Menu

Recenze G21 C&W 45 l

85,7 % Celkové hodnocení

Nejlepší poměr cena/výkon v kategorii Termoelektrické autochladničky

Klady

  • Velký objem
  • Kolečka
  • Zásuvka na kabel

Zápory

  • Vyšší hmotnost
  • Kratší kabel
  • Nemá digitální termostat
4 600 Kč Orientační cena

Základní údaje a rozměry

​Autochladnička G21 C&W 45 l přináší svým uživatelům objem chladicího prostoru, který pojme až 45 l. To se promítá do velmi slušných možností k uložení velkého množství potravin nebo nápojů. Do autochladničky by se bez problému mělo vejít například 33 PET láhví o objemu 0,5 l nebo celá pivní přepravka. Bohužel s tímto velkým úložným prostorem je spojená i poměrně vysoká hmotnost, která dosahuje 9 kg, což je váha, která by méně zdatným jedincům mohla dělat při častých přesunech problémy. Co se týče rozměrů, tak chladnička naopak příliš nevybočuje ze standardů obdobně vybavených zařízení a přes svůj objem zůstává poměrně kompaktní. Délka kabelu se pak zastavila na hodnotě 1,5 m, která znamená zhruba průměrné možnosti manipulace během zapojení do elektrického napájení.

Parametr Tento produkt
Výrobce

G21

Objem (l)

45

Hmotnost (kg)

9

Výška (cm)

46

Šířka (cm)

40

Hloubka (cm)

57

Délka kabelu (m)

1,5

Výkon a energetické údaje

Nejdůležitějším parametrem determinujícím výkon je chladicí účinek, který vyjadřuje schopnost chladničky snížit teplotu uvnitř oproti teplotě prostředí, ve kterém je provozována. U G21 C&W 45 l se dočkáte účinku zhruba 20 °C, což znamená, že můžete počítat s ochlazením uvnitř chladničky v porovnání s okolní teplotou zhruba o dvacet stupňů, což by mělo postačovat uživatelům s běžnými požadavky. Příkon dosáhl hodnoty 65 W, takže také spotřeba elektrické energie je poněkud vyšší. Energetický štítek udává spotřebu 96 kWh ročně, což postačilo k zařazení autochladničky do třídy F. Tato energetická třída je druhá nejslabší, ale patří do ní více než polovina produktů z našeho srovnání (v prosinci 2021).

Parametr Tento produkt
Chladicí účinek (°C)

20

Ohřev

Ano

Maximální teplota ohřevu (°C)

55

Minimální teplota (°C)

Nerelevantní

Maximální teplota (°C)

Nerelevantní

Příkon (W)

65

Spotřeba (kWh/rok)

96

Energetická třída

F

Hlučnost (dB)

53

Hodnocení dalších uživatelů

Jako nejčastější silnou stránku zmiňují uživatelé především velmi dobré chladicí vlastnosti, které znamenají vysokou účinnost a schopnost i během krátkého času velmi efektivně ochladit obsah chladničky. Pochvaly se dočkalo také celkově kvalitní provedení konstrukce. Radost mají majitelé chladničky i z velkého objemu, který příliš nezvyšuje cenu. Naopak za slabinu považují menší kompaktnost zařízení způsobenou větší hmotností a kratším přívodním kabelem.

Klady a zápory

Pokud se zaměříme na přínosy lednice, jako první pochválíme objem. Možnost uložit do ní celou basu piv jistě zaujme mnohé. Dále se nám líbí chladicí účinek 20 °C a kolečka, která usnadní přesuny (a že celá basa představuje dost těžký náklad). Za zmínku stojí také relativně nízká cena. Co bychom autochladničce naopak vytkli, je vyšší spotřeba a nepříliš úsporná energetická třída F. A také výrobní materiál by mohl být o něco kvalitnější.

Závěr

Autochladnička G21 C&W 45 l nabízí dobrý chladicí účinek a efektivitu chlazení za příznivou cenu. Díky velkému objemu chladicího prostoru je sice poněkud těžší a časté přesuny tedy budou náročnější, ale jinak by ve všech ohledech měla splnit požadavky i náročnějších majitelů.

Pokud však cítíte, že byste velkorysý objem nevyužili a jen byste se zbytečně nadřeli, zkuste si prohlédnout menší a lehčí výrobky. Co třeba Guzzanti GZ 24A – 24L?

4 600 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: G21 C&W 45 l | Hodnocení: 85,7 %
Dana Široká
Redaktorka
Dana ráda vyráží na výlety autem a má za sebou i cesty karavanem. Na těchto cestách pochopila, jak je důležitá autochladnička, a seznámila se nejen s jejími přínosy, ale i s problémy, které mohou nastat v důsledku nesprávného používání. Své zkušenosti zúročuje na této stránce s autochladničkami, kde vám představí základní typy, doporučí, na jaké parametry klást při výběru největší důraz, a představí nejpraktičtější příslušenství.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Dobrý den přeji, je možné tuto autochladničku nechat běžet přes víkend v autě tak, abych po 2 dnech nastartoval a odjel? Děkuji za reakci. Příjemný den. Denis Biedermann

Denis Biedermann

Dobrý den, to bohužel není pravděpodobné. Běžná autobaterie utáhne tuto autochladničku přibližně na 10 hodin, ale při delším zapojení už riskujete, že nenastartujete.

Iveta Polášková, redaktor

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze G21 C&W 45 l

G21 C&W 45 l

4 600 Kč Orientační cena