Recenze a porovnání Guzzanti GZ 30B | Arecenze.cz
Menu

Recenze Guzzanti GZ 30B

Klady a zápory

Klady

  • Bezkontaktní motorek
  • Nízká hmotnost
  • Vysoká teplota ohřevu

Zápory

  • Vyšší hlučnost
  • Ovládání na zadní straně
2 250 Kč Orientační cena

Základní údaje a rozměry

Termoelektrická autochladnička Guzzanti GZ 30B nabízí prostor pro 30 l obsahu, patří tedy ke středně velkým modelům. Její vnitřní výška je 35,2 cm, takže velkou dvoulitrovou lahev budete muset trochu naklonit. Díky integrovanému adaptéru budete moci přístroj zapojit jak do autozapalovače, tak i do klasické zásuvky. Autochladnička je velmi lehká – v prázdném stavu váží 4,4 kg. K jejímu přenášení slouží zabudované madlo. Kabel má délku 1,5 m a v našem srovnání patří spíš k těm kratším.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Guzzanti

Objem (l)

30

Hmotnost (kg)

4,4

Výška (cm)

43,2

Šířka (cm)

40

Hloubka (cm)

29,5

Délka kabelu (m)

1,5

Výkon a energetické údaje

Příkon této autochladničky dosahuje hodnoty 68 W, což je v našem srovnání jedna z nejvyšších hodnot. Výrobce však v energetickém štítku uvádí energetickou třídu A++ a roční spotřebu 65 kWh, což není mnoho. Můžete si také zvolit ECO mód, který vám s šetřením pomůže. Přístroj nabízí chladicí účinek 20 °C a funkci ohřevu, která umožní vytopit vnitřní prostor až na 65 °C. Jestli právě probíhá chlazení nebo ohřev, signalizují barevné kontrolky. Bohužel hlučnost dosahuje 52 dB, což je nejvíc ze všech srovnávaných ledniček. Pro ilustraci hlasitosti, hodnota 50 dB odpovídá průměrnému hluku z ulice. V autě vám to nemusí tolik překážet, ale při spaní vás to bude možná rušit.

Parametr Tento produkt
Chladicí účinek (°C)

20

Ohřev

Ano

Maximální teplota ohřevu (°C)

65

Příkon (W)

68

Spotřeba (kWh/rok)

65

Energetická třída

A++

Hlučnost (dB)

52

Hodnocení dalších uživatelů

Zákazníci, kteří tento model zakoupili, jej považují za výkonný a spolehlivý. Největší chválu se dočtete ohledně chladicího účinku, díky kterému je autolednička rychle připravená k použití, a kvalitní izolace. Její kritici naopak připomínají vyšší hlučnost a neprakticky vyřešené ovládání, které je umístěno na zadní straně, takže pokaždé, když chcete přepnout režim, musíte chladničkou pootočit.

Závěr

Autochladnička potěší cestovatele, kteří hledají kvalitní termoelektrický box za přijatelnou cenu. Výhodou modelu je, že ačkoliv nabízí 30 l obsahu, na hmotnost to nemá negativní vliv. Také chladicí schopnosti jsou velm i dobré. Pokud zrovna nepotřebujete stoprocentní výkon, můžete přístroj přepnout do ECO režimu a šetřit tak energii. Nepraktické je umístění ovládání na zadní straně, pokud se tedy rozhodnete změnit režim, budete muset ledničku posunout nebo natočit.

Pokud je i tento model pro vás příliš drahý, doporučujeme vám rychlé ověření, zda by vám autochladnička Ezetil E26 M nevyhovovala víc.

2 250 Kč Orientační cena
Autor: Dana Široká | Datum: | Produkt: Guzzanti GZ 30B
Dana Široká ráda vyráží na výlety autem a má za sebou i cesty karavanem. Na těchto cestách pochopila, jak je důležitá autochladnička, a seznámila se nejen s jejími přínosy, ale i s problémy, které mohou nastat v důsledku nesprávného používání. Své zkušenosti zúročuje na této stránce s autochladničkami, kde vám představí základní typy, doporučí, na jaké parametry klást při výběru největší důraz, a představí nejpraktičtější příslušenství.
Redaktorka

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Guzzanti GZ 30B

Guzzanti GZ 30B

2 250 Kč Orientační cena