Menu

XGIMI Halo+ – Recenze, testy a srovnání

92,0 % Celkové hodnocení

Vítěz srovnání v kategorii Projektory s baterií

Klady

  • Full HD rozlišení
  • Vysoká svítivost
  • 3D projekce

Zápory

  • Nekompatibilní s Netflixem
  • Nízká výdrž baterie
  • Vyšší cena
21 000 Kč Orientační cena

Mini projektor XGIMI Halo + ocení zejména uživatelé, kteří chtějí kvalitní obraz a 3D projekci. Model disponuje Full HD rozlišením a dokáže přehrát až 4K obsahy. Kvalitu obrazu podporuje i vysoká hodnota svítivosti 900 ANSI. Při promítání není nutné naprosté zatemnění. Podle recenzí stačí jen zatáhnout běžné žaluzie. Projektor disponuje také dvěma zabudovanými reproduktory o výkonu 5 W. To je v porovnání s jinými nižší hodnota, ale podle recenzí je dostačující. Nemusíte tak připojovat externí bedýnky.

Uživatelsky vstřícná je také funkce automatického zaostření, nemusíte nic nastavovat manuálně. Vychytávkou je i vyhnutí se překážkám. Zařízení přepočítává projekci tak, aby promítání nenarušila žádná bariéra. Fanoušky filmů, seriálů a her potěší systém Android TV 10.0 + Google Play. Nabízí přístup k mnoha aplikacím s výjimkou Netflixu, což uživatelé hodnotí negativně. Aplikaci však lze nainstalovat přes systém APK (Android Application Package).

Vestavěná baterie vydrží 2 hodiny přehrávání, což nemusí být dostatečná doba pro přehrání filmu nebo delší hry. Je tedy vhodné mít s sebou powerbanku. Model váží 1,6 kg, což je částečně způsobeno právě vestavěnou baterií. Oproti jiným modelům je těžší, přenášení tak bude zřejmě náročnější. Součástí balení není ani žádná brašna, což vzhledem k vysoké ceně uživatelé kritizují.

Hodnocení uživatelů a dalších odborníků

V recenzích se na model objevují drobné výtky, ale i tak sbírá skvělá hodnocení. Uživatelé chválí především obraz v souvislosti s vysokou svítivostí, díky které není třeba zcela zatemňovat promítací prostory. Kladně je hodnocená také snadná obsluha zařízení a rychlé fungování operačního systému. Nemusíte na nic dlouho čekat. Často se však objevují stížnosti na nedostupnost Netflixu. Podle uživatelů se k aplikace sice dá dostat jinou cestou, ale je to složitější.

Hlavní klady, zápory a zajímavosti oproti jiným produktům

Hlavním kladem, který si pochvalují uživatelé je vysoká svítivost. Hodnota 900 ANSI totiž nevyžaduje černočernou tmu. Stačí prostě zatáhnout žaluzie. Velmi oceňovaná je i snadná obsluha zařízení a skvělý obraz. Model zvládne promítnout i 4K obsahy ve Full HD kvalitě. Nevýhodou je nekompatibilnost s Netflixem, tu zmiňuje snad každá recenze. Negativně je také hodnocená 2hodinová výdrž baterie, což nestačí na přehrání delšího filmu. Musíte s sebou mít powerbanku nebo být u zdroje napětí. Zajímavostí pak je omezená expozice modrého světla. Vaše oči ani spánkový režim tak nebudou tolik namáhané.

Porovnání s alternativami

Levnější alternativu mohou zájemci najít v modelu Anker Nebula Mars II. Zákazníci chválí dobrou kvalitu zvuku i obrazu. Svítivost je ovšem výrazně nižší. S hodnotou 300 ANSI budete muset promítat ve zcela zatemněných prostorech. Vyniká však 4hodinovou výdrží baterie. To je oproti modelu XGIMI Halo+ dvojnásobná hodnota. Zvládnete tak kdekoli promítnout i delší celovečerní film.

Závěrečné shrnutí

Mini projektor XGIMI Halo + můžeme doporučit všem uživatelům, kteří chtějí kvalitní obraz i zvuk. Nadprůměrná svítivost zajistí, že můžete promítat i v lehce zatemněných prostorech. Projektor má také zabudované reproduktory. Nemusíte připojovat externí bedýnky. Systém Android TV umožní přehrávat filmy i hry z mnoha aplikací kromě Netflixu, což zákazníkům vadí. Musí i stáhnout jinou aplikaci APK, přes kterou se k platformě dostanou. Baterie vydrží pouze dvě hodiny. To nemusí stačit na přehrání filmu. Je tedy nutná powerbanka.

Parametr Tento produkt
Výrobce

XGIMI

Rozlišení (px)

Full HD

Svítivost (ANSI)

900

Technologie projekce

DLP

Baterie

Ano

Výdrž baterie (h)

2

Vestavěný reproduktor

Ano

Životnost lampy v ECO módu (h)

25 000

Rozměry v*š*h (mm)

113,5 x 145 x 171,5

Hmotnost (kg)

1,6

Konektivita

HDMI, USB, DC, Bluetooth

Wi-Fi

Ano

21 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: XGIMI Halo+ | Hodnocení: 92,0 %
Martina Moresová
Redaktorka
Martina vystudovala žurnalistiku a mediální studia na brněnské Masarykově univerzitě. Díky studiu a práci v redakci měla možnost napsat spousty novinářských i lifestylových textů. Momentálně jí většinu času zabírá péče o její dvouletou dceru. Proto se i na Arecenzích věnuje srovnávání témat spojených s rodičovstvím a péčí o domácnost. Jinak ale ráda čte a poslouchá podcasty. S oblibou si také zacvičí jógu nebo se projede na longboardu, čímž kompenzuje dlouhé sezení u počítače.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze XGIMI Halo+

XGIMI Halo+

21 000 Kč Orientační cena