Recenze a test LG GMX844MCKV | Arecenze.cz
Menu

Recenze a test LG GMX844MCKV

88,2 % Hodnocení
redakce

Klady a zápory

Klady

 • Bohatá výbava
 • Dvojité prosklené dveře
 • Výrobník ledu

Zápory

 • Vysoká pořizovací cena
 • Nemá nulovou zónu
46 000 Kč Orientační cena
 • 8,5/10
  Hodnocení spotřeby
 • 8,5/10
  Hodnocení hlučnosti
 • 9,2/10
  Hodnocení mražení a akumulace
 • 8,8/10
  Hodnocení vybavení a funkcí
 • 88,2 %
  Celkové
  hodnocení

Souhrnné údaje a hodnocení spotřeby

Americká lednice LG GMX844MCKV patří do vyšší cenové kategorie, je tedy určená zejména pro náročné uživatele, kterým nevadí investovat do kvalitního spotřebiče s mnoha funkcemi. Hodí se pro pěti až šesti členné domácnosti, má totiž objem 288 l v chladicí a 220 l v mrazicí části. Zatímco objem chladničky je podprůměrný, mraznička je naopak nadprůměrně objemná (v době psaní této recenze v červnu 2021). Tento model bude proto vyhovovat domácnostem, které často potraviny uchovávají zmražené. Mraznička je umístěna ve spodní části a je přístupná pomocí dvoukřídlých dvířek.

Spotřeba elektřiny kopíruje tehdejší průměr 393 kWh za rok, což vás při ceně z roku 2021 vyjde zhruba na částku 2279 Kč. Lednice se řadí do energetické třídy F, což je sice druhá nejhorší, ale zároveň nejčastější třída v našem srovnání. Hlučnost 40 dB je také víceméně průměrná, řadí se do třídy hlučnosti C. Dnešní modely amerických lednic se ale v hlučnosti liší pouze v řádu nižších jednotek dB. Rozměry lednice nijak nevyčnívají z průměrných hodnot našeho srovnání. Konkrétní čísla najdete v následující tabulce.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Výrobce

LG

31 % Hisense, 31 % Samsung, 8 % Concept, 8 % Gorenje, 8 % LG, 8 % Whirlpool, 8 % Philco
Objem chladicí části

288

334,69
Objem mrazicí části

220

185,92
Umístění mrazáku

Dole (dveře)

38 % Dole (dveře), 38 % Vlevo, 23 % Dole (šuplík)
Energetická třída

F

69 % F, 31 % E
Spotřeba (kWh za 1 rok)

393

363,38
Roční náklady na provoz v Kč 5,8 Kč/1kWh (2021)

2 279

2 107,55
Hlučnost (dB)

40

39,92
Třída hlučnosti

C

62 % C, 38 % D
Výška (cm)

178,7

180,73
Šířka (cm)

83,6

86,18
Hloubka (cm)

73,5

69,68
Hmotnost (kg)

133

107,67

Hodnocení mražení a akumulace

Při výpadku proudu se o potraviny uložené v lednici  nemusíte starat až 10 hodin, tak dlouhá je akumulační doba lednice. Ve srovnání s ostatními hodnocenými modely je v tomto směru lednice LG mírně podprůměrná. Srovnatelná je ale v třídě mražení, která je standardně u lednic ****, dosahuje tedy teploty až -24 °C která je vhodná i pro dlouhodobé skladování potravin. Mrazák dokáže za 24 hodin zmrazit 10 kg potravin, což je dostatek pro uložení velkého nákupu, nebo třeba sklizeného ovoce. Navíc mrazák disponuje funkcí extra rychlého mražení, která dočasně sníží teplotu v prostoru mrazničky tak, aby došlo k co nejrychlejšímu ochlazení potravin a zároveň se uložené potraviny neohřály. Obdobnou funkci rychlého chlazení lednice bohužel nemá.

