Recenze a test žehličky Philips GC4537/80 | Arecenze.cz
Menu

Recenze a test Philips GC4537/80

6. místo
85,0 % Celkové hodnocení
 • Nadprůměrný výdej páry
 • Povrch SteamGlide
 • Vertikální napařování
 • Chybí automatické vypnutí
 • Vyšší hmotnost
 • Některé parametry pouze průměrné
1 300 Kč Orientační cena
 • 8,6/10
  Hodnocení základních parametrů a žehlení
 • 8,3/10
  Hodnocení funkcí
 • 85,0 %
  Celkové
  hodnocení

Souhrnné údaje 

Napařovací žehlička Philips GC4537/80 spadá do střední cenové kategorie. Tomu odpovídají také její parametry, které byly v době psaní recenze (duben 2020) lehce nadprůměrné. Asi nejdůležitějším parametrem je při výběru napařovací žehličky výstup páry. Ten je v případě tohoto modelu nadprůměrných 45 gramů za minutu. Nadprůměrné hodnoty dosahuje také parní ráz 200 gramů za minutu. Díky tomu snadno vyžehlíte i silně zmačkané oblečení. Žehlicí plocha je opatřena povrchem SteamGlide, který zajistí snadný skluz po látce. Zároveň je odolná proti nečistotám a poškrábání.

Nádržka na vodu o objemu 300 ml odpovídá průměru. Při žehlení tak nebudete muset vodu dolévat. Kabel dlouhý dva metry vám zajistí, že nebudete muset žehlit přímo u zásuvky, ale klidně si můžete prkno přesunout například před televizi. Hmotnost žehličky 1,5 kg je mírně nadprůměrná. Při dlouhém žehlení by vás mohla začít bolet ruka.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Výrobce

Philips

36 % Tefal, 27 % Sencor, 9 % Gallet, 9 % Braun, 9 % Philips, 9 % Russell Hobbs
Typ

Napařovací

100 % Napařovací
Výstup páry (g/min)

45

38,55
Parní ráz (g/min)

200

168,18
Materiál žehlicí plochy

SteamGlide

36 % Keramika, 36 % Durilium, 9 % Nerez, 9 % SteamGlide, 9 % Neuvedeno
Objem nádržky na vodu (ml)

300

308,18
Délka kabelu (m)

2

2,12
Hmotnost (kg)

1,5

1,35

Hodnocení funkcí

U výbavy funkcí máme jednu výtku, tou je chybějící funkce automatického vypnutí, která zajistí vypnutí po chvíli, kdy přestanete s žehličkou hýbat. U tohoto modelu si vytáhnutí ze zásuvky budete muset pohlídat sami. Ostatní funkce tento model má. Funkce Anti-drip zabraňuje ukapávání vody a tím vzniku skvrn na žehlené textilii. S funkcí odvápňování a samočištění je péče o žehličku jednodušší. Výhodná je také funkce vertikálního napařování, díky které můžete žehlit například košili na ramínku nebo pověšené závěsy.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Anti-drip

Ano

82 % Ano, 18 % Ne
Odvápňování

Ano

91 % Ano, 9 % Ne
Automatické vypnutí

Ne

73 % Ano, 27 % Ne
Kropení

Ano

100 % Ano
Vertikální napařování

Ano

100 % Ano
Samočištění

Ano

91 % Ano, 9 % Ne

Naše hodnocení a závěr

Napařovací žehlička Philips GC4537/80 ze střední cenové kategorie je v některých parametrech nadprůměrná, v jiných průměr kopíruje. Výhodou je nadprůměrný výdej páry a parní ráz. Díky tomu bude žehlení snadné. Průměrná je velikost nádržky na vodu i délka přívodního kabelu. Výhodou je povrch žehlicí desky odolný proti poškrábání a nečistotám, umožňuje navíc snadný skluz po látce. Z pohledu funkcí se jedná o slušně vybavený model, nechybí odvápňování, samočištění, ale i Anti-drip a vertikální napařování. Jediná chybějící je funkce automatického vypnutí.

Pokud hledáte ještě výkonnější model, který se sám vypne v případě neaktivity, přečtěte si recenzi žehličky Tefal TurboPro Anti-Calc FV5630E0.

1 300 Kč Orientační cena
Autor: Veronika Vyskočilová, Karolína Šerá | Datum: | Produkt: Philips GC4537/80 | Hodnocení: 85,0 %
Veronika Vyskočilová se už několik let zabývá výběrem a porovnáváním nejdůležitějších domácích pomocníků, mezi které bezesporu patří i žehličky. Na této stránce najdete srovnání a článek ve kterém se dozvíte, jak žehličku vybrat. Autorka vám představí zásadní rozdíly mezi jednotlivými typy žehliček a vysvětlí, jak fungují různé funkce. Zabývala se také dalšími produkty pro domácnost jako jsou parní čističe, vodní vysavače nebo různé kuchyňské spotřebiče.
Redaktorka

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Philips GC4537/80

Philips GC4537/80

6. místo  v porovnání
1 300 Kč Orientační cena