Recenze Wanbo T6 MAX - Test 2023 | Arecenze.cz
Menu

Recenze a test Wanbo T6 MAX

83,1 % Hodnocení
redakce

Top cena/výkon

Projektory bez baterie

Klady a zápory

Klady

  • Rukojeť pro přenášení
  • Operační systém
  • Dobrá konektivita

Zápory

  • Vyšší hmotnost
  • Nižší kontrast
  • Bez obalu
9 000 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje

Wanbo T6 MAX je mini projektor od známého výrobce Xiaomi. Že se jedná o přenosná model, poznáte na první pohled podle praktické rukojetě. Funguje pouze na síťové napájení, baterii v sobě zabudovanou nemá, takže jste omezeni přítomností zásuvky. Jako jeden z mála aktuálně dostupných mini projektorů na trhu (březen 2023) nabídne Full HD rozlišení, jinak řečeno také obraz o 1 920 x 1 080 pixelech. Kontrast 3 000:1 sice není nic k vychloubání, na druhou stranu to určitě není žádná katastrofa, navíc se nejedná o tolik důležitý parametr.

Svítivost dosahuje hodnoty 550 ANSI lumenů, což je u mini projektorů velmi slušná hodnota. Stále se ale nemůže rovnat klasickým velkým projektorům, které mají často mnohonásobně víc. Znamená to, že si jasný obraz užijete spíše v zatemněné místnosti, za denního světla už ho uvidíte o něco hůř. Projektor má dva vestavěné reproduktory o výkonu 5 W, takže ho nemusíte připojovat k extrnímu zdroji zvuku. Nabídne velmi slušnou konektivitu, připojíte ho přes Wi-Fi, Bluetooth, USB i HDMI. Má i vlastní operační systém Android a přednastavené aplikace Netflix, Youtube a další.

 

Parametr Tento produkt
Výrobce

Xiaomi

Rozlišení (px)

1920 x 1080

Svítivost (ANSI)

550

Kontrast

3 000:1

Technologie projekce

LED

Baterie

Ne

Vestavěný reproduktor

Ano

Životnost lampy v ECO módu (h)

20 000

Rozměry v*š*h (mm)

201*195*137

Hmotnost (kg)

1,9

Konektivita

HDMI, USB, Bluetooth

Wi-Fi

Ano

Názory uživatelů a dalších expertů

Některé recenze na projektor Wanbo T6 MAX jsou poněkud rozporuplné, každopádně se všichni recenzenti shodují na jedné věci – za velmi slušnou pořizovací cenu pořídíte velmi dobré a spolehlivé zařízení. Uživatelé si chválí slušnou kvalitu obrazu, hezký design a možnosti konektivity. V negativech někteří zmiňují hlučnější ventilátor a slabší zvuk. Obecně jsou však s produktem spokojeni.

Kvalitu obrazu si můžete prohlédnout také v následujícím videu.

Hlavní klady a zápory

Hlavní výhodou projektoru Wanbo T6 MAX je skvělý poměr ceny a výkonu. Za velmi slušnou cenu dostanete zařízení s Full HD rozlišením a dostatečnou svítivostí. Za zmínku stojí praktická rukojeť, dálkový ovladač v balení a operační systém. Na druhou stranu se musíte smířit s většími rozměry a vyšší hmotností, která dosahuje téměř dvou kilogramů. Většina ostatních projektorů má přitom okolo jednoho kila.

Porovnání s alternativami

Ve srovnání s ostatními mini projektory má Wanbo T6 MAX o něco větší rozměry i hmotnost. Je tedy určen k přenášení, na výlet si ho s sebou ale nevezmete. Můžete ho využít pouze v interiéru, venkovní promítání si užijete spíše s projektorem BenQ GS2, který je odolný vůči vodě a vnějším vlivům, navíc má zabudovanou baterii, takže nejste závislí na přítomnosti zásuvky.

V kategorii síťových modelů se nabízí srovnání s výrazně dražším Samsung The FreeStyle. I ten nabídne Full HD rozlišení a podobnou svítivost, má ale mnohem lepší kontrast a celkově sklízí kladnější ohlasy. Mnohem lépe se vám bude také přenášet, protože je lehčí a rozměrově menší. Na druhou stranu ale musíte počítat s tím, že si za něj připlatíte.

Naše hodnocení a závěr

Projektor Wanbo T6 MAX od výrobce Xiaomi pořídíte za velmi slušnou částku, i přes to ale disponuje vysokým rozlišením obrazu 1 920 x 1 080 pixelů, čímž dohání i mnohem dražší modely. Potěší i dostatečnou svítivostí a konektivitou. Nízká cena je však částečně vykoupena horším kontrastem a musíte se také smířit s většími rozměry a vyšší hmotností. Pro domácí využití si s projektorem bohatě vystačíte, ven ho ale vzít nemůžete. Doporučujeme ho uživatelům, kteří nechtějí za projektor utrácet vysoké částky, ale zároveň požadují Full HD kvalitu obrazu.

Pokud vám nevadí investovat do mini projektoru vyšší částku, pak doporučujeme zvážit koupi konkurenčního Samsung The FreeStyle. Je mnohem kompaktnější a v mnoha ohledech i parametrech zkrátka vyhrává.

9 000 Kč Orientační cena
Autor: Kamila Lorenzová | Datum: | Produkt: Wanbo T6 MAX | Hodnocení: 83,1 %
Kamila Lorenzová je redaktorka, která se snaží informace předávat v takové formě, aby byly přehledné a srozumitelné pro všechny. Podrobně zkoumá trh s produkty, porovnává parametry a vybírá to nejlepší pro běžné spotřebitele. Tématu mini projektorů se věnuje už více než dva roky a pravidelně sleduje aktuální novinky, proto vám dokáže poradit to nejlepší na trhu. Na naší stránce má na starosti například také gramofony, hi-fi systémy nebo fotopasti.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Recenze Wanbo T6 MAX

Wanbo T6 MAX

9 000 Kč Orientační cena