Menu

Warmpeace Viking 300 – Recenze, testy a srovnání

Výborné Celkové hodnocení

Vítěz srovnání v kategorii Letní spacáky

Klady

  • Příjemný teplotní komfort
  • Po sbalení opravdu malý
  • Velmi nízká hmotnost
  • Příjemný vnější materiál
  • Dostatečně prostorný

Zápory

  • Nesedí limitní a extrémní teploty
  • Horší stahování okolo hlavy
  • Pro někoho vyšší pořizovací cena
4 200 Kč Orientační cena

Pokud hledáte vhodný spací pytel především pro teplejší období, aktuálně představuje optimální řešení Viking 300 od české značky Warmpeace. Výrobce jej doporučuje na letní toulky přírodou, na kempování i na spánek pod širákem a pro dané aktivity jej doporučujeme i my. Určitý problém však může být s deklarovanými limitními a extrémními teplotami.

Základní charakteristiky

Warmpeace Viking 300 je sice letní spacák, nicméně uplatnění může nalézt i během jarních a podzimních měsíců. Komfortní teplota činí 6 °C, limitní teplota 0 °C a extrémní teplota -14 °C. Dvě poslední čísla jsou ovšem ve skutečnosti o několik stupňů vyšší, alespoň dle zkušenosti některých uživatelů. Spací pytel má výplň z kachního peří, jež v kombinaci se speciálním vnějším materiálem Loft Nylon DWR+ zajišťuje za vhodných podmínek tepelný komfort.

Na něm se podílí i mumiový tvar, jenž je u kvalitních spacáků standardem, nicméně kvůli horší volnosti při spaní nesedí úplně každému. Tento výrobek je ale i tak dostatečně prostorný. Warmpeace Viking 300 zaujme i malým objemem a nízkou hmotností, což platí pro všechny tři velikostní varianty (pro výšku postavy 170, 180 a 195 cm). Doplňme, že zdrhovadlo od značky YKK má dva protisměrné běžce, jež umožňují spojit dva spacáky do jednoho.

Parametr Tento produkt
Určení

Unisex

Výplň

Kachní peří

Komfortní teplota (°C)

6

Limitní teplota (°C)

0

Extrémní teplota (°C)

-14

Tvar

Mumie

Spojovatelnost

Ano

Hmotnost (g)

660/720/810

Vnější materiál

Loft Nylon DWR+

Vodoodpudivý

Ano

Výška postavy (cm)

170/180/195

Délka (cm)

200/210/225

Šířka (cm)

80/50

Rozměry v obalu (cm)

14 × 33

Kompresní pytel

Ano

Skladovací pytel

Ano

Hodnocení dalších odborníků a uživatelů

Warmpeace Viking 300 patří mezi letními spacáky k nejlépe hodnoceným produktům na českém trhu. Uživatelé kvitují jeho nízkou hmotnost, minimální velikost po sbalení, příjemný vnější materiál, dostatečnou prostornost i dobrý tepelný komfort. Mnozí kladně hodnotí i cenu, pro někoho už je ovšem poněkud drahý. Jako negativum je uváděna vyšší limitní a komfortní teplota, než je udáváno, stejně jako horší stahovatelnost kapuce, která tak moc nesedí.

Hlavní klady, zápory a zajímavosti oproti jiným produktům

Spací pytel Warmpeace Viking 300 je optimálním řešením pro letní pobyty v přírodě. Při túrách prakticky nijak nelimituje svými rozměry ani hmotností. Během spánku je navíc dostatečně prostorný a navíc i velmi pohodlný. Zajišťuje také příjemný tepelný komfort, ačkoli teploty udávané výrobcem tak úplně nesedí. Stále se ale jedná o spacák primárně na léto. Pro někoho může být negativem vyšší cena, případně horší stahování okolo hlavy.

Porovnání s alternativami

Warmpeace Viking 300 pochopitelně není jediný kvalitní letní spacák v této cenové kategorie, která není nejnižší, ale ani příliš vysoká. Jmenovat lze i Sir Joseph Minimis 320, jenž se recenzovanému produktu v mnoha ohledech podobá (včetně vzhledu). Má přitom některé vychytávky navíc, ale zase je o cca tisícovku dražší. Mezi alternativními letními spacáky je uváděn i Pinguin Lava 350, v tomto případě jde ale spíše o třísezónní spací pytel.

Závěrečné shrnutí

Spacák Warmpeace Viking 300 sice možná není určen do takových teplot, jaké udává výrobce, pokud ovšem sháníte spací pytel pro spaní v teplotách držících se nad nulou, představuje ideální řešení pro různé outdoorové aktivity. Můžete si jej přitom vzít i na delší pobyty v přírodě, když vás nebude jakkoli limitovat rozměry nebo hmotností. Nevadí-li vám tedy vyšší cena, která ovšem ani zdaleka není z nejvyšších, určitě vám ho doporučujeme.

4 200 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Warmpeace Viking 300 | Hodnocení: Výborné
Petr Šindelář
Redaktor
Petr je zkušený redaktor, který se tvorbou textů o nejrůznějších produktech zabývá už řadu let. S oblibou přitom tráví čas v přírodě, takže spacáky jsou téma, jež je pro něj jako dělané. Ve stanu či pod širákem již totiž spal snad na všech možných místech a určitě i za každého počasí. Při výběru těch nejlepších produktů se navíc snažil, aby si mezi nimi mohli vybrat všichni zájemci o toto outdoorové vybavení.

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Recenze Warmpeace Viking 300

Warmpeace Viking 300

4 200 Kč Orientační cena