Recenze a porovnání G21 C&W 33 l | Arecenze.cz
Menu

Recenze G21 C&W 33 l

85,7 % Hodnocení
redakce

S dobrým poměrem ceny a objemu

Termoelektrické autochladničky

Klady a zápory

Klady

  • Kolečka, madlo i držadlo na přenášení
  • Dobrý poměr ceny a objemu
  • Nižší hmotnost

Zápory

  • Vysoká spotřeba
  • Plastové tělo
  • Nižší chladicí účinek
2 900 Kč Orientační cena

Základní údaje a rozměry

​Autochladnička G21 C&W 33 l patří mezi modely se středním objemem, který by měl průměrně velké rodině v pohodě vystačit. Dle výrobce pojme například 6 PET lahví o objemu 2 l nebo 20 PET lahví o objemu 0,5 l. Vnitřek lednice je přehrazen přepážkou, takže potraviny uvnitř můžete pro snazší orientaci roztřídit. K velkému objemu se neváže nijak vysoká hmotnost, což je výhoda, protože lednička se vám bude dobře přesouvat. K snazší manipulaci dopomohou kolečka a madlo, ale také držadlo, můžete si tedy vybrat, zda budete lednici táhnout za sebou nebo nést. Rozměry se G21 nijak nevymyká, tvarem patří mezi vyšší a užší modely. Celá lednice je z plastu, který představuje mezi levnějšími autochladničkami nejčastěji používaný materiál.

Parametr Tento produkt
Výrobce

G21

Objem (l)

33

Hmotnost (kg)

6

Výška (cm)

48

Šířka (cm)

46

Hloubka (cm)

32

Výkon a energetické údaje

Protože tato autochladnička je z kategorie termoelektrických, potěší své majitele možností ohřevu. Vložené potraviny ohřeje na teplotu 55 °C, což se může hodit všem, kteří obědvají na cestách. S chladicím účinkem už je to trochu slabší, výrobce deklaruje ochlazení oproti okolní teplotě o 15 °C. Jiné značky nabízejí vyšší chladicí účinek, celkové ochlazení však ovlivňuje také úroveň těsnění, která se z parametrů vyčíst nedá.

Co se energetických údajů týče, příliš vás nepotěšíme. Autochladnička patří do energetické třídy F, tedy druhé nejneúspornější. Pro spravedlnost však dodáme, že v této energetické třídě najdete také naprostou většinu konkurenčních modelů. Dle energetického štítku spotřebuje autochladnička 95 kWh ročně, což si při současné (prosinec 2021) průměrné ceně 5,8 Kč/kWh můžeme představit jako roční náklad přibližně 550 Kč.

 

Parametr Tento produkt
Chladicí účinek (°C)

15

Ohřev

Ano

Maximální teplota ohřevu (°C)

55

Příkon (W)

45

Spotřeba (kWh/rok)

95

Energetická třída

F

Hlučnost (dB)

57

Hodnocení dalších uživatelů

Současní majitelé autochladničky G21 jsou s produktem spokojeni, s povděkem kvitují velký objem, nízkou cenu a celkové schopnosti chlazení i ohřevu. Líbí se jim také možnost zapojit ledničku do klasické zásuvky na 230 V. Neshodli se na hodnocení hlučnosti, dle některých je chladnička příjemně tichá, dle jiných naopak hlučná. Co se týče výtek, nejčastěji uživatelé zmiňují konstrukční drobnosti, například tenké držadlo a madlo nebo příliš malá kolečka.

Klady a zápory

Hlavním benefitem autochladničky je pro nás dobrý poměr ceny a vnitřního objemu, který je navíc rozdělitelný přihrádkou. Pozitivně hodnotíme možnost ohřevu na 55 °C a nízkou hmotnost. Líbí se nám také to, že si můžete vybrat, zda ledničku ponesete nebo potáhnete na kolečkách.

Pokud se zaměříme na nevýhody produktu, musíme zmínit relativně vysokou spotřebu a zařazení do energetické třídy F. Chladicí účinek by také mohl být vyšší, 15 °C překonaly i některé konkurenční modely ze stejné cenové kategorie.

Závěr

Autochladnička G21 C&W 33 l patří mezi průměrně velké i těžké modely. S jejími přesuny pomůže držadlo nebo madlo a kolečka. Výrobním materiálem je plast, tím se autochladnička neliší od většiny srovnatelných produktů. Pokud si rádi na cestách přihřejete oběd, potěší vás ohřev až na 55 °C. Chladicí účinek je naopak slabší, dosahuje pouze 15 °C. Uživatelé autochladničky jsou však ve většině i tak s jejími schopnostmi spokojeni. Neshodli se na hodnocení hlučnosti, u které výrobce udává hodnotu 57 dB. Spíš tak raději počítejte s hlasitějším provozem. Jako zápor musíme zmínit vyšší spotřebu, kvůli které také patří autochladnička do energetické třídy F.

Pokud patříte mezi náročné uživatele a sháníte termoelektrický model s nižší spotřebou a co nejlepšími parametry, doporučíme vám k pročtení také recenzi modelu Dometic Tropicool TCX 21.

2 900 Kč Orientační cena
Autor: Veronika Vyskočilová | Datum: | Produkt: G21 C&W 33 l | Hodnocení: 85,7 %
Veronika Vyskočilová v naší redakci už několik let vybírá a porovnává různé kuchyňské a domácí spotřebiče. Na této stránce se věnuje chladničkám do auta. Vysvětlí vám například, ve kterých chladničkách můžete potraviny nejen chladit, ale i ohřívat, a na co si dát při výběru pozor. Kromě varianty do auta, se zabývá také klasickými a americkými chladničkami.
Redaktorka

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze G21 C&W 33 l

G21 C&W 33 l

2 900 Kč Orientační cena