Menu

Xiaomi TV Stick 4K – Recenze, testy a srovnání

Výborné Celkové hodnocení

Nejlepší cena/výkon v kategorii Multimediální centra

Klady

  • Kvalitní obraz ve 4K
  • Možnost sbalení na cesty
  • Příznivá pořizovací cena
  • Snadná instalace
  • Hlasové ovládání

Zápory

  • Snížení hlasitosti TV
  • Slabší Wi-Fi přijímač
  • Příliš jednoduchý ovladač
1 100 Kč Orientační cena

Xiaomi TV Stick 4K je multimediálním centrum, které společně s předchozím modelem (bez podpory 4K) patří u českých uživatelů k dlouhodobě nejvyužívanějším zařízením. Nejenže je totiž kvalitní, ale zároveň zaujme i malými rozměry, stejně jako příznivou pořizovací cenou.

Základní charakteristiky

Dané zařízení disponuje systémem Android TV 11, což zajišťuje kompatibilitu s mnoha aplikacemi, takže i na starších televizorech umožňuje sledovat Netflix, Amazon Video Prime nebo Youtube. Jak napovídá sám název, Xiaomi TV Stick 4K má rozlišení 4K, a to s technologií Dolby Vision, tudíž zaručuje velmi kvalitní obraz sledovaných programů. Toto multimediální centrum disponuje i čtyřjádrovým procesorem, což je standard.

Xiaomi TV Stick 4K umožňuje připojení skrze Wi-Fi, byť samotný přijímač tohoto signálu není z nejsilnějších. Mezi jeho hlavní přednosti na druhou stranu patří malé rozměry, takže s ním lze jednoduše manipulovat a sbalit si jej na cesty. Můžete ho tedy připojit na jakoukoli televizi i mimo domov a prakticky kdekoli tak sledovat své oblíbené filmy, seriály či videa. Zařízení podporuje i prostorový zvuk Dolby Atmos, se zvukem ale mohou být i určité potíže (viz níže).

Parametr Tento produkt
Operační systém

Android TV

Operační paměť (GB)

2

Kapacita pevného disku (GB)

8

Full HD

Ano

Podpora 4K

Ano

Podpora 8K

Ne

Wi-Fi

Ano

Google Assistant

Ano

Amazon Alexa

Ne

Hodnocení dalších odborníků a uživatelů

Multimediální centrum Xiaomi TV Stick 4K je mezi uživateli velmi oblíbené. Pozitivně hodnocena je kvalita obrazu či možnost hlasového ovládání skrze Google asistenta, stejně jako snadná instalace a nastavení. Samozřejmě jsou kvitovány i malé rozměry a velmi příznivá cena. Pro někoho je ovšem negativem až příliš jednoduchý dálkový ovladač, horší Wi-Fi přijímač, stejně jako skutečnost, že se po zapojení sníží celková hlasitost televize.

Hlavní klady, zápory a zajímavosti oproti jiným produktům

Xiaomi TV Stick 4K je možné jednoduše sbalit a použít na jakékoli televizi i na cestách, tedy třeba na dovolené u moře. Navíc po jednoduché instalaci a nastavení zajišťuje kvalitní obraz, přičemž dle výrobce je vynikající i zvuk. Někteří uživatelé si ovšem stěžují na sníženou hlasitost, což ale nemusí být zásadní problém. Za další klady lze považovat hlasové ovládání či nízkou cenu, za zápory zase příliš jednoduché dálkové ovládání či slabší příjem Wi-Fi.

Porovnání s alternativami

Jak už jsme uvedli výše, toto multimediální centrum lze považovat za novější model zařízení Xiaomi Mi TV Stick, které bylo na portálu Heureka označeno produktem roku 2021. Dnes si jej lze pořídit za prakticky totožnou cenu jako recenzovaný výrobek, nicméně nemá podporu 4K a navíc disponuje jen 1 GB operační paměti. Jako vhodnější alternativa se tedy např. jeví Homatics Dongle Q, jež má zhruba srovnatelné parametry (včetně menších rozměrů).

Závěrečné shrnutí

Xiaomi TV Stick 4K je multimediální centrum, které si jednoduše zabalíte na cesty a následně jej budete moci používat prakticky na jakékoli TV. I přes své menší rozměry a nízkou cenu zajišťuje kvalitní obraz a zaujme i snadnou instalaci či možností hlasového ovládání. Proto se jedná dlouhodobě o jeden z nejoblíbenějších produktů na českém trhu, a to i přes některé drobné „mouchy“ jako např. celkové snížení hlasitosti televize.

1 100 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Xiaomi TV Stick 4K | Hodnocení: Výborné
Petr Šindelář
Redaktor
Petr je redaktor, který se psaním textů živí více než 13 let. Věnoval se přitom rozmanitým tématům. Své zkušenosti zúročil i při srovnání nejlepších multimediálních center, která máte aktuálně k dispozici. Rozhodl se příliš nezohledňovat přítomný hardware, protože mu ne každý zájemce o koupi rozumí, ale spíše se zaměřil na konkrétní vlastnosti. Petr se navíc věnuje i příbuzným tématům z oblasti elektroniky, jako jsou set-topy boxy DVB-T2.

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Recenze Xiaomi TV Stick 4K

Xiaomi TV Stick 4K

1 100 Kč Orientační cena