Nejlepší kosmetické kufříky | Recenze & Test 2023 | Arecenze.cz
Menu

Recenze a test nejlepších kosmetických kufříků 2023

Aktualizováno:
Červen 2023

V dnešní době je jen málo žen, které ráno neusedají před zrcadlo a netráví dlouhé minuty líčením a zkrášlováním. Množství nejrůznějších kosmetických přípravků pro krásnější pleť neustále narůstá a v souvislosti s tím se zvýrazňuje i potřeba jejich odpovídajícího uskladnění. Přeplněný stolek nebo skříňka v koupelně zkrátka není optimální. Kromě různých líčidel často mnoho místa zaujímají také parfémy. I proto se stále více uplatňují praktické kosmetické kufříky.

Vzhledem k tomu, že potřeby každého z nás jsou trochu jiné, nabídka těchto schránek se neustále rozšiřuje. Volit můžete ze široké škály velikostí, barev, motivů, materiálů, ale i způsobů uspořádání vnitřního prostoru. Jediný limit představuje vaše fantazie případně množství vyčleněných peněz.

Jelikož návštěva prodejny s největší pravděpodobností povede k dlouhému rozhodování, sepsali jsme následující článek. Pokusíme se vám jeho prostřednictvím nejednoduchou volbu usnadnit detailním popisem základních kritérií pro nákup kosmetického kufříku. Budete tak mít alespoň rámcovou představu o tom, po čem se v obchodě vlastně ohlížet.Jak vybrat kosmetické kufříky

Naprostým základem je výběr odpovídajícího typu schrány. Musí odpovídat vašim preferencím a zejména stylu života. Pro umístění na kosmetickém stolku v teple domova zkrátka potřebujete něco jiného, než pokud je váš život plný neustálých přesunů z místa na místo.

Mezi zásadní parametry řadíme i provedení vnitřního prostoru, jež musí plně odpovídat vašim potřebám a charakteru kosmetiky. Dostatečnou pozornost věnujte též druhu a kvalitě materiálů použitých pro výrobu vnější konstrukce. Životnost kosmetických kufříků je přímo úměrná péči, kterou jim věnujete, proto jí věnujeme také jednu z kapitol. Opomenout samozřejmě nemůžeme ani obrovskou škálu barev a motivů, z nichž si vybere prakticky každý.

Poslední část článku dedikujeme vždy přehledu cen. Ani tento text není výjimkou a analýza trhu zde má své pevné místo. Po jejím prostudování budete alespoň rámcově vědět, co za připravený finanční obnos můžete očekávat.

Jestliže se zajímáte i o další výrobky z kategorie kosmetických produktů, mohlo by vás zaujmout také naše srovnání nejlepších epilátorů, depilátorů, ultrazvukových špachtlí nebo kosmetických kufříků.

Typ

Máte svou kosmetiku pevně na jednom místě a jen neradi ji přesunujete nebo naopak žijete nomádským stylem života a každý měsíc kotvíte v jiném koutu světa? Přizpůsobte tomu výběr své schrány na kosmetické náčiní. Podle druhu použití rozeznáváme dvě základní skupiny:

  • Klasické kufříky
  • Kosmetické kufříky na kolečkách

Jelikož oba druhy se od sebe poměrně zásadně odlišují, považujeme za důležité věnovat každému z nich samostatnou podkapitolu.

Pokud sháníte ještě jiný typ kufříku, můžete si přečíst náš článek Jak vybrat kufr na nářadí nebo podobný návod o cestovních kufrech.

Klasické kufříky

Ať už zvolíte malý nebo velký, domácí nebo profesionální, vždy budete mít možnost veškerou kosmetiku náležitě zorganizovat. U klasických kufříků počítejte s širokou paletou tvarových a barevných kreací. Vybírejte přesně tak, aby zapadl do charakteru domácnosti a vkusně podtrhl místo, kde samo líčení probíhá.

