Menu

Recenze a srovnání Dyson V8 Absolute

Doporučujeme

Datum doporučení: Duben 2020

  • Bohaté příslušenství
  • Dobrá filtrace
  • Potřeba výměny hubic
  • Nemá displej
11 000 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje

Model Dyson V8 Absolute se od svých příbuzných vysavačů od stejné značky liší v několika ohledech. Oproti novějších modelům zaostává s výkonem pouhých 115 AW (jednotka téměř totožná s klasickým wattem). I tak se ale jedná o poměrně slušný výkon na akumulátorový vysavač (duben 2020). Navíc se na něj můžete spolehnout po celou dobu vysávání, jelikož s naplňováním sběrné nádoby neklesá. Ta má kapacitu 0,54 litrů, což není nijak velké číslo, na druhou stranu ji lehce vysypete. Stejně jako ostatní vysavače od Dysonu ji pouze umístíte nad koš a zmáčknete tlačítko. S prachem tak nemusíte přijít vůbec do styku a vysypávání nezabere ani pár minut.

Oproti novějším modelům také nevydrží na jedno nabití tak dlouho fungovat. Na důkladný úklid celého bytu by vám ale 40 minut mohlo spolehlivě stačit. Díky nízké hmotnosti 2,61 kg můžete s přístrojem lehce manipulovat a nebude vám dělat žádný problém ho zvednout.

Parametr Tento produkt
Výrobce Dyson
Barva Oranžová
Energetická třída Neuvedeno
Sací výkon (AW) 115
Hmotnost (kg) 2,61
Výdrž baterie (min) 40
Kapacita prachové nádoby (l) 0,54
Hlučnost (dB) 82

Hodnocení funkcí a technologií

V základním balení společně s vysavačem Dyson V8 Absolute dostanete i bohaté příslušenství. Oceníte zejména podlahovou hubici s rotačním kartáčem, který má vlastní pohon a tlačí nylonové štětiny hlouběji do koberců. Snadno tak odstraníte hluboko usazené nečistoty nebo chlupy domácích mazlíčků. Kromě ní dostanete i speciální hubici na hladké podlahy s měkkým rotačním kartáčem. Ta je určena na jemný prach i velké nečistoty. Účinná filtrace zachycuje nejjemnější částečky prachu a dokonce i alergeny. Výrobce uvádí, že vysavač vyfukuje čistší vzduch než ten, který normálně dýcháte. Tenhle tyčový vysavač lehce proměníte na ruční stisknutím tlačítka. Můžete si s ním pak například pohodlně vysát automobil.

Parametr Tento produkt
Cyklónová technologie 15
Filtrace HEPA filtr
Lze upravit na ruční Ano
Regulace sacího výkonu Ano
LCD displej Ne

Naše hodnocení a závěr

I když tento model oproti novějším ve výkonu zaostává, může se na druhou stranu chlubit bohatým příslušenstvím. Oceňujeme jak speciální hubici na koberce, tak i na hladké povrchy. Vidíme ale malou nevýhodu v tom, že hubice musíte během úklidu měnit. Pořizovací cena Dysonu V8 Absolute je ovšem výrazně nižší, než nejnovější nabízené modely. Pokud tedy neprahnete po nejnovějších vychytávkách a nevadí vám o něco nižší výdrž baterie, můžeme vám tento vysavač doporučit. V případě, že by vám vyšší cena nevadila, a zároveň toužíte po lepších funkcích, podívejte se na novější model Dyson V11 Absolute.

11 000 Kč Orientační cena

Další recenze

Recenze Dyson V8 Absolute

Dyson V8 Absolute

11 000 Kč Orientační cena