Menu

Samsung RF23R62E3SR – Recenze, testy a srovnání

85,8 % Celkové hodnocení

Top 3 v kategorii Americké lednice

Jednotlivá hodnocení

 • 8,5/10
  Hodnocení spotřeby
 • 8,0/10
  Hodnocení hlučnosti
 • 9,4/10
  Hodnocení mražení a akumulace
 • 8,4/10
  Hodnocení vybavení a funkcí

Klady

 • Výrobník ledu
 • Velký objem
 • Možné ovládat přes aplikaci v mobilu

Zápory

 • Vyšší energetická náročnost
 • Vyšší hlučnost
 • Nižší výkon mražení
50 000 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje a hodnocení spotřeby

Americká lednice Samsung RF23R62E3SR na první pohled zaujme nadprůměrným objemem chladničky i mrazáku. Ten najdeme ve spodní části jako vysouvací šuplík, což byla v době srovnání (srpen 2021) méně obvyklá varianta. S velkým objemem však jde ruku v ruce i vyšší hlučnost a energetická náročnost. Za roční provoz tak utratíte zhruba 2480 Kč, přibližně o 200 Kč více, než bylo v našem srovnání průměrné. Cena vychází z průměrné ceny v roce 2021. Stále to však stačí na zahrnutí do energetické třídy F, kam také v době srovnání patřila většina amerických ledniček na trhu.

Lednice Samsung se nevyznačuje nadprůměrnou výškou, vyžaduje však více místa do šířky a do hloubky. Za zmínku stojí její hmotnost, při manipulaci s 134 kg těžkým kolosem už se pořádně nadřete. Na přesné hodnoty rozměrů se můžete podívat níže v tabulce.

 

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Výrobce

Samsung

38 % Hisense, 23 % Samsung, 8 % Philco, 8 % Whirlpool, 8 % LG, 8 % Gorenje, 8 % Concept
Objem chladicí části

426

334,31
Objem mrazicí části

204

183,85
Umístění mrazáku

Dole (šuplík)

38 % Dole (dveře), 38 % Vlevo, 23 % Dole (šuplík)
Energetická třída

F

62 % F, 31 % E, 8 % C
Spotřeba (kWh za 1 rok)

427

346,15
Roční náklady na provoz v Kč 5,8 Kč/1kWh (2021)

2 476,6

2 007,58
Hlučnost (dB)

41

39,92
Třída hlučnosti

C

62 % C, 38 % D
Výška (cm)

177,7

180,75
Šířka (cm)

97,2

86,16
Hloubka (cm)

78,8

69,01
Hmotnost (kg)

134

108,67

Hodnocení mražení a akumulace

Akumulační doba činí 12 hodin, tak dlouho vydrží potraviny v mrazničce zmražené při výpadku proudu. V našem srovnání jde o číslo průměrné. Za standard můžeme označit také čtyřhvězdičkovou třídu mražení, která dělá mrazák vhodným pro dlouhodobé uložení potravin. Naopak mírně podprůměrný je výkon mražení, mrazák dokáže do 24 hodin zamrazit 9 kg potravin, jiné modely zvládnou i 11 kg a více. Klimatická třída SN-T pokrývá široké rozpětí teplot a v našich podmínkách bude naprosto dostačovat.

Co se týče vybavení, lednice Samsung disponuje výdejníkem vody a ledu, což je v této cenové kategorii očekávatelné. Jak je dnes již obvyklé, lednici a mrazák je možné ovládat odděleně a nezávisle jedno na druhém. Nastavit můžete například také extra rychlé chlazení nebo mrazení při vkládání většího množství potravin. A samozřejmostí je i nenámrazový systém. V této oblasti zkrátka nemáme, co bychom vyčetli.