Teplotu v mrazničce a chladničce je možné regulovat odděleně, což je dnes u amerických lednic zcela běžné. Lednici je možné provozovat při teplotě 16 až 43 °C, což odpovídá klimatické třídě N-T. Při vyšší okolní teplotě by lednice nefungovala správně a zároveň by se výrazně zvýšila její spotřeba.

Výrobník ledu a zdroj vody

Výhodou této lednice je zabudovaný výrobník ledu. Výdejník ledových kostek, drceného ledu a chlazené filtrované vody najdete na dveřích lednice. Aby mohlo toto vybavení správně fungovat, je nutné lednici připojit k vodovodu. Nádržku na vodu u ní totiž nenajdete. Pokud hledáte obdobnou lednici ale nemáte možnost připojení k vodě, doporučujeme vám model LG GSX961NSAZ.

 

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Akumulační doba (hod)

10

12,15
Třída mražení

**** (-24 °C)

92 % **** (-24 °C), 8 % ** (-12 °C) a **** (-24 °C)
Výkon mražení (kg/24 hod)

10

11,15
Klimatická třída

N-T (+16 až +43 °C)

69 % SN-T (+10 až 43 °C), 15 % N-ST (+16 až +38 °C), 8 % SN (+10 až +32 °C), 8 % N-T (+16 až +43 °C)
Nenámrazový systém

Ano

100 % Ano
Extra rychlé chlazení

Ne

69 % Ano, 31 % Ne
Extra rychlé mrazení

Ano

100 % Ano
Výrobník ledu

Ano

54 % Ne, 31 % Ano, 15 % Manuální
Výdej pitné vody

Ano

62 % Ne, 38 % Ano
Připojení k vodovodu

Ano

69 % Ne, 31 % Ano
Nádržka na vodu

Ne

92 % Ne, 8 % Ano
Oddělená regulace teploty

Ano

100 % Ano

Hodnocení vybavení a funkcí

Výbava funkcemi je velkou výhodou této lednice. Vzhledem k pořizovací ceně lednice jsme ale ani nic jiného neočekávali. Samozřejmostí je ventilace, která rozvádí chladný vzduch rovnoměrně po celém prostoru lednice. Vzduch zároveň prochází přes uhlíkový filtr, který zachycuje nežádoucí pachy. Specialitou pokročilých lednic LG je navíc funkce Door Cooling, jedná se o průduchy ventilace umístěné v přední části lednice, což zajišťuje rovnoměrnou cirkulaci vzduchu. Lednici pohání invertorový kompresor, na který výrobce poskytuje až 10letou záruku. Výhodou je také antibakteriální úprava, která zabraňuje množení škodlivých bakterií.

Vnitřní uspořádání

Na první pohled na lednici upoutají speciální průhledné dveře. Ty nejen že umožňují pohled do lednice, ale lze je také samostatně otevřít a získat tak přístup k poličkám umístěným ve dveřích. Do nich můžete umístit například nápoje nebo nejčastěji používané potraviny. Poličky jsou výškově nastavitelné a některé je možné sklopit, snadno tak uložíte objemnější hrnec nebo vysoké láhve. Jediné co tomuto modelu chybí je nulová zóna, která je vhodná pro skladování potravin citlivých na teplotu, jako je například čerstvé maso nebo ryby. Na rozdíl od klasických kombinovaných ledniček není u těch amerických ale nulová zóna běžná. Lednice ovšem nabízí dvě přihrádky s regulovatelnou vlhkostí, které jsou vhodné pro uložení ovoce nebo zeleniny.

