Menu

Recenze a srovnání ROCK Sunwave TR-0212/3-L PP 120 L

94,0 % Celkové hodnocení

Vítěz srovnání v kategorii Velké kufry

Klady

  • Nadstandardní záruka 15 let
  • Kvalitní zpracování
  • Expandér
  • Oba typy zámku

Zápory

  • Vysoká hmotnost
  • Neustojí na místě
  • Nemá jmenovku
4 000 Kč Orientační cena

 

Základní parametry

Model Sunwave značky Rock je velký kvalitní kufr o objemu 120 litrů. Takový objem by měl stačit i dvěma osobám na klasickou týdenní dovolenou. Čeho si z jeho parametrů pravděpodobně všimnete jako první, je nadstandardně dlouhá záruční doba. Výrobce na kufr poskytuje neuvěřitelnou 15letou lhůtu, kterou popisuje jako záruka na výrobní vady způsobené vadným zpracováním nebo materiály. Je to vůbec nejdelší záruční doba, se kterou se můžete na trhu v době srovnání (červenec 2022) setkat.

Tento kufr je skořepinový, výrobním materiálem je polypropylen. To je kvalitní, pevný, pružný a odolný materiál, který by měl být zároveň i lehký. Kufr ale váží lehce přes 5 kg, což už může být při manipulaci znát. Jeho rozměry najdete níže v tabulce, z těchto obvyklých hodnot nijak nevybočuje. Díky 3D povrchu by měl být kufr obzvlášť odolný vůči poškrábání a jinému poškození.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů:

Parametr Tento produkt
Značka

Rock

Typ

Skořepinový

Materiál

Polypropylen

Záruka (roky)

15

Výška (cm)

79

Šířka (cm)

53

Hloubka (cm)

34

Hmotnost (kg)

5,1

Expandér

Ano

Počet koleček

4

Kombinační zámek

Ano

TSA zámek

Ano

Rukojeť s aretací

Ano

Vybavení

Velmi potěšující je u tohoto kufru značky Rock přítomnost expandéru, který není tak úplně běžný. Díky němu můžete kufr rozšířit až o 15 %, čímž se dostanete na objem 138 litrů. Kufr stojí na 4 dvojitých kolečkách, takže s ním bude jízda plynulá bez nutnosti vyvinutí větší síly. Má dvě plastová madla, zvrchu a na boku. Rukojeť je výsuvná s možností aretace, což považujeme za standard. Příjemně překvapí také oba typy zámku, kombinační pro zamknutí jezdců zipů, který brání otevření, a TSA naopak pro snadné otevření při letištní kontrole do některých zámořských zemí.

Vnitřní uspořádání

Jak je tomu u skořepinových kufrů zvykem, po rozepnutí zipu se kufr rozdělí na dvě části. V jedné polovině na vás čekají kompresní popruhy, kromě toho malá kapsa na drobnosti. Druhou polovinu můžete zapnout zipem, na látkovém víku potom najdete menší přihrádku na drobnosti, která poslouží i jako prostor na vyžehlené košile.

Klady a zápory

ROCK Sunwave TR-0212/3-L PP 120 L potěší opravdu neobvyklou, 15 let dlouhou záruční dobou, se kterou se u kufrů jen tak nesetkáte. Kufr je poměrně kvalitně zpracován, má odolný 3D povrch, dvojitá kolečka, nabídne také oba typy zámku, a dokonce i méně běžný expandér, který může zvětšit objem kufru až o 15 %.

Tomuto modelu ale chybí jmenovka, ze záporů jmenujeme také fakt, že kvůli 4 kolečkům neustojí na místě a například v MHD jej tak bude těžší udržet. V neposlední řadě musíme zmínit jeho hmotnost, která se vyšplhala až na 5,1 kg, což už půjde pocítit, i když kufr povezete prázdný.

Porovnání s alternativami

Tento kufr v kategorii velkých kufrů dominuje svými vlastnostmi, je ale poměrně těžký. Sháníte-li lehčí model, doporučujeme Titan Highlight 4W L 112l, který je výrazně lehčí. Nabídne také kvalitní zpracování, nižší cenu, za to mu chybí expandér a má výrazně kratší záruční dobu. V tomto směru může kufru Sunwave konkurovat MIA TORO M1301/3-L 109l se zárukou 10 let, kde vás sice potěší dostupnější cena, zpracování je ale na výrazně nižší úrovni. Kufr například nemá dvojitá kolečka.

Závěr

Tento model můžeme doporučit i náročnějším uživatelům. Ti za své peníze obdrží kvalitně zpracovaný kufr, který bude odolný i méně šetrnému zacházení například na letišti. Tam přijde vhod také jeho TSA zámek pro letištní kontrolu, uzamknout jej můžete pomocí zámku na číselný kód. Vnitřní i vnější vybavení je naprosto standardní pro skořepinové kufry, potěší však expandérem, který mnoho modelů na trhu nemá.

Dominuje, co se týče záruky poskytované výrobcem, ta trvá neuvěřitelných 15 let. Proto kufr považujeme za spolehlivý model, který opravdu něco vydrží. V tomto směru můžeme jako alternativu doporučit MIA TORO M1301/3-L 109l s 10letou zárukou, tento kufr je ale levnější, čemuž odpovídá jeho zpracování.

4 000 Kč Orientační cena
Autor: Karolína Šerá | Datum: | Produkt: ROCK Sunwave TR-0212/3-L PP 120 L | Hodnocení: 94,0 %

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze ROCK Sunwave TR-0212/3-L PP 120 L

ROCK Sunwave TR-0212/3-L PP 120 L

4 000 Kč Orientační cena