Menu

Recenze a porovnání OneBit Business

Doporučujeme Při nákupu v kategorii webhostingů

Datum doporučení: Březen 2019

  • Multihosting
  • Dlouhá zkušební lhůta
  • Neomezená garance spokojenosti
  • Menší prostor na disku
  • Existují levnější varianty
  • Méně místa pro databáze
119 Kč Cena za měsíc

Základní údaje

Společnost OneBit si za webhostingový tarif Business účtuje necelých sto korun měsíčně, což je poměrně standardní cena v porovnání s dalšími srovnávanými hostingy v březnu 2019. Tento tarif garantuje dostupnost 99,9 %, u ostatních společností často najdeme čísla, která se stoprocentní hodnotě blíží ještě více. Neomezený datový tok (traffic) je celkem běžný, 15 GB prostoru na disku je ale spíše podprůměr. Neomezený počet emailových schránek musíte stlačit pod 4 GB, u neomezeného počtu databází je limit 1 GB. Obě hodnoty za konkurencí spíše pokulhávají. Pozitivní je ve srovnání s dalšími tarify jiných společností možnost multihostingu, můžete zároveň spravovat až 4 domény druhého řádu. Kvalitní a rychlou odezvu spravovaného webu zajistí SSD disky.

Parametr Tento produkt
Výrobce OneBit
Garance dostupnosti (%) 99,9
Traffic Neomezeně
Multihosting (počet domén) 4
Počet domén 3. řádu Neomezeně
Prostor na disku celkem (GB) 15
Počet databází Neomezeně
Prostor pro databáze (max. GB) 1
Počet emailových schránek k účtu Neomezeně
Velikost emailové schránky (max. GB) 4
SSD Ano
Podpora PHP7 Ano
Podpora WordPressu Ano
Podpora HTTPS Ano

Ochrana, servis a zálohování

OneBit vám nabídne ochranu proti DDoS útokům, antimalware, certifikát SSL i ochranu před spamem. Velmi zajímavá je neomezená délka garance spokojenosti, díky které můžete žádat o vrácení peněz. Dlouhá je i zkušební lhůta 60 dní, která je u námi srovnávaných webhostingů nejvyšší. Zálohy jsou automaticky vytvářené jednou za týden, ale frekvenci lze nastavit individuálně. Uchování záloh je opravdu dlouhé, celé tři týdny jsou v našem srovnání nejvyšší hodnotou. Pokud máte zájem prozkoumat i další možnosti webhostingů, OneBit nabízí i další tarify. Navíc poskytuje přednostní odbavení požadavků na zákaznickou podporu přes telefon, další možnosti spojení, díky kterému můžete řešit neočekávané problémy, je přes email a livechat.

Parametr Tento produkt
Ochrana Anti-DDoS, Antimalware, Antispam, SSL, Antivir
Garance spokojenosti Ano
Délka garance spokojenosti (počet dní) Neomezeně
Zkušební lhůta (dny) 60
Automatické zálohy Týdně (individuální)
Uchování záloh (dny) 21
Nabídka jiných tarifů Ano
Zákaznická podpora Přednostní - Telefon (pracovní dny 9-17h), Email, Livechat

Naše hodnocení a závěr

Společnost OneBit se svým webhostingem Business spoléhá hlavně na klid a pohodu uživatelů při aplikaci jejich produktu. Na trh jde s neomezenou garancí spokojenosti a také šedesátidenní zkušební lhůtou. Nadstandardní je také třítýdenní uchování záloh, které si muže uživatel přizpůsobit. Dalším pozitivem je také multihosting, díky kterému můžete na jednom účtu spravovat hned 4 domény. Spíše podprůměrné parametry ale najdeme u vyhrazeného prostoru na disku, který je pouze 15 GB (pro emaily je maximální prostor 4 GB a u databází je to 1 GB).

Pokud máte zájem o větší diskový prostor, nabídnout vám ho může například konkurenční produkt Ebola Advanced. Ten vám poskytne až 30 GB.

119 Kč Cena za měsíc

Diskuze a poradna

Zeptejte se na cokoliv co vás zajímá a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze OneBit Business

OneBit Business

119 Kč Cena za měsíc