Menu

Recenze a srovnání SuitSuit Caretta

v kategorii Malé/palubní kufry

Klady a zápory

  • Designové provedení
  • Nízká hmotnost
  • Chybí TSA zámek
2 000 Kč Orientační cena

Základní parametry

Palubní zavazadlo SuitSuit Caretta zaujme na první pohled líbivým designem, který je pro značku SuitSuit typický. Jak již název napovídá, výrobci se inspirovali vzhledem želvího krunýře, který má zároveň symbolizovat pevnost a odolnost. Tento skořepinový kufr je vyrobený z ABS, díky čemuž je odolný vůči mechanickému poškození, teplotním změnám a například i kyselinám. Výrobce poskytuje na tento model dvouletou záruku, což je u příručních zavazadel víceméně standard. Kufr je také poměrně lehký, váží jen 2,6 kg a díky rozměrům 55 cm na výšku, 36 cm na šířku a 20 cm hloubky jej můžete použít jako kabinové zavazadlo u většiny leteckých společností.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Značka

SuitSuit

Typ

Skořepinový

Materiál

ABS

Záruka (roky)

2

Výška (cm)

55

Šířka (cm)

35

Hloubka (cm)

20

Hmotnost (kg)

2,4

Expandér

Ne

Počet koleček

4

Kombinační zámek

Ano

TSA zámek

Ano

Rukojeť s aretací

Ano

Vybavení

Rohy kufru jsou zaoblené, což je nejen vzhledově hezčí, ale také bezpečnější. Kufr má čtyři velká ložisková kolečka, otočná o 360°, která vám umožní hladkou manipulaci všemi směry. Kolečka jsou umístěná poměrně daleko od sebe, což slibuje větší stabilitu. V případě většího kufru by takto umístěná kolečka nesla větší riziko jejich uražení na letišti, u kabinového zavazadla se ale něčeho takového nemusíte bát.

Nedílnou součástí každého pojízdného kufru je výsuvné madlo, v tomto případě i s aretací, která umožňuje jeho zafixování ve dvou různých polohách. Madlo je vedené zevnitř kufru, což je estetičtější a bezpečnější varianta. Na horní straně kufříku najdete ještě úchyt k přenášení v ruce. U některých modelů je tento úchyt i na boku, v případě Caretty jej ovšem po stranách nenajdeme. Naopak zde ale narazíme na kombinační zámek. U některých kufrů bývá součástí i TSA zámek, u příručního zavazadla ale není nutností.

Vnitřní uspořádání

Uvnitř je kufr SuitSuit rozdělený na dvě poloviny. Jedna polovina je uzavíratelná pomocí látkové přepážky na zip, součástí druhé poloviny jsou stahovací popruhy, které udrží vaše oblečení na místě. Vnitřní podšívka je z polyesteru, který je poměrně odolný a snadno udržovatelný. Milou drobností je i interiér barevně sladěný s vnějškem kufru, barevně sladěná jsou také kolečka a zipy.

Závěr

Mezi hlavní výhody kufru SuitSuit Caretta patří odolný materiál, vychytaný design a nízká hmotnost. Samozřejmostí je polohovatelné madlo, ocenili bychom ale ještě alespoň jeden úchyt po straně kufru, pro snazší manipulaci. Slabinou může být chybějící TSA zámek a také poměrně vyčnívající kolečka, která jsou náchylnější k poškození. Pokud ale plánujete tento model používat jako palubní zavazadlo, dají se tyto dvě slabiny přehlédnout.

Celkově tedy můžeme tento kufřík ohodnotit jako lehký, odolný a velmi dobře zpracovaný model, který využijete k častějšímu, ale kratším cestám a rozhodně vám na letišti neudělá ostudu. Pro velmi časté cestování nebo náročnější podmínky bychom ale doporučili ještě o něco vyšší investici, například do modelu Titan Limit.

2 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: SuitSuit Caretta
, naše seniorní redaktorka, spojila svou vášeň pro cestování a bohaté zkušenosti se srovnáváním produktů a vytvořila pro vás výběr kufrů. Napoví vám třeba, po jakých materiálech se poohlédnout, jaké bezpečnostní prvky vyžadovat i jak si efektivně zabalit. Pro milovníky turistiky a různých zážitků zpracovala také srovnání zážitkových agentur.

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze SuitSuit Caretta

SuitSuit Caretta

2 000 Kč Orientační cena