 

Vyobrazení vnitřního uspořádání lednice LG GMX844MCKV

Ovládání

Ovládání lednice je velmi pohodlné. Manuálně můžete vše potřebné nastavit na displeji, který je umístěný nad výdejníkem vody a ledu. Před nenechavými prstíky malých dětí je možné displej uzamknout, aby náhodou nedošlo k přenastavení teploty lednice, nebo například ke zranění při spuštění drtiče ledu. Lednice je vybavena také Wi-Fi připojením, takže je možné ovládat ji i na dálku. Aplikace vám kromě nastavení teploty nebo spuštění funkce super mražení nabízí také možnost snadné diagnostiky v případě problémů. Na mobil vám také zašle upozornění, když necháte dveře lednice omylem otevřené. Na dlouho otevřené dveře vás upozorní lednice také akusticky.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Ventilátor

Ano

85 % Ano, 15 % Neuvedeno
Nulová zóna

Ne

85 % Ne, 15 % Neuvedeno
Zóna s regulovatelnou vlhkostí

Ano

54 % Ne, 23 % Ano, 23 % Neuvedeno
Antibakteriální úprava

Ano

46 % Ne, 46 % Ano, 8 % Neuvedeno
Minibar

Ano

92 % Ne, 8 % Ano
Nastavitelná výška poliček

Ano

62 % Ano, 23 % Ne, 15 % Neuvedeno
Alarm otevřených dveří

Ano

62 % Ano, 38 % Ne
Displej

Ano

100 % Ano
Dětský zámek

Ano

62 % Ne, 38 % Ano
Mobilní aplikace

Ano

62 % Ne, 23 % Ano, 15 % Neuvedeno
Invertorový kompresor

Ano

77 % Ano, 15 % Ne, 8 % Neuvedeno
Prodloužená záruka na kompresor

10 let

38 % 10 let, 23 % Ne, 23 % 20 let, 8 % 15 let, 8 % Neuvedeno

Názory uživatelů a dalších expertů

Uživatelé si v recenzích pochvalují celkovou kvalitu provedení i použitých materiálů. Mnoho z nich chválí také design. Velmi pozitivně hodnotí funkci dvojitá dvířka lednice a výrobník ledu a ledové tříště. Co se týká prostoru, uživatelé se zcela neshodnou. Některým prostor vyhovuje, pro některé je menší než si představovali. Negativa se v recenzích téměř neobjevují. Uživatelům nevadí ani vyšší cena, často zmiňují, že se investované peníze vyplatí.

Pozitivně hodnotili lednici také odborníci z dTestu, ti ji chválili zejména za mrazení a tepelnou stabilitu.

Klady a zápory

Jedinou nevýhodou, kterou spatřujeme na této lednici je její vysoká pořizovací cena. Získáte za ni ale designově zajímavou lednici s mnoha funkcemi, standardní spotřebou a pohodlným ovládáním. Pozitivně hodnotíme variabilitu vnitřního uspořádání včetně zásuvek na ovoce a zeleninu, sklopných poliček a dvojitých dveří.

Naše hodnocení a závěr

Americká lednice LG GMX844MCKV s mrazákem umístěným dole je vhodná pro náročné zákazníky, kteří touží po moderním designovém spotřebiči s bohatým vybavením a pokročilými funkcemi.  Výhodou je standardní spotřeba a bohatá výbava včetně výrobníku ledu, sklopných poliček a dvojitých průhledných dveří. Vzduch v lednici rovnoměrně koluje, což je podpořeno chlazením i v přední části lednice. Vzduch navíc prochází skrz pachový filtr. Za takovou lednici si ale budete muset připlatit. Pokud hledáte klasickou americkou lednici ve variantě Side By Side a zároveň máte nižší rozpočet, mohla by vás zaujmout lednice LG GSL760PZUZ.

46 000 Kč Orientační cena
Autor: Iva Koňaříková | Datum: | Produkt: LG GMX844MCKV | Hodnocení: 88,2 %
Iva Koňaříková se coby redaktorka ráda věnuje tématům do hloubky a své zkušenosti zúročuje také ve srovnání amerických lednic. Díky tomu, že si v rámci dané kategorie udržuje aktuální přehled, vás může seznámit s novinkami na trhu a poradí, do jakých vychytávek či konkrétních modelů se vyplatí investovat. Mimo americké lednice spadají do jejího repertoáru také klasické kombinované lednice a mnoho dalších témat.
Redaktorka

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze LG GMX844MCKV

LG GMX844MCKV

46 000 Kč Orientační cena