Recenze a porovnání Indel B TB31A | Arecenze.cz
Menu

Recenze Indel B TB31A

85,7 % Hodnocení
redakce

Nejlepší poměr cena/výkon

Kompresorové autochladničky

Klady a zápory

Klady

  • Vnitřní osvětlení
  • Velký rozsah teplot
  • ECO mód
  • Ochrana autobaterie

Zápory

  • Vyšší hmotnost
  • Displej na zadní straně
  • Chybí madla
15 000 Kč Orientační cena

Základní údaje a rozměry

<!–

–>

Kompresorová autochladnička Indel B TB31A nabízí možnost skladování poměrně velkého množství potravin. Její objem je 29 l. Od toho se odvíjí i její vyšší hmotnost, která dosahuje 30 kg v prázdném stavu. Pokud plánujete lednici často přenášet, je dobré s touto hmotností počítat. Přenášení usnadňují praktická madla na bocích boxu. Délka kabelu do auta je 1,5 metru, kabel do klasické zásuvky je o půl metru delší. Výška lednice je 58,5 cm, vnitřní prostor je ale menší a proto se do lednice vejdou lahve menší než 1,5 litru.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Indel B

Objem (l)

29

Hmotnost (kg)

15,2

Výška (cm)

58,5

Šířka (cm)

35

Hloubka (cm)

38

Délka kabelu (m)

1,5

<!–

–>

Výkon a energetické údaje

<!–

–>

Kompresorové lednice na rozdíl od termoelektrických variant nedisponují funkcí ohřevu. Umí pouze chladit, a to vždy na určenou teplotu. V případě tohoto modelu je rozsah teplot, které lze nastavit, opravdu široký, od -30 do +10 °C. S klidem tak můžete například převážet mražené potraviny, nebo vyrobit led. Hlučnost lednice při provozu je 44 dB, což odpovídá asi hlasitosti tlumeného hovoru. Lednice by vás tedy neměla nějak zásadně vyrušovat. Roční spotřeba elektrické energie je 98 kWh, což odpovídá asi 1,5 Kč denně (při ceně 5,8 Kč za kWh). Přístroj se řadí do energetické třídy F, stejně jako většina autochladniček v našem srovnání (v prosinci 2021).

<!–

–>

Parametr Tento produkt
Chladicí účinek (°C)

Nerelevantní

Ohřev

Ne

Maximální teplota ohřevu (°C)

Nerelevantní

Minimální teplota (°C)

-30

Maximální teplota (°C)

10

Příkon (W)

45

Spotřeba (kWh/rok)

98

Energetická třída

F

Hlučnost (dB)

44

Hodnocení dalších uživatelů

Uživatelé kompresorových ledniček si obecně pochvalují výkonné chlazení a mražení, nespokojení zpravidla bývají s hmotností a cenou. U tohoto modelu byla v pozitivním tónu zmíněna ještě nízká hlučnost a jednoduché nastavení podpěťové ochrany autobaterie. Pozornosti neunikla ani nízká spotřeba. Negativních reakcí se ovšem dočkala absence madel, protože lednice se bez nich hůř přenáší.

Závěr

<!–

–>

Indel B TB31A je kompresorová autochladnička s objemem 29 litrů, která nabízí dostatek prostoru na potraviny i pro větší počet osob. I přes vyšší váhu se s ní dobře manipuluje díky bočním madlům. Vnitřní prostor je rozdělený na dvě části, přičemž v té menší je vždy o pár stupňů tepleji, než v té větší. Abyste měli přehled o uložených potravinách, je vnitřní prostor osvětlený LED světýlkem. Lednici je možné provozovat jak v autě, tak zapojenou do klasické zásuvky, využívat ji tedy můžete například na chatě, v kempu, ale i v autě nebo kamionu.

Jestliže cestujete spíše sami nebo ve dvojici a hledáte menší a snáze přenosnou lednici, doporučujeme MobiCool MCF40.

<!–

–>

15 000 Kč Orientační cena
Autor: Dana Široká | Datum: | Produkt: Indel B TB31A | Hodnocení: 85,7 %
Dana Široká ráda vyráží na výlety autem a má za sebou i cesty karavanem. Na těchto cestách pochopila, jak je důležitá autochladnička, a seznámila se nejen s jejími přínosy, ale i s problémy, které mohou nastat v důsledku nesprávného používání. Své zkušenosti zúročuje na této stránce s autochladničkami, kde vám představí základní typy, doporučí, na jaké parametry klást při výběru největší důraz, a představí nejpraktičtější příslušenství.
Redaktorka

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Indel B TB31A

Indel B TB31A

15 000 Kč Orientační cena