Menu

Recenze a srovnání Travelite Cabin

Doporučujeme Při nákupu v kategorii palubních kufrů

Datum doporučení: Říjen 2017

  • Kombinační zámek
  • Nízká hmotnost
  • Chybí TSA zámek
1 400 Kč Orientační cena

Základní parametry

Textilní příruční kufr Travelite Cabin je ideálním adeptem na zavazadlo pro kratší služební cesty. Je vyrobení z odolného polyesteru, díky čemuž váží pouze 1,9 kg, což je výjimečně nízká hmotnost. Vy tak máte možnost zabalit si více věcí, a stále nepřesáhnout váhový limit. Výhodou polyesteru je také rychlé malá nasákavost a odolnost vůči světlu a mechanickému poškození. U kufrů z polyesteru je více než u ostatních důležité zaměřit se na spolehlivou značku. Kvalita polyesteru se totiž může u různých výrobců lišit. Německá značka Travelite má téměř sedmdesátiletou tradici a na kufr Travelite Cabin poskytuje záruku dva roky, která je pro kabinová zavazadla obvyklá. Rozměrově odpovídá kufr limitům většiny aerolinek pro palubní zavazadlo, na výšku měří 55 cm, na šířku 40 cm a jeho hloubka je 20 cm.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Značka Travelite
Typ Textilní
Materiál Polyester
Záruka (roky) 2
Výška (cm) 55
Šířka (cm) 40
Hloubka (cm) 20
Hmotnost (kg) 1,9
Expandér Ne
Počet koleček 2
Kombinační zámek Ano
TSA zámek Ne
Rukojeť s aretací Ano

Vybavení

Kufr Cabin se zapíná na zip a zabezpečit jej můžete dokonce integrovaným kombinačním zámkem. To je pro malé a zejména textilní kufry poměrně neobvyklé. TSA zámek ovšem tento model nemá. Pravděpodobně se v případě kabinového zavazadla bez TSA zámku obejdete, ale kdybyste náhodou chtěli tento kufr využít i jako zavazadlo k odbavení, může přijít vhod. Zipy kufru jsou kryté, což vám přijde vhod například při menším deštíku. Silnou průtrž mračen už by ale mohla způsobit nepříjemnosti.

Kufr je pojízdný díky dvěma hladkým kolečkům. Ta jsou umístěná v dobré vzdálenosti od sebe, což zvyšuje stabilitu zavazadla. Jsou také zčásti zapuštěná do těla kufru, toto řešení snižuje riziko jejich uražení. Nejsou ale otočná a manipulovatelná všemi směry, jako tomu bývá u zavazadel se čtyřmi kolečky. Stabilitě dále napomáhají ještě dvě nožky v přední části kufru, zavazadlo vám tak neujede ani v pohybujícím se dopravním prostředku. Aby se vám s kufrem dobře manipulovalo, nesmí mu chybět samozřejmě ani polohovatelné madlo. To je zapuštěné v těle kufru a nehrozí tak jeho poškození. V horní části najdete ještě polstrovaný úchyt k přenášení zavazadla.

Vnitřní uspořádání

Kufr Travelite Cabin má kromě vnitřního úložného prostoru také jednu vychytávku, ve víku totiž najdete speciální kapsu na košile. Jak jsme již říkali, jde o ideální zavazadlo na krátké služební cesty. Uvnitř kufru najdete také stahovací popruhy, které zafixují vaše oblečení a zamezí jeho pomačkání. Výhodou textilních kufrů bývají také vnější kapsy, ani v případě tohoto zavazadla samozřejmě nesmí chybět. Poslouží vám k uložení dokumentů, dokladů a dalších nezbytností, ke kterým potřebujete mít rychlý přístup.

Závěr

Textilní kufr Cabin od značky Travelite představuje kvalitní produkt za příznivou cenu. Ačkoliv patří k levnějším modelům na trhu, nechybí mu důležité prvky, jako je madlo s aretací, stahovací popruhy a tichá kolečka. Potěší navíc výjimečně nízkou hmotností a překvapí kombinačním zámkem. Nemusí samozřejmě vyhovovat každému, pokud toužíte po skořepinovém kufru se čtyřmi kolečky, pravděpodobně nepůjde o ideální kufr pro vás. V takovém případě by pro vás mohl být zajímavý například kufr SuitSuit Caretta. Vyhovovat ale bude všem, kteří hledají příruční zavazadlo, které působí profesionálně a můžete se na něj spolehnout.

1 400 Kč Orientační cena

Další recenze

Recenze Travelite Cabin

Travelite Cabin

1 400 Kč Orientační cena