Menu

Recenze a srovnání Dyson V15 Detect Absolute Extra

96,5 % Celkové hodnocení

Top produkt v kategorii Vysavače Dyson

Klady

  • Laser pro detekci částic prachu
  • Počítání a měření úklidu
  • Vysoce účinná filtrace

Zápory

  • Vysoká cena
  • Trochu vyšší hmotnost oproti jiným
22 500 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje a hodnocení výkonu

Tyčový vysavač Dyson V15 Detect Absolute Extra se v době zařazení do našeho srovnání (říjen 2021) řadil k nejvýkonnějším modelům značky Dyson. Sací výkon v tomto případě dosahuje 230 AW. Baterie vydrží 60 minut provozu, v balení však dostanete akumulátory rovnou dva, můžete je tedy měnit a tím dosáhnout až dvojnásobné výdrže 120 minut. Doba provozu však závisí na zvoleném režimu vysávání, na výběr máte klasicky ze tří možností, mezi kterými můžete libovolně přepínat dle potřeby. Do plna se poté vysavač nabije za 4,5 hodiny. Stačí ho však po úklidu umístit do nabíjecí stanice a o nic dalšího se nemusíte starat.

Prachová nádoba má poměrně standardní kapacitu 0,77 litrů. Stejně jako u ostatních modelů od Dysonu, i v tomto případě ji jednoduše vysypete stisknutím jednoho tlačítka nad odpadkovým košem a s prachem nepřijdete vůbec do styku. Standardům se nevymyká ani hlučnost 82 dB, ostatní akumulátorové vysavače Dyson jsou na tom podobně.

Parametr Tento produkt
Typ

Tyčový

Barva

Stříbrná

Sací výkon (AW)

230

Hmotnost (kg)

3

Výdrž baterie (min)

120

Doba nabíjení (min)

270

Kapacita prachové nádoby (l)

0,77

Hlučnost (dB)

82

Hodnocení funkcí a technologií

Naopak několik novinek na vás čeká v nabídce funkcí a technologií. Jednou z nich je laserová hubice určená na tvrdé podlahy. Zelený svítící laser by měl lépe odhalit malé částečky prachu na podlaze, takže ji pak vysajete opravdu důkladně. Další vychytávkou, kterou starší modely nenabízí, je snímač a počítač vysátých částic. Jedná se o senzor, který nepřetržitě měří a počítá prachové částice a podle toho automaticky upravuje sací výkon vysavače. Kromě toho vám informaci zobrazí i na barevném LCD displeji. Vy tak budete mít přehled, kolik se mu například podařilo vysát roztočů či jiných nečistot o různé velikosti.

Tím však výčet novinek nekončí, oproti předchozí řadě nabídne ještě navíc nový typ hubice s kónickým kartáčem, která se skvěle hodí k odstraňování chlupů. Již známá High Torque hubice, kterou je vybaven například předchozí model V11, je v tomto případě vylepšena o hřeben proti namotávání vlasů. Dle uživatelských zkušeností se však jen zřídkakdy stávalo, že by i na předchozích modelech zůstávaly uvnitř hubice zachyceny vlasy či chlupy. Každopádně to považujeme za příjemné vylepšení.

 

Parametr Tento produkt
Cyklónová technologie

14

Účinnost filtrace (%)

99,99

Lze upravit na ruční

Ano

Regulace sacího výkonu

Ano

LCD displej

Ano

Laser

Ano

Snímač vysátých částic

Ano

Další příslušenství

Hřeben proti namotávání vlasů, kartáč na chlupy

Názory uživatelů a dalších expertů

Dyson V15 Detect Absolute Extra není na trhu příliš dlouho, proto na něj nenajdete zatím mnoho recenzí. Uživatelé, kteří už ho stihli vyzkoušet, jsou z něj však v drtivé většině naprosto nadšení. Jak už tomu bývá u vysavačů Dyson zvykem, pochvalují si především vysoký sací výkon. Co se týče nových technologií v podobě laseru nebo počítače vysátých částic, mnohým přijde užitečná, jiným zase zpříjemňuje samotný pocit z vysávání. Majitelé tohoto vysavače se každopádně shodují na tom, že i přes vysokou pořizovací cenu se investice do něj vyplatí.

