Recenze a porovnání Indel B TB18 | Arecenze.cz
Menu

Recenze Indel B TB18

90,3 % Celkové hodnocení

Pro menší sešlost v kategorii Kompresorové autochladničky

Klady

  • Vnitřní osvětlení
  • Nízká hmotnost i spotřeba
  • LED displej
  • Popruh na přenášení

Zápory

  • Nelze využít celou jako mrazák
  • Chybí kabel na 230 V
12 000 Kč Orientační cena

Základní údaje a rozměry

U modelu Indel B TB18 se vývoj zaměřil na lehkost a snadnost manipulace. Hmotnost přístroje je pouhých 8,6 kg, což je vzhledem k objemu 18 l opravdu málo. K přenášení zde slouží ramenní popruh, který nahrazuje obvyklejší madla. Vnitřní prostor je rozdělen na dvě přihrádky – větší pro hluboké chlazení a menší pro uchování potravin, které potřebují teplotu o pár stupňů vyšší. Délka kabelu je pěkných 2,5 m, ale autochladničku s ním zapojíte jen do napětí 12/24 V. Pokud ji budete chtít používat i v klasické zásuvce, neobejdete se bez odpovídající redukce.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Indel B

Objem (l)

18

Hmotnost (kg)

8,6

Výška (cm)

40,5

Šířka (cm)

23,2

Hloubka (cm)

56,5

Délka kabelu (m)

2,5

Výkon a energetické údaje

Provoz této autochladničky vás rozhodně nezruinuje. Její příkon se zastavil na hodnotě 35 W a denní spotřeba dosahuje pouze 0,15 kWh, což vás při ceně 5,8 Kč/kWh vyjde na necelou korunu. Ačkoliv kompresorové chladničky neumožňují funkci ohřevu, můžete si vnitřní teplotu nastavit v poměrně širokém rozsahu od -24 °C do +18 °C. Regulovat můžete rychlost chodu kompresoru nebo podpěťovou ochranu autobaterie. Ačkoliv výrobce neuvádí přesnou hladinu hlučnosti, podle recenzí zákazníků je chod kompresoru velmi tichý. Autochladnička patří do energetické třídy D, takže ji můžeme považovat za poměrně úspornou.

Parametr Tento produkt
Chladicí účinek (°C)

Nerelevantní

Ohřev

Ne

Maximální teplota ohřevu (°C)

Nerelevantní

Minimální teplota (°C)

-24

Maximální teplota (°C)

18

Příkon (W)

35

Spotřeba (kWh/rok)

55

Energetická třída

D

Hodnocení dalších uživatelů

Zákazníci, kteří si vybrali právě tuto autochladničku, v recenzích nejčastěji vychvalují silný chladicí výkon, díky kterému je vnitřní prostor rychle připraven k použití. Další často zmiňovanou výhodou je nízká spotřeba a tichý běh kompresoru. Pochval se dočkalo i designové zpracování. Jako nevýhoda je někdy vnímáno přísné nastavení ochrany autobaterie, které chladničku podle recenzí několika uživatelů vypíná příliš brzy.

Závěr

Kompresorová autochladnička Intel B TB18 je svým objemem 18 l vhodná pro menší sešlost. Je velmi lehká a díky ramennímu popruhu se snadno přenáší. Potěší vás i její spotřeba, za den provozu utratíte méně než korunu. Stále je to však model, který dokáže zmrazit potraviny na teplotu nižší než -20 °C. Nevýhodou je chybějící redukce do zásuvky, pokud budete přístroj chtít použít například v chatě, bude nutné ji dokoupit zvlášť.

Pokud vás malý kompresor nezaujal, protože potřebujete mnohem větší prostor, doporučíme vám prohlédnout si model G21, který vám nabídne objem 60 l.

12 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Indel B TB18 | Hodnocení: 90,3 %
Dana Široká
Redaktorka
Dana ráda vyráží na výlety autem a má za sebou i cesty karavanem. Na těchto cestách pochopila, jak je důležitá autochladnička, a seznámila se nejen s jejími přínosy, ale i s problémy, které mohou nastat v důsledku nesprávného používání. Své zkušenosti zúročuje na této stránce s autochladničkami, kde vám představí základní typy, doporučí, na jaké parametry klást při výběru největší důraz, a představí nejpraktičtější příslušenství.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Indel B TB18

Indel B TB18

12 000 Kč Orientační cena