Recenze American Tourister Airconic 34l - Test 2023 | Arecenze.cz
Menu

Recenze a test American Tourister Airconic 34l

93,0 % Hodnocení
redakce

Vítěz srovnání

Malé/palubní kufry

Klady a zápory

Klady

  • Záruka na 3 roky
  • Nepromokavé zipy
  • Kapsa na elektroniku

Zápory

  • Vyšší cena
  • Kolečka vyčnívají více do boku
4 000 Kč Orientační cena

Základní parametry

Skořepinový kufr American Tourister Airconic 34l patří mezi palubními zavazadly k nadstandardu, také jeho cena byla v době psaní recenze (listopad 2022) jedna z vyšších. Za své peníze ale získáte prodlouženou záruku na 3 roky, což nebývá u palubních zavazadel zrovna běžné. Největší podíl na odolnosti má pevná skořepina z odolného polypropylenu, doplněná o nadstandardní nepromokavé zipy.

Rozměry kufru najdete níže v tabulce, velikostně odpovídá klasickému palubnímu zavazadlu, před cestou ale vždy doporučujeme zkontrolovat, jaké požadavky klade na palubní zavazadla konkrétní letecká společnost, se kterou cestujete. Co se hmotnosti týče, 2,4 kg je dnes pro skořepinové kufry víceméně standard, lehčí jsou hlavně textilní modely.

Parametr Tento produkt
Značka

American Tourister

Typ

Skořepinový

Materiál

Polypropylen

Záruka (roky)

3

Výška (cm)

55

Šířka (cm)

40

Hloubka (cm)

23

Hmotnost (kg)

2,4

Expandér

Ne

Počet koleček

4

Kombinační zámek

Ano

TSA zámek

Ano

Rukojeť s aretací

Ano

Vybavení

Kufr Airconic nepostrádá nic z nejdůležitější výbavy. Najdete u něj 4 kolečka, díky kterým můžete s kufrem hýbat všemi směry. Kolečka trochu vyčnívají do stran, což sice zvyšuje stabilitu zavazadla, na druhou stranu tím také roste riziko jejich poškození. Samozřejmostí je také výsuvná rukojeť s aretací, doplněná standardním horním a bočním madlem k přenášení kufru. Méně obvyklý je popruh, který umožňuje nasazení kufru na rukojeť většího zavazadla.

K zabezpečení slouží kufru číselný zámek doplněný o TSA zámek. To nebývá u palubních kufrů vždy pravidlem, hodí se ale pro případy, kdy chcete kufr použít jako odbavené zavazadlo při cestě do zámoří.

Vnitřní uspořádání

V kategorii vnitřního uspořádání kufr Airconic opravdu zaujme. Zatímco většina kufrů má klasické dělení na dvě poloviny, možná s nějakou tou kapsou k tomu, tento model nabídne mnohem více. V první řadě má v přední části uzamykatelnou kapsu na zip určenou k uložení elektroniky, do které se dostanete i bez otevírání kufru. V této kapse je přihrádka na laptop, přihrádka na tablet a přihrádka na powerbanku s USB portem.

Zbytek vnitřku už je spíše standardní, tedy dvě poloviny, jedna s elastickými popruhy a druhá s textilní přepážkou, ve které je ještě kapsa ze síťoviny na drobnosti.

Klady a zápory

Mezi pozitiva kufru Airconic můžeme zařadit především prodlouženou záruku na 3 roky, nepromokavé zipy a specifické vnitřní uspořádání, kde nechybí přední kapsa na elektroniku i USB port k nabíjení z powerbanky. Nevýhodou tohoto modelu může být snad jen cena, která nepatří k nejnižším. Také poněkud vyčnívající kolečka více hrozí poškozením.

Porovnání s alternativami

O něco levnější alternativou by mohl být kufr Travelite Skaii 4w S. Ten ovšem není skořepinový, ale textilní. Oproti modelu American Tourister Airconic má nižší hmotnost, nechybí mu TSA zámek ani základní prvky, jako jsou otočná kolečka a výsuvné madlo. Ani vnitřní uspořádání není nijak odbyté, najdete zde například přihrádku na košile a několik samostatných kapes. Vzhledem k nižší ceně ale nebude překvapující, že má pouze dvouletou záruku a nenajdete u něj například nepromokavé zipy.

Závěr

American Tourister Airconic 34l je velmi specifickým palubním zavazadlem. Zaujme především přední kapsou s přihrádkou na elektroniku a USB portem. Výhodou je také prodloužená záruka na 3 roky a celkově odolné zpracování, včetně nepromokavých zipů. Nechybí nezbytnosti, jako je teleskopické madlo, kombinační zámek včetně TSA zámku či otočná kolečka. Ta vyčnívají mírně do boku, je tak trochu větší riziko jejich poškození.

Jinak je jedinou nevýhodou tohoto modelu snad jen jeho cena. Pokud by vás zajímala o něco dostupnější varianta, podívejte se na kufr Travelite Skaii 4w S.

4 000 Kč Orientační cena
Autor: Eliška Srncová | Datum: | Produkt: American Tourister Airconic 34l | Hodnocení: 93,0 %
Eliška Srncová , naše seniorní redaktorka, spojila svou vášeň pro cestování a bohaté zkušenosti se srovnáváním produktů a vytvořila pro vás výběr kufrů. Napoví vám třeba, po jakých materiálech se poohlédnout, jaké bezpečnostní prvky vyžadovat i jak si efektivně zabalit. Pro milovníky turistiky a různých zážitků zpracovala také srovnání zážitkových agentur.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze American Tourister Airconic 34l

American Tourister Airconic 34l

4 000 Kč Orientační cena