Recenze a porovnání MobiCool MCF40 | Arecenze.cz
Menu

Recenze MobiCool MCF40

76,8 % Hodnocení
redakce

Klady a zápory

Klady

  • Příznivá cena
  • Ochrana autobaterie
  • Displej s LED indikací
  • Slušný celkový objem

Zápory

  • Malý rozsah teplot
  • Krátký kabel
  • Nedělený vnitřní prostor
  • Trochu hlučnější
9 000 Kč Orientační cena

Základní údaje a rozměry

Autochladnička MobiCool MCF40 nabídne při váze 12 kg 38 litrů vnitřního prostoru. Ten je rozvržen tak, že do ní můžete vložit 1,5litrové lahve. Poměr hmotnosti a objemu je ve srovnání s ostatními modely na trhu poměrně dobrý, výrobce však výslovně upozorňuje na to, že nižší váhy bylo dosaženo zmenšením kompresoru. K přenášení slouží výklopná madla, která narozdíl od jiných modelů nejsou pogumovaná. Vnitřní prostor sestává z jediné zásuvky, mnohé vybavenější autochladničky jsou uvnitř rozdělené na dvě přihrádky s různou teplotou pro různé typy potravin. Varovat vás také musíme před krátkým dosahem kabelu. Ten totiž měří jen necelých šedesát centimetrů, což nemusí každému dostačovat.

Parametr Tento produkt
Výrobce

MobiCool

Objem (l)

38

Hmotnost (kg)

12

Výška (cm)

44,6

Šířka (cm)

36,5

Hloubka (cm)

58,4

Délka kabelu (m)

0,584

Výkon a energetické údaje

Menší kompresor se mimo hmotnost projevil také v poměrně malém rozmezí nastavitelné teploty. Mrazení je možné jen do -10 °C, například objemově srovnatelná autochladnička Indel B TB31A však dokáže klesnout i na -30 °C. Ohřevem tento model nedisponuje, to je ovšem mezi kompresorovými autochladničkami standardem, který by neměl překvapit. Příkon 48 W je v našem srovnání mírně vyšší hodnotou, naopak roční spotřeba 40 kWh patří k těm nejnižším. Hlučností 49 dB sice tento produkt lehce vyčnívá, stále se však nejedná o příliš vysoké číslo. Energetickou třídu C vidíme jako jednu z úspornějších.

Parametr Tento produkt
Chladicí účinek (°C)

Nerelevantní

Ohřev

Ne

Maximální teplota ohřevu (°C)

Nerelevantní

Minimální teplota (°C)

-10

Maximální teplota (°C)

10

Příkon (W)

48

Spotřeba (kWh/rok)

40

Energetická třída

C

Hlučnost (dB)

49

Hodnocení dalších uživatelů

Ačkoliv hlučnost autochladničky dle energetického štítku není právě nejnižší, až na výjimky ji uživatelé hodnotí jako příjemně tichou. Pochval se dočkala také za dobrou izolaci a bezproblémové chlazení i za vyšších okolních teplot. A zákazníci neopomenuli zmínit ani její prostornost.

Závěr

Tato autochladnička vám bude vyhovovat, pokud nepotřebujete dělený vnitřní prostor nebo mrazení na teplotu nižší než -10 °C. Kvůli menšímu kompresoru je totiž chladnička v tomto ohledu limitovaná. Dle uživatelských recenzí však v deklarovaném rozmezí chladí velmi spolehlivě. Plusové body získává také za vnitřní objem 38 l, do kterého můžete vložit i 1,5litrové lahve, a poměrně nízkou hmotnost. S přenášením vám pomohou vyklápěcí madla, která z ledničky nepřečuhují a v autě nezaberou zbytečně místo. Autochladničku můžete provozovat jak v autě či karavanu, tak v klasické zásuvce.

Pokud by vás zajímaly spíš menší lehké autochladničky, můžeme doporučit recenzi modelu Indel B TB18.

9 000 Kč Orientační cena
Autor: Dana Široká | Datum: | Produkt: MobiCool MCF40 | Hodnocení: 76,8 %
Dana Široká ráda vyráží na výlety autem a má za sebou i cesty karavanem. Na těchto cestách pochopila, jak je důležitá autochladnička, a seznámila se nejen s jejími přínosy, ale i s problémy, které mohou nastat v důsledku nesprávného používání. Své zkušenosti zúročuje na této stránce s autochladničkami, kde vám představí základní typy, doporučí, na jaké parametry klást při výběru největší důraz, a představí nejpraktičtější příslušenství.
Redaktorka

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze MobiCool MCF40

MobiCool MCF40

9 000 Kč Orientační cena