Menu

Wanbo T6 MAX – Recenze, testy a srovnání

83,1 % Celkové hodnocení

Nejlepší cena/výkon v kategorii Projektory bez baterie

Klady

  • Rukojeť pro přenášení
  • Operační systém
  • Dobrá konektivita

Zápory

  • Vyšší hmotnost
  • Nižší kontrast
  • Bez obalu
9 000 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje

Wanbo T6 MAX je mini projektor od známého výrobce Xiaomi. Že se jedná o přenosná model, poznáte na první pohled podle praktické rukojetě. Funguje pouze na síťové napájení, baterii v sobě zabudovanou nemá, takže jste omezeni přítomností zásuvky. Jako jeden z mála aktuálně dostupných mini projektorů na trhu (březen 2023) nabídne Full HD rozlišení, jinak řečeno také obraz o 1 920 x 1 080 pixelech. Kontrast 3 000:1 sice není nic k vychloubání, na druhou stranu to určitě není žádná katastrofa, navíc se nejedná o tolik důležitý parametr.

Svítivost dosahuje hodnoty 550 ANSI lumenů, což je u mini projektorů velmi slušná hodnota. Stále se ale nemůže rovnat klasickým velkým projektorům, které mají často mnohonásobně víc. Znamená to, že si jasný obraz užijete spíše v zatemněné místnosti, za denního světla už ho uvidíte o něco hůř. Projektor má dva vestavěné reproduktory o výkonu 5 W, takže ho nemusíte připojovat k extrnímu zdroji zvuku. Nabídne velmi slušnou konektivitu, připojíte ho přes Wi-Fi, Bluetooth, USB i HDMI. Má i vlastní operační systém Android a přednastavené aplikace Netflix, Youtube a další.

 

Parametr Tento produkt
Výrobce

Xiaomi

Rozlišení (px)

Full HD

Svítivost (ANSI)

550

Kontrast

3 000:1

Technologie projekce

LED

Baterie

Ne

Výdrž baterie (h)

Nerelevantní

Vestavěný reproduktor

Ano

Životnost lampy v ECO módu (h)

20 000

Rozměry v*š*h (mm)

201 x 195 x 137

Hmotnost (kg)

1,9

Konektivita

HDMI, USB, Bluetooth

Wi-Fi

Ano

Názory uživatelů a dalších expertů

Některé recenze na projektor Wanbo T6 MAX jsou poněkud rozporuplné, každopádně se všichni recenzenti shodují na jedné věci – za velmi slušnou pořizovací cenu pořídíte velmi dobré a spolehlivé zařízení. Uživatelé si chválí slušnou kvalitu obrazu, hezký design a možnosti konektivity. V negativech někteří zmiňují hlučnější ventilátor a slabší zvuk. Obecně jsou však s produktem spokojeni.

Kvalitu obrazu si můžete prohlédnout také v následujícím videu.

Hlavní klady a zápory

Hlavní výhodou projektoru Wanbo T6 MAX je skvělý poměr ceny a výkonu. Za velmi slušnou cenu dostanete zařízení s Full HD rozlišením a dostatečnou svítivostí. Za zmínku stojí praktická rukojeť, dálkový ovladač v balení a operační systém. Na druhou stranu se musíte smířit s většími rozměry a vyšší hmotností, která dosahuje téměř dvou kilogramů. Většina ostatních projektorů má přitom okolo jednoho kila.

Porovnání s alternativami

Ve srovnání s ostatními mini projektory má Wanbo T6 MAX o něco větší rozměry i hmotnost. Je tedy určen k přenášení, na výlet si ho s sebou ale nevezmete. Můžete ho využít pouze v interiéru, venkovní promítání si užijete spíše s projektorem BenQ GS2, který je odolný vůči vodě a vnějším vlivům, navíc má zabudovanou baterii, takže nejste závislí na přítomnosti zásuvky.

V kategorii síťových modelů se nabízí srovnání s výrazně dražším Samsung The FreeStyle. I ten nabídne Full HD rozlišení a podobnou svítivost, má ale mnohem lepší kontrast a celkově sklízí kladnější ohlasy. Mnohem lépe se vám bude také přenášet, protože je lehčí a rozměrově menší. Na druhou stranu ale musíte počítat s tím, že si za něj připlatíte.

Naše hodnocení a závěr

Projektor Wanbo T6 MAX od výrobce Xiaomi pořídíte za velmi slušnou částku, i přes to ale disponuje vysokým rozlišením obrazu 1 920 x 1 080 pixelů, čímž dohání i mnohem dražší modely. Potěší i dostatečnou svítivostí a konektivitou. Nízká cena je však částečně vykoupena horším kontrastem a musíte se také smířit s většími rozměry a vyšší hmotností. Pro domácí využití si s projektorem bohatě vystačíte, ven ho ale vzít nemůžete. Doporučujeme ho uživatelům, kteří nechtějí za projektor utrácet vysoké částky, ale zároveň požadují Full HD kvalitu obrazu.

Pokud vám nevadí investovat do mini projektoru vyšší částku, pak doporučujeme zvážit koupi konkurenčního Samsung The FreeStyle. Je mnohem kompaktnější a v mnoha ohledech i parametrech zkrátka vyhrává.

9 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Wanbo T6 MAX | Hodnocení: 83,1 %
Martina Moresová
Redaktorka
Martina je redaktorka, která shromažďuje informace o těch nejzajímavějších produktech. Brouzdá hodiny po internetu, aby našla co nejvíce detailů, a vám tak pomohla při výběru. Fakta se snaží dávat do souvislostí a předat je ve srozumitelné formě. U tématu mini projektorů se zajímá nejen o technické parametry, ale také o uživatelský komfort. Tedy aby se snadno ovládaly a měly potřebné funkce pro nezapomenutelné filmové večery.

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Recenze Wanbo T6 MAX

Wanbo T6 MAX

9 000 Kč Orientační cena