se na novější model Dyson V11 Absolute Extra.

10 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Dyson V8 Absolute+ | Hodnocení: 77,7 %
Iva Koňaříková
Redaktorka
Iva miluje moderní technologie a ráda hledá nové možnosti, jak si díky nim usnadnit úklid domácnosti. A protože jsou vysavače Dyson technologiemi doslova nabité, ujala se jejich srovnání a přináší vám aktuální přehled dostupných modelů. Pečlivě se věnovala nastudování tématu i jednotlivých parametrů a dokáže vám proto také poradit, jak se vyznat v popiscích technologií a co si představit třeba pod pojmem Piezo senzor nebo Fluffy Optic.

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Dobrý den, jaký je rozdíl mezi modely Dyson Absolute V8 a Animal V8? Děkuji.

Tomad Voldan

Dobrý den, mezi těmito modely v parametrech žádné rozdíly nejsou, liší se pouze ve vybavení. Dyson V8 Animal disponuje univerzální podlahovou hubicí s motorovým rotačním kartáčem, která se skvěle hodí pro vysávání chlupů a ocení jej hlavně majitele domácích mazlíčků. V případě klasické řady Dyson V8 Absolute dostanete k vysavači podlahovou hubici na koberce s motorovým rotačním kartáčem a druhou podlahovou hubici na hladké povrchy s měkkým rotačním válečkem.

Kamila Lorenzová, redaktor

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Recenze Dyson V8 Absolute+

Dyson V8 Absolute+

10 000 Kč Orientační cena