Menu

Xiaomi Mi TV Box S – Recenze, testy a srovnání

Výborné Celkové hodnocení

Vítěz srovnání v kategorii Multimediální centra

Klady

  • Kvalitní obraz a zvuk
  • Snadná a rychlá instalace
  • Kompaktní rozměry
  • Hlasové vyhledávání
  • Funkce zrcadlení

Zápory

  • Někdy nutný tvrdý restart
  • Slabší Wi-Fi přijímač
  • Dálkové ovládání
1 750 Kč Orientační cena

Xiaomi Mi TV Box S aktuálně představuje jedno z nejlepších řešení, jak udělat ze staré a „hloupé“ televize televizi „chytrou“. Toto multimediální centrum může značně rozšířit obsah, navíc podporuje širokou nabídku aplikací a zaujme i některými zajímavými „vychytávkami“.

Základní charakteristiky

Dané streamovací zařízení lze využít pro sledování Netflixu či poslechu hudby na Spotify, neboť podporuje většinu běžných aplikací pro Android. U Xiaomi Mi TV Box S činí kapacita pevného disku 8 GB, což není nijak ohromující, zato nebudete platit horentní sumy peněz. Toto multimediální centrum je možné připojit i bez kabelů skrze Wi-Fi, přijímač ovšem není nejsilnější, takže je nutné mít silný vysílač, případně využít připojení přes HDMI.

Xiaomi Mi TV Box S umožňuje sledovat obraz ve 4K rozlišení i při 60 snímcích za sekundu, což není největší „pecka“, ale pro většinu „běžných smrtelníků“ to je plně dostačující. Navíc disponují funkcí zrcadlení, jež dává možnost prohlížení obsahu i na mobilu apod. Zařízení zajišťuje i kvalitní zvuk (podporuje Dolby či DTS) a navíc jej můžete ovládat hlasem za pomoci Google asistenta, což je vzhledem k horšímu dálkovému ovladači vhodné.

Parametr Tento produkt
Operační systém

Android

Operační paměť (GB)

2

Kapacita pevného disku (GB)

8

Full HD

Ano

Podpora 4K

Ano

Podpora 8K

Ne

Wi-Fi

Ano

HDMI

Ano

Google Assistant

Ano

Amazon Alexa

Ne

Hodnocení dalších odborníků a uživatelů

Multimediální centrum Xiaomi Mi TV Box S bylo na portálu Heureka zvoleno produktem roku v letech 2020 a 2022. Jednotliví uživatelé kvitují kvalitní obraz a zvuk, kompaktní rozměry a pěkný design, snadnou a rychlou instalaci, hlasové vyhledávání či příznivou pořizovací cenu. Dle některých ohlasů ovšem zařízení občas potřebuje tvrdý restart, navíc má slabší Wi-Fi přijímač (potřebuje tedy pořádný vysílač) a pozitivně hodnoceno není ani dálkové ovládání.

Hlavní klady, zápory a zajímavosti oproti jiným produktům

Xiaomi Mi TV Box S přináší všechny podstatné funkce multimediálních center za příznivou cenu, neboť se snadno instaluje, zajišťuje kvalitní obraz i zvuk, umožňuje hlasové ovládání a za klad je nutné brát i kompaktní rozměry. Navíc podporuje většinu běžných aplikací a má funkci zrcadlení. Nejde ovšem o bezchybné zařízení, neboť občas potřebuje tvrdý restart, disponuje slabším Wi-Fi přijímačem a poněkud jinak mělo být řešeno i dálkové ovládání.

Porovnání s alternativami

Multimediální centra Xiaomi patří mezi českými uživateli k nejoblíbenějším. Recenzovanému produktu se v mnoha ohledech podobá Xiaomi TV Stick či pokročilejší Xiaomi TV Stick 4K, kterým sice chybí některé parametry a funkce, ale za to jsou (výrazně) levnější. Samozřejmě se ale můžete zaměřit i na další alternativy od jiných výrobců. Doporučit vám kupříkladu můžeme zařízení TESLA MediaBox XA400, které je rovněž hodnoceno velmi kladně.

Závěrečné shrnutí

Xiaomi Mi TV Box S je široce oblíbené multimediální centrum, které přináší vynikající vlastnosti, a to za poměrně příznivou cenu. Jistě, některá další zařízení mají v určitých ohledech lepší vlastnosti, na druhou stranu běžným uživatelům zajistí tento produkt vše, co od něj mohou očekávat, tedy nejen kvalitní obraz a zvuk. Najdou se i některé horší vlastnosti (např. slabší Wi-Fi přijímač), nicméně se nejedná o nic zásadního.

1 750 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Xiaomi Mi TV Box S | Hodnocení: Výborné
Petr Šindelář
Redaktor
Petr je redaktor, který se psaním textů živí více než 13 let. Věnoval se přitom rozmanitým tématům. Své zkušenosti zúročil i při srovnání nejlepších multimediálních center, která máte aktuálně k dispozici. Rozhodl se příliš nezohledňovat přítomný hardware, protože mu ne každý zájemce o koupi rozumí, ale spíše se zaměřil na konkrétní vlastnosti. Petr se navíc věnuje i příbuzným tématům z oblasti elektroniky, jako jsou set-topy boxy DVB-T2.

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Recenze Xiaomi Mi TV Box S

Xiaomi Mi TV Box S

1 750 Kč Orientační cena