Menu

Recenze a srovnání MIA TORO M1301/3-L 109l

77,2 % Celkové hodnocení

Pro nenáročné v kategorii Velké kufry

Klady

  • 10letá záruka
  • Expandér
  • Oba typy zámků

Zápory

  • Vysoká hmotnost
  • Kolečka nejsou dvojitá
  • Neustojí na místě
3 200 Kč Orientační cena

 

Základní parametry

MIA TORO M1301/3-L 109l je skořepinový kufr univerzálního designu z materiálu Armor-tech, který by měl být odolný, a zároveň lehký. U tohoto kufru nás ale jako první nepříjemně překvapí jeho vysoká hmotnost, váží totiž necelých 6 kg, takže se i prázdný poměrně pronese, nebo spíše proveze. Je to vůbec nejtěžší kufr v našem srovnání v červenci 2022, čemuž ale také odpovídá jeho nižší cena v kategorii. Pozitivem je záruka, která se od výrobce vyšplhala na 10 let, což není u všech kufrů standardem.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů:

Parametr Tento produkt
Značka

Mia Toro

Typ

Skořepinový

Materiál

Armor-tech

Záruka (roky)

10

Výška (cm)

79

Šířka (cm)

51

Hloubka (cm)

36

Hmotnost (kg)

5,9

Expandér

Ano

Počet koleček

4

Kombinační zámek

Ano

TSA zámek

Ano

Rukojeť s aretací

Ano

Vybavení

Tento kufr značky Mia Toro nabídne objem 109 litrů. Díky expandéru jej ale můžete ještě rozšířit, a to až o 25 % na 136 litrů. Expandér přitom není u všech kufrů, především skořepinových, běžný. Na kufru najdete 4 kolečka zajišťující stabilitu a plynulou jízdu, nejsou ale dvojitá, což by jejich kvalitu a odolnost výrazně zvýšilo. Má rovněž oba dva zámky, kombinační na číselný kód a také TSA otvor pro snadnou kontrolu na letišti. Rukojeť je výsuvná s gelovým madlem, boční madla poté plastová.

Vnitřní uspořádání

Na to, že se jedná o skořepinový kufr, je vnitřní uspořádání kufru Mia Toro velice zvláštní, typické spíše pro textilní kufry. Funguje totiž na principu výklopného víka, po jeho otevření se před vámi rozprostře hluboký a otevřený vnitřní prostor. Na víku najdete dvě zipem uzavíratelné kapsy, v jedné z nich jsou popruhy na uchycení košilí. Najdete je i v hlavní komoře, tam je navíc i drobná kapsa na nezbytnosti.

Klady a zápory

Kufr značky Mia Toro potěší nadstandardně dlouhou 10letou zárukou, přítomností expandéru i obou typů zámků. Expandér zvětší objem kufru ze 109 l až na 136 l, kufr tedy bude opravdu prostorný. Je poměrně kvalitně zpracován, čtyři otočná kolečka ale nejsou dvojitá, takže může být jejich odolnost nižší. Je nutné vzít v potaz váhu kufru, která je téměř 6 kg, což je opravdu vysoká hmotnost. Spolu s přítomností 4 koleček může být těžké plný kufr udržet a zamezit tak tomu, aby neodjel.

Porovnání s alternativami

Pokud tento kufr porovnáme s alternativami, nabízí se podobně cenově dostupný Titan Highlight 4W L 112l. Ten má zhruba o třetinu nižší hmotnost, postrádá ale naopak expandér a jeho záruka je pouze tříletá. Pokud sháníte velký kufr, který by vám mohl vydržet opravdu mnoho let, jako alternativu můžeme doporučit ROCK Sunwave TR-0212/3-L PP 120 L s 15letou zárukou. Je opravdu kvalitně zpracován, má dvojitá kolečka i expandér, je navíc o něco málo lehčí. Jeho cena je ale vyšší.

Závěr

Tento kufr můžeme doporučit méně náročným uživatelům, kteří usilují o kvalitu odpovídající ceně. Kufr je z poměrně pevného materiálu, nemá ale dvojitá kolečka. Pokud se mu však něco stane, můžete využít nadstandardně dlouhou záruku od výrobce trvající 10 let. Jedná se o velmi těžký model, s čímž je nutné na cestách počítat. Potěší expandérem i oběma typy zámků. Vnitřní uspořádání je na skořepinové kufry poměrně netradiční, nechybí mu ale přihrádka na košile a fixační popruhy. Jako alternativu s delší zárukou můžeme v kategorii velkých kufrů doporučit ROCK Sunwave TR-0212/3-L PP 120 L.

3 200 Kč Orientační cena
Autor: Karolína Šerá | Datum: | Produkt: MIA TORO M1301/3-L 109l | Hodnocení: 77,2 %

Diskuze a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud máte důležitou zprávu a očekáváte naši odpověď, oslovte nás přes e-mail.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze MIA TORO M1301/3-L 109l

MIA TORO M1301/3-L 109l

3 200 Kč Orientační cena