Recenze Indel B TB31A

Konečný verdikt:

Doporučujeme

Při nákupu v kategorii Autochladničky

Datum doporučení: Duben 2019

Klady:

Vnitřní osvětení

Velký rozsah teplot

Zápory:

Vyšší hmotnost

11 500 Kč
orientační cena

Základní údaje a rozměry

Kompresorová autochladnička Indel B TB31A nabízí možnost skladování poměrně velkého množství potravin. Její objem je 30 l. Od toho se odvíjí i její vyšší hmotnost, která je 30 kg v prázdném stavu. Pokud plánujete lednici často přenášet, je dobré s touto hmotností počítat. Přenášení usnadňují praktická madla na bocích boxu. Délka kabelu do auta je 1,5 metru, kabel do klasické zásuvky je o půl metru delší. Výška lednice je 58,5 cm, vnitřní prostor je ale menší a proto se do lednice vejdou lahve menší než 1,5 litru. 

Parametr Tento produkt
Výrobce Indel B
Hmotnost (kg)  15,2
Objem (l)  30
Délka kabelu (m)  1,5
Výška (cm) 58,5
Šířka (cm) 35
Hloubka (cm) 38

Výkon a energetické údaje

Kompresorové lednice na rozdíl od termoelektrických variant nedisponují funkcí ohřevu. Umí pouze chladit a to vždy na určenou teplotu. V případě tohoto modelu je rozsah teplot, které lze nastavit, opravdu široký od -30 do +10 °C. S klidem tak můžete například převážet mražené potraviny, nebo vyrobit led. Hlučnost lednice při provozu je 44 dB, což odpovídá asi hlasitosti tlumeného hovoru. Lednice by vás tedy neměla nějak zásadně vyrušovat. Roční spotřeba elektrické energie je 103 kWh, což odpovídá asi 1 Kč denně (při ceně 4 Kč za kWh). Přístroj se řadí do energetické třídy A+, stejně jako většina autochladniček. 

Parametr Tento produkt
Ohřev  Ne
Minimální teplota (°C)  -30
Maximální teplota (°C)  10
Příkon (W)  45
Hlučnost (dB)  44
Spotřeba (kWh/rok)  103
Energetická třída  A+

Závěr

Indel B TB31A je kompresorová autochladnička s objemem 30 litrů, která nabízí dostatek prostoru na potraviny i pro větší počet osob. I přes vyšší váhu se s ní dobře manipuluje díky bočním madlům. Vnitřní prostor je rozdělený na dvě části, přičemž v té menší je vždy o pár stupňů tepleji, než v té větší. Abyste měli přehled o uložených potravinách, je vnitřní prostor osvětlený LED světýlkem. Lednici je možné provozovat jak v autě, tak zapojenou do klasické zásuvky, využívat ji tedy můžete například na chatě, v kempu ale i v autě nebo kamionu.

Jestliže cestujete spíše sami nebo ve dvojici a hledáte menší a přenosnější lednici, doporučujeme Waeco CoolFreeze CDF-11.

Další recenze

Kompletní porovnání