Menu

GTM MSGTS 900G – Recenze, testy a srovnání

Velmi dobré Celkové hodnocení

S velkými koly v kategorii Zahradní drtiče větví

Klady

  • Mohutná kola
  • Rozdrtí silné větve
  • Široká násypka
  • Dá se demontovat

Zápory

  • Velká investice
  • Náročnější start šňůrou
  • Vysoká hmotnost
  • Odpad padá stranou
57 000 Kč Orientační cena

GTM MSGTS 900G reprezentuje vyšší třídu zahradních drtičů. Díky vysokému výkonu, široké násypce a mohutným kolům je ideální ke zpracování dřevního odpadu všeho druhu. Dá se s ním dobře manipulovat a obstojí i v náročnějším terénu, takže se bude hodit třeba do lesa.

Hodnocení důležitých parametrů

GTM MSGTS 900G využívá ke svému chodu benzínový motor, což je běžná varianta u modelů, kde je žádoucí vysoký výkon. Ten zde dosahuje 7 300 W, což nejvyšší hodnota mezi námi srovnávanými produkty. Určitě byste na trhu našli i výkonnější kousky, ale to už budou obrovské drtiče určené čistě ke komerčnímu využití.

Podle doporučení výrobce je schopen rozdrtit větve o průměru 8 cm, čímž se taktéž vymyká průměru (standardem jsou 4–4,5 cm). Na druhou stranu si díky nožovému drcení poradí i s měkkým odpadem a čerstvými větvičkami, které rozseká na velice jemné kousky.

Funkce a doplňky

GTM MSGTS 900G bohužel nemá funkci zpětného chodu, s čímž se dnes paradoxně setkáte u docela dost benzínových modelů s vysokým výkonem. Většinou zde díky velké síle motoru k zaseknutí materiálu nedojde, ale nelze se na stoprocentně spoléhat. Kvitujeme ale, že nechybí automatické vtahování, které usnadní vkládání materiálu do drtiče.

Nenajdete zde ani sběrný koš, který nemá většina drtičů určených ke zpracování velkých objemů zahradního materiálu. Protože tento model váží 133 kg, nechybí robustní kola na stabilním podvozku, a pečlivě zpracované ergonomické madlo. Díky tomu je manipulace pohodlná. Kola mají navíc hrubý vzorek a velký průměr, takže obstojí i v divočejším terénu.

Parametr Tento produkt
Výrobce

GTM

Pohon

Benzínový

Mechanismus drcení

Nožový

Výkon (W)

7 300

Maximální průměr větví (cm)

8

Zpětný chod

Ne

Automatické vtahování větví

Ano

Bezpečnostní pojistka

Ano

Sběrný koš

Ne

Objem sběrného koše (l)

Nerelevantní

Kolečka

Ano

Ergonomické madlo

Ano

Hmotnost (kg)

133

Hodnocení dalších odborníků a uživatelů

Zákazníci, kteří drtič větví GTM MSGTS 900G zakoupili, se shodují na jeho vysokém výkonu a schopnosti efektivně nadrtit velké množství dřevního odpadu. Zvládá podle nich jak suché dřevo s jehličím, tak i čerstvé větve pokryté listím. Z toho vyplývá, že je kvalita drtícího mechanismu opravdu vysoká.

Někteří uživatelé si stěžovali na hmotnost, ale to je u tohoto typu drtičů vcelku běžný problém. Také poukazovali na to, že ruční startování šňůrou vyžaduje sílu a není vhodné pro ženy.

Hlavní klady, zápory a zajímavosti oproti jiným produktům

U drtiče GTM MSGTS 900G je bezpochyby největší předností nadprůměrný výkon. Jeho drtící systém je natolik výkonný, že si poradí s větvemi o průměru 8 cm. Dokáže zpracovávat jak čerstvé dřevo, listí či měkký odpad, tak i suché větve a odřezky. Násypka je hodně široká, takže se dá do něj naráz nandat velké množství materiálu.

S ohledem na všechny tyto výhody je pořizovací cena odpovídají, nicméně pro určité zákazníky může být příliš vysoká. Konstrukce je hodně těžká, a i když s manipulací pomáhají kola a madlo, v jednom člověku ji do kopce nevytlačíte. Také by se hodilo více funkcí.

Porovnání s alternativami

GTM MSGTS 900G se hodně podobá drtiči STIHL GH 460 C, který má o trochu nižší výkon (6 500 W) a je vhodný k drcení trochu tenčích větví (7,5 cm). Jinak jsou na tom co se týče výbavy a ceny prakticky stejně. U STIHL GH 460 C najdete navíc dva vhazovací otvory, ale zase postrádá ergonomické madlo.

Závěrečné shrnutí

GTM MSGTS 900G představuje výkonného drtícího pomocníka, který díky velkým kolům obstojí i v náročnějším terénu. Bude se tedy hodit např. při zpracování zbytků dřeva v lese. Dobře si poradí s různými typy materiálů a je schopen zpracovat větve o průměru 8 cm.

57 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: GTM MSGTS 900G | Hodnocení: Velmi dobré
Dana Široká
Redaktorka
Dana ráda pracuje na zahradě a ocení každou vychytávku, která jí tyto chvilky zpříjemní. Se zahradními drtiči větví má vlastní zkušenosti a ví, jak moc dokážou člověku ušetřit starosti se zpracováním zahradního odpadu. Trh s těmito produkty má důkladně zmapovaný, proto vám dokáže poradit, na jaké parametry se při výběru zaměřit.

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Recenze GTM MSGTS 900G

GTM MSGTS 900G

57 000 Kč Orientační cena