Menu

Recenze Guzzanti GZ 24A – 24L

72,5 % Celkové hodnocení

Pro nenáročné v kategorii Termoelektrické autochladničky

Klady

  • Výhodná cena
  • Výborný chladicí účinek
  • Nízká hmotnost

Zápory

  • Vyšší spotřeba
  • Regulace snižuje výkon
  • Vyšší hlučnost
1 800 Kč Orientační cena

Základní údaje a rozměry

Autochladnička Guzzanti GZ 24A – 24L nabízí svým uživatelům objem 24 l. Jedná se spíše o nižší hodnotu, která však může vyhovovat menším skupinkám výletníků nebo na kratší cesty. Chladnička navíc díky menšímu objemu potěší nízkou hmotností 5,1 kg, takže se bude dobře přenášet, s čímž pomůže také velké držadlo. Rozměrově pak tento chladící box nijak výrazně nevybočuje ze standardů zařízení s podobným objemem. Přijatelný komfort nabízí také dvoumetrový napájecí kabel, který zlepšuje variabilitu uložení autochladničky.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Guzzanti

Objem (l)

24

Hmotnost (kg)

5,1

Výška (cm)

43,2

Šířka (cm)

37,5

Hloubka (cm)

27,5

Délka kabelu (m)

2

Výkon a energetické údaje

Autochladnička Guzzanti GZ 24A – 24L patří mezi termoelektrické modely a jako taková umožňuje také ohřev. Konkrétně dokáže ohřát potraviny uvnitř boxu až na teplotu 55 °C. Co se týče chlazení, výrobce deklaruje chladicí účinek 20 °C, který vyjadřuje, že chladnička je schopná ochladit teplotu uvnitř oproti prostoru, ve kterém se nachází, zhruba o dvacet stupňů. Tato velmi slušná hodnota se bohužel odráží v relativně vysoké spotřebě elektrické energie.

Příkon autochladničky dosahuje 53 W, spotřeba činí dle energetického štítku 94 kWh ročně. Při započtení průměrných výdajů na jednu kWh (v prosinci 2021 v České republice zhruba 5,8 Kč/ kWh), tak poměrně snadno dojdete k částce, kterou vás provoz bude stát. Tato spotřeba znamená zařazení chladničky do energetické třídy F, tedy druhé nejhorší. Při podobných výpočtech je však potřeba vzít v úvahu vaši individuální spotřebu, většina lidí používá autochladničku spíš příležitostně, takže se k této částce ani nepřiblíží.

Hlučnost zařízení je dle energetického štítku deklarována na hladině 57 dB, což je poměrně vysoké číslo, podle uživatelů je však lednička po nachlazení poměrně tichá.

Parametr Tento produkt
Chladicí účinek (°C)

20

Ohřev

Ano

Maximální teplota ohřevu (°C)

55

Minimální teplota (°C)

Nerelevantní

Maximální teplota (°C)

Nerelevantní

Příkon (W)

53

Spotřeba (kWh/rok)

94

Energetická třída

F

Hlučnost (dB)

57

Hodnocení dalších uživatelů

Nejčastěji spokojení uživatelé chválí postačující objem, a to při zachování kompaktních rozměrů a poměrně nízké hmotnosti. Silnou stránku vidí pak také ve funkci ohřevu. Naopak jako slabinu zmiňují uživatelé vyšší spotřebu potvrzenou i energetickým štítkem. Zmiňují také, že lednička kvůli automatické regulaci teploty vypíná chlazení příliš brzy a že pro dosažení ideálních výsledků bylo potraviny třeba nachladit předem.

Klady a zápory

Jako hlavní benefit autolednice vidíme příznivou cenu, kterou se Guzzanti řadí k nejlevnějším autochladničkám na trhu. Oproti kompresorovým modelům je její cena nesrovnatelná, takže po ní může sáhnout řada nenáročných uživatelů. Další výhodu představuje ohřev, ten u některých konkurenčních levných autochladniček chybí.

Pokud se zaměříme na nevýhody ledničky, všimneme si vyšší spotřeby. Ta by v dlouhodobém horizontu mohla zastínit nízkou pořizovací cenu. Dále zmíníme horší výsledky při chlazení potravin, které nebyly nachlazeny předem.

Závěr

Tato autochladnička vám za velmi slušnou cenu nabídne celkem dobré parametry, které pro základní využití bez problému postačí všem méně náročným uživatelům. Za její slabinu lze považovat vyšší spotřebu energie, potěší naopak poměrně vysokým chladicím účinkem nebo nižší hmotností.

Pokud míříte výš a raději byste větší objem nebo spolehlivější možnosti chlazení, pak vám k pročtení doporučíme některý z větších kompresorových modelů. Například Indel B TB31A.

1 800 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Guzzanti GZ 24A – 24L | Hodnocení: 72,5 %
Dana Široká
Redaktorka
Dana ráda vyráží na výlety autem a má za sebou i cesty karavanem. Na těchto cestách pochopila, jak je důležitá autochladnička, a seznámila se nejen s jejími přínosy, ale i s problémy, které mohou nastat v důsledku nesprávného používání. Své zkušenosti zúročuje na této stránce s autochladničkami, kde vám představí základní typy, doporučí, na jaké parametry klást při výběru největší důraz, a představí nejpraktičtější příslušenství.

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Recenze Guzzanti GZ 24A – 24L

Guzzanti GZ 24A – 24L

1 800 Kč Orientační cena