Zdroj vody

Vodu pro dávkovač vody a ledu získáte připojením na vodovod. Jiné lednice nabízejí místo této varianty nádržku na naplnění, ta však v nabídce tohoto modelu není. V tomto ohledu nejvíc záleží na vašich osobních preferencích.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Akumulační doba (hod)

12

12,15
Třída mražení

**** (-24 °C)

92 % **** (-24 °C), 8 % ** (-12 °C) a **** (-24 °C)
Výkon mražení (kg/24 hod)

9

11,15
Klimatická třída

SN-T (+10 až 43 °C)

69 % SN-T (+10 až 43 °C), 15 % N-ST (+16 až +38 °C), 8 % N-T (+16 až +43 °C), 8 % SN (+10 až +32 °C)
Nenámrazový systém

Ano

100 % Ano
Extra rychlé chlazení

Ano

77 % Ano, 23 % Ne
Extra rychlé mrazení

Ano

100 % Ano
Výrobník ledu

Ano

46 % Ne, 38 % Ano, 15 % Manuální
Výdej pitné vody

Ano

54 % Ne, 46 % Ano
Připojení k vodovodu

Ano

69 % Ne, 31 % Ano
Nádržka na vodu

Ne

85 % Ne, 15 % Ano
Oddělená regulace teploty

Ano

100 % Ano

Hodnocení vybavení a funkcí

V oblasti vybavení a funkcí má americká lednička co nabídnout, na druhou stranu zde najdeme i několik mezer oproti konkurenci. Jak je dnes velmi časté, v jejích útrobách se nachází invertorový kompresor, na který výrobci často nabízejí prodlouženou záruku. V tomto případě činí 10 let.

Vnitřní uspořádání

Optimální cirkulaci vzduchu zajišťuje v lednici nejen ventilátor, ale celý systém průduchů Twin Cooling Plus™. Nenajdete zde však nulovou zónu ani zónu s regulovatelnou vlhkostí, která se hodí například pro uskladnění ovoce a zeleniny. Výrobce potěšil antibakteriální úpravou a poličkami, u nichž je možné měnit jejich výšku dle rozměrů skladovaných potravin. Minibar zde nenajdeme, což může být v této cenové kategorii pro leckoho zklamáním.

Vnitřní uspořádání americké lednice Samsung

Vnitřní uspořádání lednice

Ovládání

Ovládání usnadňuje LED displej, mimo něj je také možné ovládat lednici přes chytrou aplikaci SmartThings. Je tak možné ji zahrnout do chytré domácnosti, pokud si to budete přát. Lednička upozorní na zvýšení teploty i na dlouhé otevření dvířek, tím dokáže varovat před blížící se katastrofou a pomůže zapomětlivým jedincům. Co jí však chybí, je dětský zámek zajišťující, aby děti spotřebič nepřenastavily.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Ventilátor

Ano

85 % Ano, 15 % Neuvedeno
Nulová zóna

Ne

77 % Ne, 8 % Ano, 15 % Neuvedeno
Zóna s regulovatelnou vlhkostí

Ne

46 % Ne, 31 % Ano, 23 % Neuvedeno
Antibakteriální úprava

Ano

54 % Ne, 38 % Ano, 8 % Neuvedeno
Minibar

Ne

85 % Ne, 15 % Ano
Nastavitelná výška poliček

Ano

77 % Ano, 8 % Ne, 15 % Neuvedeno
Varovný signál při vyšší teplotě

Ano

38 % Ne, 38 % Ano, 23 % Neuvedeno
Alarm otevřených dveří

Ano

62 % Ano, 38 % Ne
Displej

Ano

100 % Ano
Dětský zámek

Ne

69 % Ne, 31 % Ano
Mobilní aplikace

Ano

77 % Ne, 15 % Ano, 8 % Neuvedeno
Invertorový kompresor

Ano

77 % Ano, 15 % Ne, 8 % Neuvedeno
Prodloužená záruka na kompresor

10 let

38 % 10 let, 23 % Ne, 23 % 20 let, 8 % 15 let, 8 % Neuvedeno

Klady a zápory

Hlavním benefitem americké lednice Samsung je obrovský objem chladicí i mrazicí části. Lednice potěší technologické nadšence, je možné ji ovládat pomocí aplikace z chytrého telefonu. Plusem je také dávkovač ledu a studené vody nebo technologie pro lepší cirkulaci vzduchu.

