Recenze AL-KO Easy Crush LH 2810 - Test 2023 | Arecenze.cz
Menu

Recenze a test AL-KO Easy Crush LH 2810

Dobré Hodnocení
redakce

Klady a zápory

Klady

  • Nízká cena
  • Koš v základu
  • Automatické vtahování
  • Kolečka pro přesouvání

Zápory

  • Na tenčí větve
  • Chybí reverzní chod
  • Bez madla
  • Dost malý otvor
7 000 Kč Orientační cena

AL-KO Easy Crush LH 2810 je cenově dostupný drtič větví, který cílí spíše na nenáročné zákazníky. Parametrově je předurčen hlavně k drcení tenčích větví a měkkého zeleného odpadu.

Hodnocení důležitých parametrů

AL-KO Easy Crush LH 2810 využívá jako většina levnějších drtičů elektrický pohon. Systém drcení je v tomto případě válcový, což není u modelů této cenové hladiny úplným standardem. Výkon 2 800 W je sice lehce nad standardem elektrických drtičů (v dubnu 2023 jde o hodnotu 2 500 W), nicméně výrobce ho doporučuje k drcení větví o maximálním průměru 4 cm, což ho v našem srovnání řadí až na poslední příčku.

Funkce a doplňky

AL-KO Easy Crush LH 2810 nedisponuje funkcí zpětného chodu, takže si zde musíte dávat dobrý pozor na to, abyste nedošlo k zaseknutí větviček uvnitř drtiče. Automatické vtahování zde ale nechybí, ani bezpečnostní zámek, který vám nedovolí zapnout přístroj bez upevnění sběrného koše.

Zmiňovaný koš má kapacitu 48 l, což lze považovat za zlatý střed. Navíc je průhledný, takže i bez vyndání vidíte, jak moc zaplněný. Kolečka jsou zde spíše menší, ale nemusí to být vyloženě problém, protože drtič váží jen 29 kg.

Hodnocení dalších odborníků a uživatelů

Ačkoliv patří AL-KO Easy Crush LH 2810 v době psaní této recenze (duben 2023) mezi hojně prodávané produkty, podařilo se nám k němu dohledat jen málo uživatelských recenzí. Z nich vyplývá, že si tento přístroj pořizují hlavně nenároční zákazníci na likvidaci měkkého odpadu a menších větviček.

Hlavní klady, zápory a zajímavosti oproti jiným produktům

Velkým lákadlem AL-KO Easy Crush LH 2810 je výhodná pořizovací cena. Za relativně dost nízkou částku získáte solidně vypadající drtič, který má válcový mechanismus a poradí si běžným měkkým odpadem a menšími větvemi. Plusové body zasluhuje také za sběrný koš a funkci automatického vtahování.

Silnou stránkou značky AL-KO jsou servisní služby. Pokud se vám drtič větví porouchá nebo budete potřebovat náhradní díly, můžete využít služeb některého z autorizovaných servisů, kterých je v ČR více než 150.

Pokud bychom měli zmínit negativa, jako problém vnímáme absenci reverzního chodu. Jestliže se v přístroji něco zasekne, může být problém to dostat ven. Moc dobře nepůsobí ani držadlo na horní části, které má do ergonomického madla hodně daleko.

Porovnání s alternativami

Zákazníkům, kteří chtějí o něco ergonomičtěji zpracovaný drtič větví, ale zase nechtějí zaplatit výrazně vyšší částku než za AL-KO Easy Crush LH 2810, lze doporučit např. Makita UD2500. S tímto drtičem se dle zákazníků manipuluje dost pohodlně a jeho obsluha je velice snadná. Nemůže navíc ani dojít k ucpání systému drcení, protože tomu zabrání funkce zpětného chodu.

Závěrečné shrnutí

AL-KO Easy Crush LH 2810 je vhodnou volbou pro nenáročné zákazníky, kteří chtějí drtit spíše tenčí větvičky, měkký odpad a zelený odpad. Za velmi slušnou částku získají drtič, který má standardní výkon a průměrně objemný koš na zachytávání nepořádku. Jen je potřeba počítat s tím, že se mohou uvnitř větve zaseknout, pokud budou příliš silné.

Parametr Tento produkt
Výrobce

AL-KO

Pohon

Elektrický

Mechanismus drcení

Válcový

Výkon (W)

2 800

Maximální průměr větví (cm)

4

Zpětný chod

Ne

Automatické vtahování větví

Ano

Bezpečnostní pojistka

Ano

Sběrný koš

Ano

Objem sběrného koše (l)

48

Kolečka

Ano

Ergonomické madlo

Ne

Hmotnost (kg)

29

7 000 Kč Orientační cena
Autor: Dana Široká | Datum: | Produkt: AL-KO Easy Crush LH 2810 | Hodnocení: Dobré
Dana Široká ráda pracuje na zahradě a ocení každou vychytávku, která jí tyto chvilky zpříjemní. Se zahradními drtiči větví má vlastní zkušenosti a ví, jak moc dokážou člověku ušetřit starosti se zpracováním zahradního odpadu. Trh s těmito produkty má důkladně zmapovaný, proto vám dokáže poradit, na jaké parametry se při výběru zaměřit.
Redaktorka

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze AL-KO Easy Crush LH 2810

AL-KO Easy Crush LH 2810

7 000 Kč Orientační cena