Srovnání a recenze webhostingu OneBit Business | Arecenze
Menu

Recenze a porovnání OneBit Business

Doporučujeme Při nákupu v kategorii webhostingů

Datum doporučení: Prosinec 2020

94,1 % Celkové hodnocení
  • Multihosting
  • Dlouhá zkušební lhůta
  • Zálohy uchovány 21 dní
  • Menší prostor na disku
  • Existují levnější varianty
  • Méně místa pro databáze a e-maily
1 728 Kč Cena za rok (s DPH, bez slev)

Základní údaje

Tarif Business společnosti OneBit vyjde na 119 korun měsíčně. Jako takový se řadí mezi středně drahé hostingy v porovnání s ostatními z našeho výběru (červen 2022). Garantovaná dostupnost 99,9% se řadí mezi vyšší. Neomezený datový tok standardně uvádí všichni poskytovatelé, není tomu jinak ani u tohoto produktu. Disk omezen na 15 GB vyhoví spíše malým až středním projektům. Databáze limituje velikost 0,2 GB na jednu, celkově až 1 GB a e-mailovou schránku 2 GB, přičemž v obou případech můžete tvořit těchto položek neomezené množství.

Zajímavostí je možnost multihostingu až 4 domén druhého řádu a neomezený počet domén třetího řádu. Samozřejmě neschází podpora nejnovějších verzí PHP, WordPressu a také možnost využití HTTPS. Doba odezvy je zkrácena díky rychlým SSD diskům.

Parametr Tento produkt
Poskytovatel

OneBit

Garance dostupnosti (%)

99,99

Traffic

Neomezeně

Multihosting (počet domén)

4

Počet domén 3. řádu

Neomezeně

Prostor na disku celkem (GB)

15

Počet databází

Neomezeně

Prostor pro databáze (max. GB)

1

Počet emailových schránek k účtu

Neomezeně

Velikost emailové schránky (max. GB)

2

SSD

Ano

Podpora PHP7

Ano

Podpora WordPressu

Ano

Podpora HTTPS

Ano

Ochrana, servis a zálohování

OneBit vám nabídne ochranu proti DDoS útokům, antimalware, certifikát SSL i ochranu před spamem. Jako jediný poskytovatel garantuje spokojenost po neomezenou dobu, přičemž také zkušební lhůta dosahuje nadstandardních 60 dnů. Zálohy FTP vznikají na týdenní bázi a jsou dostupné 21 dní zpětně. Databáze a e-maily jsou zálohovány denně. Pokud máte zájem prozkoumat i další možnosti webhostingů, OneBit nabízí i další tarify. Navíc poskytuje přednostní odbavení požadavků na zákaznickou podporu přes telefon, další možnosti spojení, díky kterému můžete řešit neočekávané problémy, je přes email a livechat.

Parametr Tento produkt
Ochrana

Anti-DDoS, Antimalware, Antispam, SSL, Antivir

Garance spokojenosti

Ano

Délka garance spokojenosti (počet dní)

Neomezeně

Zkušební lhůta (dny)

60

Automatické zálohy

FTP týdně, databáze a e-maily denně

Uchování záloh (dny)

21

Nabídka jiných tarifů

Ano

Zákaznická podpora

Přednostní - Telefon (pracovní dny 9-17h), Email, Livechat

Naše hodnocení a závěr

Společnost OneBit se svým webhostingem Business spoléhá hlavně na klid a pohodu uživatelů při aplikaci jejich produktu. Na trh jde s neomezenou garancí spokojenosti a také šedesátidenní zkušební lhůtou. Nadstandardní je třítýdenní uchování záloh, které si muže uživatel přizpůsobit. Ty však vznikají pouze jednou týdně (kompletně). Dalším pozitivem je multihosting, díky kterému můžete na jednom účtu spravovat 4 domény. Spíše podprůměrné parametry ale najdeme u vyhrazeného prostoru na disku, který je pouze 15 GB (pro emaily je maximální prostor 4 GB a u databází je to 1 GB).

Pokud máte zájem o větší diskový prostor, nabídnout vám ho může například konkurenční produkt Ebola Advanced. Ten vám poskytne až 30 GB.

1 728 Kč Cena za rok (s DPH, bez slev)
Autor: Jakub Gulec | Datum: | Produkt: OneBit Business | Hodnocení: 94,1 %
Jakub Gulec je technickým guru našeho týmu, zarytým informátorem o technologických novinkách a bez trojice monitorů je nervózní. Protože se několik let věnoval tvorbě webů na zakázku, problematice webhostingů velmi dobře rozumí. Pomůže vám třeba rozlišit, jaké parametry jsou důležité pro začínající e-shop a jaké pro blog. Mezi tématy, která má v péči, patří také elektronika a nářadí.
Technický redaktor

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze OneBit Business

OneBit Business

1 728 Kč Cena za rok (s DPH, bez slev)