Menu

Recenze a test Makita UD2500

Velmi dobré Celkové hodnocení

Nejlepší poměr cena/výkon v kategorii Zahradní drtiče větví

Klady

  • Válcový mechanismus
  • Objemný koš
  • Velká kola
  • Základní funkce
  • Desítky kladných recenzí

Zápory

  • Potřebuje přívod elektřiny
  • Výkon spíše průměrný
  • Žádné násypníky
  • Kabel není součástí balení
9 000 Kč Orientační cena

Zahradní drtič Makita UD2500 spadá do nižší cenové třídy, ale i přesto se může pochlubit slušnou výbavou. Zároveň je velice oblíbený mezi zákazníky.

Hodnocení důležitých parametrů

Makita UD2500 potřebuje ke svému chodu elektrickou energii, musíte mít tudíž vždy po ruce zásuvku. Tato varianta je sice levnější, ale zase jste omezováni tím, kde můžete drtič používat. O drcení materiálu se stará válcový mechanismus, který není v této cenové hladině úplně běžný, takže to vnímáme jako plus. Tento systém si dobře poradí se suchými větvemi.

Na druhou stranu má ale výkon jen 2 500 W, což se sice pro většinu zahrádkářů jeví jako dostatečné, ale není kvůli tomu schopen rozdrtit větve s průměrem nad 4,5 cm. Při práci je na to potřeba neustále myslet a dát si pozor, abyste do drtiče nedali příliš silnou větev.

Funkce a doplňky

Makita UD2500 rozhodně zaujme tím, že nepostrádá žádné důležité funkce, jako je reverzní chod nebo automatické vkládání. To bychom očekávali spíše u výrazně dražšího drtiče. Zaujal nás také sběrný koš, který se se svým objemem 67 l lehce vymyká obecnému průměru. Celý drtič lze složit do mimořádně kompaktní podoby, takže se díky tomu dá naložit třeba na kárku a odvézt.

Kolečka vypadají také dost bytelně a dle hodnocení zákazníků manipulaci s drtičem hodně usnadňují, ačkoliv není se svými 27,5 kg nijak extrémně těžký. Na horní části drtiče se nachází madlo, které ale moc ergonomicky nepůsobí.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Makita

Pohon

Elektrický

Mechanismus drcení

Válcový

Výkon (W)

2 500

Maximální průměr větví (cm)

4,5

Zpětný chod

Ano

Automatické vtahování větví

Ano

Bezpečnostní pojistka

Ano

Sběrný koš

Ano

Objem sběrného koše (l)

67

Kolečka

Ano

Ergonomické madlo

Ano

Hmotnost (kg)

27,5

Hodnocení dalších odborníků a uživatelů

K drtiči Makita UD2500 se nám podařilo dohledat desítky uživatelských hodnocení. Většina zákazníků si tento produkt chválí, a to zejména díky bezproblémovému chodu, pohodlné manipulaci a snadnému ovládání. Několik recenzí ale upozorňuje i na to, že součástí balení není žádný přívodní kabel. Obstarat si ho musíte tudíž sami.

Hlavní klady, zápory a zajímavosti oproti jiným produktům

Silnou stránkou Makita UD2500 jsou funkce. Nechybí zde zpětný chod ani automatické vkládání, což rozhodně nebývá samozřejmostí v nižší cenové třídě. Chválíme také kolečka, která jsou dostatečně robustní, a sběrný koš, který má lehce nadprůměrnou kapacitu. Jako klad lze vnímat i jméno značky a pozitivní hodnocení zákazníků.

V oblasti výkonu už ale nijak nevyniká. Další nevýhodou je to, že musíte mít po ruce vždy přívod elektřiny, abyste mohli drtič spustit. Součástí balení nejsou ani žádné násypníky nebo podavače.

Porovnání s alternativami

Pokud bychom měli k Makita UD2500 doporučit cenově i výkonnostně srovnatelnou alternativu, byl by jí pravděpodobně elektrický drtič Bosch AXT 25 TC 0.600.803.300. Jediné, co tento model postrádá, je funkce zpětného chodu. Tu ale najdete jen u mála elektrických drtičů nižší cenové kategorie. Také nemá tak dobře zpracovaná kolečka, protože jsou docela malá a blízko u sebe.

Závěrečné shrnutí

Makita UD2500 bude ideální volbou pro zahrádkáře, kteří se starají o hodně keřů a menších stromků, případně kteří potřebují pravidelně zpracovávat suché větvičky. Potěší zákazníky, kteří nechtějí dovnitř tlačit větve silou, protože si je automaticky vtahuje sám. Mohou ho díky tomu bez problémů obsluhovat i ti, kteří se nemohou fyzicky namáhat.

9 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Makita UD2500 | Hodnocení: Velmi dobré
Dana Široká
Redaktorka
Dana ráda pracuje na zahradě a ocení každou vychytávku, která jí tyto chvilky zpříjemní. Se zahradními drtiči větví má vlastní zkušenosti a ví, jak moc dokážou člověku ušetřit starosti se zpracováním zahradního odpadu. Trh s těmito produkty má důkladně zmapovaný, proto vám dokáže poradit, na jaké parametry se při výběru zaměřit.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Makita UD2500

Makita UD2500

9 000 Kč Orientační cena