Menu

Recenze Dometic Tropicool TCX 21

91,1 % Celkové hodnocení

Vítěz srovnání v kategorii Termoelektrické autochladničky

Klady

  • Velký chladicí účinek
  • Paměťová funkce
  • Ochrana autobaterie
  • Úsporný provoz
  • LED displej

Zápory

  • Vysoká cena
  • Vcelku těžká
5 600 Kč Orientační cena

Základní údaje a rozměry

Autochladnička značky Dometic pojme do svých útrob až 21 l obsahu, uživí vás tedy například cestou k moři nebo během víkendového výletu. Vnitřní výška je 352 mm, pokud do ní tedy chcete umístit lahev vyšší než 35 cm, budete ji muset vložit lehce zešikma. Hmotnost 6 kg je v souvislosti s objemem spíš vyšší, stále se však nejedná o hodnotu, která by při přesunech měla působit potíže. S těmi vám pomůže i zapuštěné madlo. Vnitřní prostor je možné rozdělit poličkou na dvě přihrádky pro snazší uspořádání. Kabely zapojíte na 12/24V DC i na 230V AC a o bezpečnost se při tom postará vestavěná ochrana, která zaručí, že se autobaterie nevybije a s vozem pak bez problémů zase odjedete.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Dometic

Objem (l)

21

Hmotnost (kg)

6

Výška (cm)

42

Šířka (cm)

30,3

Hloubka (cm)

45

Výkon a energetické údaje

V kategorii výkonu má tento přístroj rozhodně co nabídnout. Chladicí účinek dosahuje 30 °C a maximální teplota ohřevu sahá až k 65 °C. Teplotu dokonce můžete manuálně nastavit v rozmezí +1°C až +15°C v režimu chlazení a mezi +50°C až +65°C v režimu ohřevu. Teplota se nastavuje v sedmi stupních a LED displej nabízí i paměťovou funkci. Autochladnička vás nezklame ani v oblasti spotřeby, patří k energetické třídě E. Dle výrobce za rok spotřebujete zhruba 73 kWh, což znamená, že při ceně kWh 5,8 Kč zaplatíte za den provozu něco málo přes 1 korunu.

Parametr Tento produkt
Chladicí účinek (°C)

30

Ohřev

Ano

Maximální teplota ohřevu (°C)

65

Minimální teplota (°C)

Nerelevantní

Maximální teplota (°C)

Nerelevantní

Příkon (W)

46

Spotřeba (kWh/rok)

73

Energetická třída

E

Hlučnost (dB)

41

Hodnocení dalších uživatelů

Zákazníci, kteří se rozhodli pořídit si tuto autochladničku, si nejčastěji pochvalují právě výkon, který je v kategorii produktů bez kompresoru nadstandardní. Přístroj vyniká chladicím účinkem a potraviny v něm vydrží dlouho studené. Také nízká hlučnost se dočkala ocenění. Jako slabší stránka pak byla zmíněna vyšší hmotnost a menší objem, který však někomu jinému může naopak vyhovovat.

Klady a zápory

U chladničky Dometic se těžko hledá jedna největší výhoda, nad konkurencí v kategorii termoelektrických modelů se tyčí hned několika vlastnostmi. Především jde o výkon a velký chladicí účinek, nadstandardní je i paměťová funkce usnadňující nastavení. Pochválit musíme také nepříliš vysokou spotřebu a variabilně rozdělitelný vnitřní prostor.

Pokud jde o nevýhody, není možné nezmínit vysokou cenu – ta přesahuje základní termoelektrické chladničky i trojnásobně. Další nevýhodou je i vyšší hmotnost a menší objem – toto kritérium je však samozřejmě individuální.

Závěr

Tato chladnička o objemu 21 l potěší zejména náročné uživatele, kteří se však zaměřují spíš na funkce, než na objem. Zcela bezkonkurenční je chladicí účinek 30 °C vůči okolní teplotě. Teplotu uvnitř můžete při chlazení i při ohřevu manuálně korigovat. Paměťová funkce a digitální displej vám usnadní kontrolu nad obsahem. Elektronika dokáže ušetřit i vaši peněženku, když po nachlazení na požadovanou teplotu přepne přístroj do ekonomického režimu.

Pokud spíš než funkční vychytávky je pro vás důležitý objem autoledničky, zkuste se podívat na model G21 C&W, který vám nabídne 45 l.

5 600 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Dometic Tropicool TCX 21 | Hodnocení: 91,1 %
Dana Široká
Redaktorka
Dana ráda vyráží na výlety autem a má za sebou i cesty karavanem. Na těchto cestách pochopila, jak je důležitá autochladnička, a seznámila se nejen s jejími přínosy, ale i s problémy, které mohou nastat v důsledku nesprávného používání. Své zkušenosti zúročuje na této stránce s autochladničkami, kde vám představí základní typy, doporučí, na jaké parametry klást při výběru největší důraz, a představí nejpraktičtější příslušenství.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Dometic Tropicool TCX 21

Dometic Tropicool TCX 21

5 600 Kč Orientační cena