Recenze Apple TV 4K - Test 2023 | Arecenze.cz
Menu

Recenze a test Apple TV 4K

Výborné Celkové hodnocení

Optimální pro „jablíčkáře" v kategorii Multimediální centra

Klady

  • Kvalitní obraz i zvuk
  • Jednoduchá instalace
  • Intuitivní ovládání
  • Prvek chytré domácnosti
  • Rozmanité funkce

Zápory

  • Vysoká cena
  • Nelze ovládat některé hry
4 500 Kč Orientační cena

Pro milovníky produktů společnosti Apple, ale vlastně pro všechny zájemce o kvalitní multimediální centrum představuje vhodné řešení Apple TV 4K s operačním systémem tvOS. Využít lze Apple Originals a další streamovací platformy, můžete hrát hry (Apple Arcade), poslouchat hudbu (Apple Music) a využívat sdílenou knihovnu iCloud.

Základní charakteristiky

Apple TV 4K patří k dražším zařízením tohoto typu, za své peníze nicméně dostanete box pro kvalitní obraz s podporou 4K a HDR formátů jako Dolby Vision a HDR10+. Obraz ovšem činí pouze část zážitku, takže důležitý je rovněž sluchový smysl. Tento produkt je možné využít na zvukových soustavách kompatibilních s Dolby Atmos, což zaručuje velmi kvalitní prostorový zvuk. Navíc lze ocenit i kompatibilitu se sluchátky AirPods.

Dané zařízení má poměrně přehledné ovládání, při kterém je možné využít i smart ovladač Apple Remote (jisté potíže ovšem mohou nastat u her) a ovládání je možné i skrze iPhone, pokud jej vlastníte. Navíc je možné využít také hlasové ovládání (Amazon Alexa). Apple TV 4K je kompatibilní rovněž s HomeKit, což je otevřený protokol, který propojuje zařízení do jednoho systému. Toto multimediální centrum lze tedy připojit k chytré domácnosti.

Parametr Tento produkt
Operační systém

tvOS

Kapacita pevného disku (GB)

128

Full HD

Ano

Podpora 4K

Ano

Podpora 8K

Ne

Wi-Fi

Ano

HDMI

Ano

Google Assistant

Ne

Amazon Alexa

Ano

Hodnocení dalších odborníků a uživatelů

Multimediální centrum Apple TV 4K je pozitivně hodnoceno díky kvalitnímu obrazu a zvuku, jednoduchému ovládání, přehlednému menu, kompaktním rozměrům i různým funkcím (např. streamování her ze Steam knihovny pomocí aplikace Steam). Nový ovladač Remote na druhou stranu může mít dle uživatelů u některých her potíže. Za zápor je považována rovněž vysoká cena, multimediální centra od společnosti Apple jsou však obecně dražší.

Hlavní klady, zápory a zajímavosti oproti jiným produktům

Apple TV 4K zajišťuje kvalitní obraz i zvuk, což je u podobného zařízení to nejdůležitější. Zaujme ovšem i dalšími vlastnostmi, které se týkají snadné instalace, intuitivního ovládání či jednotlivých funkcí. Ovládat jej lze několika způsoby, a to i skrze nový ovladač Remote. Ten ovšem není na rozdíl od předešlé generace vybaven akcelerometrem a gyroskopem, takže nefunguje jako pohybový ovladač v některých hrách Apple TV. Za zápor lze považovat i vyšší cenu.

Porovnání s alternativami

Produkty Apple jsou na českém trhu v oblasti multimediálních center takřka nejběžnější, ač jim v četnosti konkurují zařízení se značkou Google či Mecool jako KM2 Plus. K dispozici přitom máte varianty s ethernetovým portem či bez něj, které disponují „pouze“ Wi-Fi modulem. Vybírat tedy skutečně můžete z rozličných zařízení. Pokud se vám v každém případě zdá cena recenzovaného produktu příliš vysoká, můžete zvolit levnější model se 64GB úložištěm.

Závěrečné shrnutí

Apple TV 4K je kvalitní multimediální centrum, a to nejen pro stávající uživatele produktů od společnosti Apple. Vhodné je pro všechny, kteří chtějí učinit ze staré televize novou. Ačkoli při nákupu musíte počítat s poměrně vysokou pořizovací cenou, za své peníze dostanete zařízení, které je spolehlivé a nabízí rozmanité funkce. Využívat jej můžete ke sledování filmů a seriálů, poslechu hudby, hraní her nebo prohlížení fotografií ve vysoké kvalitě.

4 500 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Apple TV 4K | Hodnocení: Výborné
Petr Šindelář
Redaktor
Petr je redaktor, který se psaním textů živí více než 13 let. Věnoval se přitom rozmanitým tématům. Své zkušenosti zúročil i při srovnání nejlepších multimediálních center, která máte aktuálně k dispozici. Rozhodl se příliš nezohledňovat přítomný hardware, protože mu ne každý zájemce o koupi rozumí, ale spíše se zaměřil na konkrétní vlastnosti. Petr se navíc věnuje i příbuzným tématům z oblasti elektroniky, jako jsou set-topy boxy DVB-T2.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Apple TV 4K

Apple TV 4K

4 500 Kč Orientační cena