Klady a zápory

Co se základních parametrů týče, Dyson V15 se nijak výrazně neliší od jeho předchůdce V11. Sací výkon je jen o kousek vyšší, výdrž baterie i doba nabíjení zůstala stejná. Podobně je na tom i velikost nádobky na nečistoty a účinnost filtrace. Největší posun se odehrál v nových technologiích. Nejvýraznější novinkou je laser a počítadlo vysátých částic. O něco bohatší a vychytanější je i výbava a příslušenství vysavače. Z nevýhod musíme zmínit vysokou cenu, investice se však podle ostatních uživatelů vyplatí. Trochu se zvýšila také hmotnost na 3 kg, při běžném používání však rozdíl pár gramů téměř nepocítíte.

Naše hodnocení a závěr

Dyson V15 Detect Absolute Extra patří mezi naprostou špičku na trhu. Co se týče sacího výkonu, mezi akumulátorovými tyčovými vysavači nemá téměř konkurenci. V porovnání se staršími modely od Dysonu se však výkon zvýšil pouze mírně. Zlepšení proběhlo především v oblasti nejnovějších technologií a funkcí. Necháme na vašem rozhodnutí, jak moc oceníte přítomný laser pro lepší detekci částeček prachu nebo snímač vysátých částic. Každopádně můžeme tento model doporučit všem opravdu náročným zákazníkům, kteří si rádi připlatí za kvalitní a výkonný produkt s bohatou výbavou.

Pokud nové funkce této modelové řady považujete za nadbytečné a už teď víte, že je stejně nevyužijete, podívejte se také na recenzi předchozího modelu Dyson V11 Absolute Extra Pro.

22 500 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Dyson V15 Detect Absolute Extra | Hodnocení: 96,5 %
Iva Koňaříková
Redaktorka
Iva miluje moderní technologie a ráda hledá nové možnosti, jak si díky nim usnadnit úklid domácnosti. A protože jsou vysavače Dyson technologiemi doslova nabité, ujala se jejich srovnání a přináší vám aktuální přehled dostupných modelů. Pečlivě se věnovala nastudování tématu i jednotlivých parametrů a dokáže vám proto také poradit, jak se vyznat v popiscích technologií a co si představit třeba pod pojmem Piezo senzor nebo Fluffy Optic.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Kolik stojí náhradní baterie a jaká je předpokládaná životnost baterie?

Olga Halásková

Originální náhradní baterie do vysavače Dyson řady V15 stojí 3 700 korun. Předpokládanou životnost baterie výrobce neudává. Bude se odvíjet od četnosti používání i způsobu nabíjení vysavače.

Kamila Lorenzová, redaktor

Dobrý den, paní Lorenzová,

zeptám se přímočaře? Jaký typ tyčového vysavače DYSON byste v současnosti zakoupila na byt do 100m2.

Má cenu kupovat nejnovější model? Od Dysonu jsme měli historicky vysavače, ale tyčové ještě žádné, takže značku máme v oblibě.

S pozdravem a děkuji.

Daniel Konrád

Dobrý den, aktuálně nejnovější Dyson V15 Detect Absolute Extra má oproti starším modelům jen více různých funkcí, které ale ne každý využije. Z mého pohledu jsou mnohdy i docela zbytečné, například funkce počítání vysátých mikročástic je sice zajímavá, ale rozhodně ne nutná. Pokud takové „vychytávky“ oželíte, doporučila bych klidně sáhnout po některém ze starších modelů. Kvalitou vysávání jsou mnohdy s modelem V15 srovnatelné. V poměru cena/výkon například velmi dobře vychází Dyson V10 Absolute. Mezi uživateli je velmi oblíbený.

Kamila Lorenzová, redaktor

Dobrý den, prosím je možnost k tomuto vysavači přikoupit hubici s hřebenem na česáni domácích mazlíčků ?
Děkuji za odpověď. Irena

Irena Vlach

Dobrý den, ano, na tento model sedí běžně dostupný kartáč na srst domácích mazlíčků Dyson. Seženete ho na této stránce. Je kompatibilní téměř se všemi modely Dyson.

Kamila Lorenzová, redaktor

Dobrý den, má tento model aretaci nebo je nutné vypínač stále držet?

Lenka Kirnerová

Dobrý den, po stisknutí spouště vysavač pracuje kontinuálně.

Jakub Gulec, redaktor

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Dyson V15 Detect Absolute Extra

Dyson V15 Detect Absolute Extra

22 500 Kč Orientační cena