Pokud se zaměříme na zápory, do jisté míry se pojí s jejím velkým objemem. Na mysli máme hlavně vyšší energetickou náročnost i hlučnost. Poněkud překvapivým nedostatkem je však nižší výkon mražení a absence některých funkcí v této cenové kategorii obvyklých, například dětského zámku. Koneckonců, cena lednice je opravdu výrazná.

Porovnání s alternativami

Výsadou lednice Samsung je opravdu velkorysý objem chladničky. Pokud hledáte prostorný model, mohla by vás zaujmout také lednička LG GSL960PZBZ. Její cenovka téměř poloviční, zatímco její objem je také velmi vysoký, a to jak u chladničky, tak u mrazáku. Liší se však její uspořádání, místo šuplíkového mrazáku, je mraznička umístěna vlevo (Side-by-side). Její spotřeba je o něco vyšší, rozdíl v nákladech je ale pouze pár desetikorun ročně. Vzhledem k pořizovací ceně je rozdíl nepoměrně malý.  Nebudete muset oželet ani zásadní funkce jako je výdej chlazené vody nebo ledu. Stejně jako recenzovaný model se připojuje k vodovodu. Chybí ji pouze funkce rychlého chlazení a antibakteriální úprava. Získáte naopak zónu s nastavitelnou vlhkostí.

Pokud hledáte lednici v této cenové relaci a nejde vám opravdu velký objem, mohla by vás zaujmout lednice LG GMX844MCKV. Ta má mrazák umístěný také ve spodní části, ale kryjí ho dvířka. Spotřeba elektřiny je o něco nižší, rozdíl nákladech bude několik máslo stovek korun ročně. Lednice je vybavená mnoha funkcemi, včetně rychlého mražení, rychlé chlazení však chybí. Obě lednice čerpají vodu přímo z vodovodu, potřebují proto přípojku. Lednice LG je narozdíl od lednice Samsung vybavena minibarem, který je viditelný na první pohled v podobě prosklených dvířek.

Naše hodnocení a závěr

Samsung RF23R62E3SR představuje obří americkou lednici, kterou můžeme doporučit i velmi početným domácnostem. Tento model patří do energetické třídy F a nepotěší nadprůměrnou spotřebou, ta je však právě vzhledem k monstróznímu objemu očekávatelná. Z oblasti vybavení zde najdete dávkovač ledu i vody, antibakteriální i nenámrazovou úpravu, lednici je také možné ovládat chytrým telefonem. Z hlediska technických parametrů chválíme dlouhou akumulační dobu, slabinou je bohužel výkon mražení. Chybí také některé funkce, které byste v této cenové kategorii očekávali, například zóna s regulovanou vlhkostí nebo dětský zámek.

Sledujete-li místo funkcí spíš praktické aspekty a oceníte nízkou spotřebu nebo dlouhou záruku na motor? V tom případě doporučíme k pročtení recenzi ledničky Whirlpool WQ9 B2L.

50 000 Kč Orientační cena
Autor: Iveta Polášková | Datum: | Produkt: Samsung RF23R62E3SR | Hodnocení: 85,8 %
Iveta Polášková
Redaktorka
Iveta je redaktorkou, pro kterou je kuchyně nejoblíbenějším místem domácnosti. Ráda zkouší nové recepty a bedlivě se zajímá, jaké kuchyňské spotřebiče ji v tom mohou nejlépe podpořit. Chápe tedy rozdíl mezi mrazicím výkonem a výkonem mražení, důležitost různých funkcí a své znalosti ráda předá dál. Z kuchyňských témat naleznete její jméno také u téměř všech, která se týkají přípravy kávy.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Samsung RF23R62E3SR

Samsung RF23R62E3SR

50 000 Kč Orientační cena