Profesionální modely disponují i kódovaným zámkem. Svou kosmetiku tak ochráníte před nenechavýma rukama zlodějů, ale i ratolestí toužících vše náležitě prozkoumat. V některých případech jim tímto můžete dokonce zachránit zdraví nebo život.

Zatímco drobný kufřík snadno přenesete z místa na místo pomocí madla, u větších produktů zaměřte svou pozornost na nosný systém. Rozhodně se vyplatí mít k dispozici praktický ramenní popruh.

Kosmetické kufříky na kolečkách

Milujete cestování a každých pár týdnů pobýváte někde jinde? Asi se vám nechce s sebou tahat špatně skladný, klasický kosmetický kufřík. Nehledě na problémy, které vám bude dělat během kontrol na letišti. Z toho důvodu v obchodech naleznete i poctivý kufřík na kolečkách připomínající klasické cestovní zavazadlo.

Disponuje zesílenými hranami chránícími obsah před poškozením. Vnitřní prostor je potažen silnější vrstvou látky pomáhající tlumit nárazy. Velká výhoda spočívá v systému vnitřního uspořádání, tvořeném posuvnými přihrádkami. Díky tomu můžete vyhrazený prostor zorganizovat přesně podle svých potřeb.

Vrchní část lze používat samostatně pro uložení drobných osobních předmětů a kosmetiky. Spodní část umožňuje vložení většího vybavení jako jsou fén, kulma nebo UV lampa. Díky patřičné ochraně se nemusíte obávat jejich poškození, a to ani při poněkud turbulentnější cestě.

Vnitřní prostor

Každý organizér, kosmetický kufřík nevyjímaje, je hodnocen zejména podle důmyslnosti organizace vnitřního prostoru. V každém případě očekávejte měkké polstrování a látkový potah. Kromě toho, že je příjemný na dotyk, chrání vnitřní obsah kufříku před nárazy a poškozením. Zkrátka optimální kombinace ochrany a luxusu.

Za naprostý základ považujeme dostatečné množství zón a přihrádek. S jejich pomocí si snadno svou kosmetiku zorganizujete přesně podle potřeby, takže se nestane, že byste jeden flakónek hledali několik desítek minut. Vyjímatelné přihrádky u většiny modelů ke všemu umožňují si vše uspořádat podle vlastních potřeb. U kolečkových výrobků je to považováno za naprostý standard.

Materiál

Během návštěvy obchodu doporučujeme věnovat odpovídající pozornost také materiálu vnějšího obalu. Na jeho úrovni závisí, nakolik bude kufr schopen odolávat nárazům a obecně méně šetrnému zacházení. Standardně se používají dva základní materiály:

  • Vroubkovaný plast – levnější, pružný, náchylný k prasknutí, sklon k postupnému ošoupání a ztrátě barev
  • Hliník – dražší, tvarově i barevně stálý, vysoce odolný proti nárazům

Ověřte si také, jakým způsobem se výrobce popasoval s dodatečnou ochranou rohů. V ideálním případě by měly být osazeny plastovými nebo kovovými krytkami pro další zvýšení odolnosti. Právě pád na hranu mnohdy stojí za prasknutím kufříku, jehož materiál nevydrží tlak koncentrovaný do jediného bodu.

Správná péče

Koupili jste si nový kosmetický kufřík a myslíte si, že máte na několik let vystaráno? Možná ano, ale životnost se odvíjí od péče. Nestaráte-li se o něj správně nebo v dostatečné intenzitě, počítejte s další návštěvou obchodu v horizontu několika týdnů nebo měsíců.

V žádném případě neužívejte žádná chemická čistidla a kartáče s drsným vlasem. Vnější povrch stačí otřít navlhčeným hadříkem. Poskytněte dostatek času na samovolné vysušení, v letních měsících schránu vystavte na slunci. Nesnažte se proces urychlit tím, že kufřík položíte na topení nebo jej budete dokonce rožnit nad otevřeným ohněm.

