Menu

Recenze a srovnání Titan Highlight 4W L 112l

85,5 % Celkové hodnocení

Nejlepší cena/výkon v kategorii Velké kufry

Klady

  • Poměrně nízká hmotnost v kategorii
  • Kombinační i TSA zámek
  • Kvalitní zpracování

Zápory

  • Nemá expandér
  • Chybí jmenovka
  • Neustojí na místě
3 800 Kč Orientační cena

Základní parametry

Kufr Titan Highlight je velký skořepinový kufr o objemu 112 litrů, což vystačí na delší cesty i pro dvě osoby. Jeho výrobním materiálem je lehký, pružný a odolný polypropylen. Za kvalitu potom výrobce ručí záruční dobou, kterou prodloužil na 3 roky, což je v době srovnání (červenec 2022) nadstandardní doba. Najdou se ale i modely s výrazně delší zárukou.

Kufr váží necelého 3,5 kilogramu, je tedy poměrně lehký. Jeho rozměry najdete níže  tabulce. Ještě dodáme, že jeho objem nelze navýšit, nemá totiž expandér.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů:

Parametr Tento produkt
Značka

Titan

Typ

Skořepinový

Materiál

Polypropylen

Záruka (roky)

3

Výška (cm)

76

Šířka (cm)

52

Hloubka (cm)

32

Hmotnost (kg)

3,4

Expandér

Ne

Počet koleček

4

Kombinační zámek

Ano

TSA zámek

Ano

Rukojeť s aretací

Ano

Vybavení

Výbavu kufru Highlight značky Titan můžeme považovat za lepší, ne vždy samozřejmý standard. Výrobce jej osadil teleskopickou rukojetí s několika nastavitelnými stupni aretace, která potěší pogumovaným madlem pro pohodlný úchop. Kolečka tohoto kufru jsou dvojitá, což slibuje vyšší odolnost a také plynulejší jízdu i po nerovnostech. Z vrchní a boční strany kufru najdete vždy po jednom madle. Chybí zde ale praktické vybavení v podobě jmenovky.

Z hlediska zabezpečení zde najdete jak kombinační, tak TSA zámek. Kombinačním zámkem je možné k sobě uzamknou jezdce zipů, k jejich odemknutí je potom nutné zadat vámi zvolený číselný kód. TSA otvor se hodí při letech například do Velké Británie, USA či Austrálie, kde letištní kontrola nahlíží do obsahu kufru. Díky tomuto otvoru může kufr bezpečně otevřít, aniž by jej poškodila.

Vnitřní uspořádání

Pro skořepinové kufry je typické otevírání zipem umístěným uprostřed, který kufr rozdělí na poloviny, a ani u tohoto modelu tomu není nijak. Po otevření se vám v jedné polovině naskytne otevřený prostor s kompresními popruhy. V této polovině také najdete kapsu na drobnosti. Druhá polovina se uzavírá látkovou přepážkou na zip. Na jejím víku je potom několik kapes včetně přihrádky na košile.

Klady a zápory

Titan Highlight 4W L 112l potěší svým opravdu velkým objemem, kromě toho ale také kvalitním zpracováním za poměrně přijatelnou cenu. Je vyroben z odolného, ale zároveň lehkého polypropylenu, díky kterému se jeho hmotnost drží pod 3,5 kg, což je srovnatelné i s mnohem menšími kufry. Má bohaté vnitřní vybavení, oba typy zámků, chybí mu ale jmenovka. Stojí na čtyřech dvojitých kolečkách, ta považujeme za kvalitní, nicméně pamatujte na to, že kufr neustojí na místě a může ujíždět, což může být lehká komplikace vzhledem k tomu, jak těžký může naplněný kufr být.

Porovnání s alternativami

V kategorii velkých kufrů můžeme tento model srovnat s ROCK Sunwave TR-0212/3-L PP 120 L. Oba kufry jsou v podobné cenové kategorii, model značky Rock má ale pětkrát delší záruku poskytovanou výrobcem a také expandér, za to je však výrazně těžší. Expandérem rovněž disponuje MIA TORO M1301/3-L 109l s 10letou zárukou, který je ale také dost těžký. Potěší naopak nižší cenou, ve které se však promítlo méně kvalitní zpracování.

Závěr

Tento kufr můžeme doporučit všem, kteří za poměrně přijatelnou cenu požadují kvalitně zpracovaný kufr velkého objemu. Se svými 112 litry se hodí i pro více osob na kratší dovolenou, jednotlivec si do něj sbalí vše potřebné i nepotřebné i na delší cestu. Nemá však expandér, tudíž jeho objem není možné zvětšit.

Kufr Highlight má čtyři dvojitá kolečka, dvě madla, rukojeť s aretací a velmi dobře si vede na poli zabezpečení. Je vyroben z odolného, ale lehkého materiálu, sám váží pouze 3,4 kg. Pokud vám na hmotnosti příliš nezáleží a rádi byste něco ušetřili, doporučujeme kufr MIA TORO M1301/3-L 109l s 10letou záruční dobou.

3 800 Kč Orientační cena
Autor: Karolína Šerá | Datum: | Produkt: Titan Highlight 4W L 112l | Hodnocení: 85,5 %

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Titan Highlight 4W L 112l

Titan Highlight 4W L 112l

3 800 Kč Orientační cena