Recenze a porovnání Dyson V8 Absolute | Arecenze .cz
Menu

Recenze a srovnání Dyson V8 Absolute

Doporučujeme Při nákupu v kategorii vysavačů Dyson

Datum doporučení: Duben 2020

77,7 % Celkové hodnocení
  • Bohaté příslušenství
  • Dobrá filtrace
  • Potřeba výměny hubic
  • Nemá displej
11 000 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje

Model Dyson V8 Absolute se od svých příbuzných vysavačů od stejné značky liší v několika ohledech. Oproti novějších modelům zaostává s výkonem pouhých 115 AW (jednotka téměř totožná s klasickým wattem). I tak se ale jedná o poměrně slušný výkon na akumulátorový vysavač (duben 2020). Navíc se na něj můžete spolehnout po celou dobu vysávání, jelikož s naplňováním sběrné nádoby neklesá. Ta má kapacitu 0,54 litrů, což není nijak velké číslo, na druhou stranu ji lehce vysypete. Stejně jako ostatní vysavače od Dysonu ji pouze umístíte nad koš a zmáčknete tlačítko. S prachem tak nemusíte přijít vůbec do styku a vysypávání nezabere ani pár minut.

Oproti novějším modelům také nevydrží na jedno nabití tak dlouho fungovat. Na důkladný úklid celého bytu by vám ale 40 minut mohlo spolehlivě stačit. Díky nízké hmotnosti 2,61 kg můžete s přístrojem lehce manipulovat a nebude vám dělat žádný problém ho zvednout.

Parametr Tento produkt
Typ

Tyčový

Barva

Oranžová

Sací výkon (AW)

115

Hmotnost (kg)

2,61

Výdrž baterie (min)

40

Doba nabíjení (min)

210

Kapacita prachové nádoby (l)

0,54

Hlučnost (dB)

82

Hodnocení funkcí a technologií

V základním balení společně s vysavačem Dyson V8 Absolute dostanete i bohaté příslušenství. Oceníte zejména podlahovou hubici s rotačním kartáčem, který má vlastní pohon a tlačí nylonové štětiny hlouběji do koberců. Snadno tak odstraníte hluboko usazené nečistoty nebo chlupy domácích mazlíčků. Kromě ní dostanete i speciální hubici na hladké podlahy s měkkým rotačním kartáčem. Ta je určena na jemný prach i velké nečistoty. Účinná filtrace zachycuje nejjemnější částečky prachu a dokonce i alergeny. Výrobce uvádí, že vysavač vyfukuje čistší vzduch než ten, který normálně dýcháte. Tenhle tyčový vysavač lehce proměníte na ruční stisknutím tlačítka. Můžete si s ním pak například pohodlně vysát automobil.

Parametr Tento produkt
Cyklónová technologie

15

Účinnost filtrace (%)

99

Lze upravit na ruční

Ano

Regulace sacího výkonu

Ano

LCD displej

Ne

Laser

Ne

Snímač vysátých částic

Ne

Další příslušenství

Pouze základní

Naše hodnocení a závěr

I když tento model oproti novějším ve výkonu zaostává, může se na druhou stranu chlubit bohatým příslušenstvím. Oceňujeme jak speciální hubici na koberce, tak i na hladké povrchy. Vidíme ale malou nevýhodu v tom, že hubice musíte během úklidu měnit. Pořizovací cena Dysonu V8 Absolute je ovšem výrazně nižší, než nejnovější nabízené modely. Pokud tedy neprahnete po nejnovějších vychytávkách a nevadí vám o něco nižší výdrž baterie, můžeme vám tento vysavač doporučit. V případě, že by vám vyšší cena nevadila, a zároveň toužíte po lepších funkcích, podívejte se na novější model Dyson V11 Absolute.

11 000 Kč Orientační cena
Autor: Kamila Lorenzová | Datum: | Produkt: Dyson V8 Absolute | Hodnocení: 77,7 %
Kamila Lorenzová patří mezi fanoušky značky Dyson a má zmapované všechny jejich výrobky, což platí i o vysavačích. I přes oblibu k nim dokáže být ovšem velmi kritická a poradí vám, co se vyplatí, jaké parametry jsou důležité a za co naopak už nemá smysl si připlácet. V naší redakci má na starosti srovnávání více druhů vysavačů, od klasických až po akumulátorové či parní. Umí tak jednotlivé produkty srovnat mezi sebou a má přehled o celkovém trhu.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Dobrý den, jaký je rozdíl mezi modely Dyson Absolute V8 a Animal V8? Děkuji.

Tomad Voldan

Dobrý den, mezi těmito modely v parametrech žádné rozdíly nejsou, liší se pouze ve vybavení. Dyson V8 Animal disponuje univerzální podlahovou hubicí s motorovým rotačním kartáčem, která se skvěle hodí pro vysávání chlupů a ocení jej hlavně majitele domácích mazlíčků. V případě klasické řady Dyson V8 Absolute dostanete k vysavači podlahovou hubici na koberce s motorovým rotačním kartáčem a druhou podlahovou hubici na hladké povrchy s měkkým rotačním válečkem.

Kamila Lorenzová, redaktor

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Dyson V8 Absolute

Dyson V8 Absolute

11 000 Kč Orientační cena