Došlo-li ke znečištění vnitřního prostoru, reagujte rychle. Vytáhněte poškozenou přihrádku a vyčistěte ji vodou či šetrným přípravkem na skvrnu. Rozhodně problém nedokládejte na později, neboť se starými „zažranými“ skvrnami toho bez chemie příliš mnoho nezmůžete.

Jestliže se vydáváte na cesty, zabalte kufřík do fólie, čímž ještě o něco málo zvýšíte odolnost proti poškození.

Design

Již výše jsme uvedli, že pokud se něco výrobcům nedá vytknout, tak je to péče, kterou věnují ladění designu a barev svých produktů. Na své si totiž přijde naprosto každý. Milujete křiklavé pastelové barvy? Žádný problém! Máte domácnost laděnou do květinových vzorů? I vy si vyberete. Nechcete na sebe na cestách příliš upozorňovat, a proto chcete zvolit méně nápadný design? Račte si vybrat!

Ať již patříte do kterékoliv skupiny, nemusíte se obávat, že byste si nevybrali svého favorita. Vždy ale doporučujeme krotit počáteční nadšení, když naleznete kousek plně odpovídající preferencím. Ještě předtím, než si jej pyšně odnesete, zkontrolujte kvalitu materiálů a organizaci vnitřního prostoru. To abyste po vybalení v teple domova nebyli zbytečně zklamaní.

Cena

At se zabýváme čímkoliv, zakončujeme svou práci vždy analýzou ceny. Ani tento článek nepatří mezi výjimky. Kosmetické kufříky jsou užívány jak ženami v domácnosti, tak odborníky v maskérství nebo kosmetice. I proto je zapotřebí počítat s poměrně širokým rozpětím cen, ačkoliv vás může těšit, že ani nejnákladnější výrobek váš rozpočet příliš nezatíží. Nám se na základě provedené cenové analýzy podařilo identifikovat tři základní intervaly.

Cena do 500 Kč

Již v první cenové relaci naleznete velmi zajímavé kousky, které vám bude závidět širé okolí. Nepočítejte se schránami na kolečkách ani žádnými doplňkovými popruhy. Na kosmetickém stolku jim ale pevné místo naleznete bez problémů. Cestovní modely jsou vyrobeny z odolného hliníku nebo tvrzené plastové skořepiny, domácí potom mají svrchní materiál ještě potažený látkou pro perfektní komfort na dotyk.

Bohatý vnitřní prostor nabízí dostatek místa pro umístění všech možných kosmetických přípravků. Zapomeňte však na fény, kulmy nebo UV lampy, ty sem zkrátka nevměstnáte. Samozřejmostí je bohatá nabídka barev a motivů od květin, přes geometrické tvary až po tygrové vzory. Meze se zkrátka kladou pouze vašemu vkusu a fantazii.

Cena od 500 do 1 500 Kč

Střední kategorie obsahuje kromě klasických drobnějších schránek zejména praktické dvoudílné kufříky. Jedna část je určena pro klasickou drobnější kosmetiku, druhá potom pro elektrické náčiní. Objevují se zde modely vybavené kromě madla i praktickým popruhem pro nošení na ramenou. Vnější materiál se vyznačuje perfektní odolností, nejčastěji se jedná o hliník.

Cena nad 1 500 Kč

V nejvyšší třídě se najdou ti nejnáročnější zákazníci. Pro cestovatele je k mání široká škála pojízdných kufříků na kolečkách, jež lze snadno přesouvat z místa na místo. Obrovský vnitřní prostor umožňuje vložit i veškerou pomocnou techniku. Počítejte též s vysokou odolností materiálu a vyztuženými hranami. O obsah schrány se tak nebudete muset obávat.


Jak vám pomohl tento článek?
Budeme rádi za zpětnou vazbu.

Průměrné hodnocení 4.5 z 20 hlasů