Menu

Recenze Indel B TB18

Doporučujeme Při nákupu v kategorii autochladniček

Datum doporučení: Duben 2020

  • Vnitřní osvětení
  • Nízká hmotnost i spotřeba
  • LED displej
  • Není možné použít celou jako mrazák
  • Chybí kabel na 230 V
9 000 Kč Orientační cena

Základní údaje a rozměry

U modelu Indel B TB18 se vývoj zaměřil na lehkost a snadnost manipulace. Hmotnost přístroje je pouhých 8,6 kg, což je vzhledem k objemu 18 l opravdu málo. K přenášení zde slouží ramenní popruh, který nahrazuje obvyklejší madla. Vnitřní prostor je rozdělen na dvě přihrádky – větší pro hluboké chlazení a menší pro uchování potravit, které potřebují teplotu o pár stupňů vyšší. Délka kabelu je pěkných 2,5 m, ale autochladničku s ním zapojíte jen do napětí 12/24 V. Pokud ji budete chtít používat i v klasické zásuvce, neobejdete se bez odpovídající redukce.

Parametr Tento produkt
Výrobce Indel B
Hmotnost (kg) 8,6
Objem (l) 18
Délka kabelu (m) 2,5
Výška (cm) 40,5
Šířka (cm) 23,2
Hloubka (cm) 56,5

Výkon a energetické údaje

Provoz této autochladničky vás rozhodně nezruinuje. Její příkon se zastavil na hodnotě 35 W a denní spotřeba dosahuje pouze 0,15 kWh, což vás při ceně 4 Kč/kWh vyjde na 60 haléřů. Ačkoliv kompresorové chladničky neumožňují funkci ohřevu, můžete si vnitřní teplotu nastavit v poměrně širokém rozsahu od -24 °C do +18 °C. Regulovat můžete rychlost chodu kompresoru nebo podpěťovou ochranu autobaterie. Ačkoliv výrobce neuvádí přesnou hladinu hlučnosti, podle recenzí zákazníků je chod kompresoru velmi tichý.

Parametr Tento produkt
Ohřev Ne
Minimální teplota (°C) -24
Maximální teplota (°C) 18
Příkon (W) 35
Hlučnost (dB) Neuvedeno
Spotřeba (kWh/rok) 55
Energetická třída A++

Hodnocení dalších uživatelů

Zákazníci, kteří si vybrali právě tuto autochladničku, v recenzích nejčastěji vychvalují silný chladicí výkon, díky kterému je vnitřní prostor rychle připraven k použití. Další často zmiňovanou výhodou je nízká spotřeba a tichý běh kompresoru. Pochval se dočkalo i designové zpracování. Jako nevýhoda je někdy vnímáno přísné nastavení ochrany autobaterie, které chladničku podle recenzí několika uživatelů vypíná příliš brzy.

Závěr

Kompresorová autochladnička Intel B TB18 je svým objemem 18 l vhodná pro menší sešlost. Je velmi lehká a díky ramennímu popruhu se snadno přenáší. Potěší vás i její spotřeba, za den provozu utratíte méně než korunu. Stále je to však model, který dokáže zmrazit potraviny na teplotu nižší než -20 °C. Nevýhodou je chybějící redukce do zásuvky, pokud budete přístroj chtít použít například v chatě, bude nutné ji dokoupit zvlášť.

Pokud vás malý kompresor nezaujal, protože potřebujete mnohem větší prostor, doporučíme vám prohlédnout si model G21, který vám nabídne objem 60 l.

9 000 Kč Orientační cena

Diskuze a poradna

Zeptejte se na cokoliv co vás zajímá a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Indel B TB18

Indel B TB18

9 000 Kč Orientační cena