Menu

Recenze Indel B TB51A

92,4 % Celkové hodnocení

Vítěz srovnání v kategorii Kompresorové autochladničky

Klady

  • Velký objem
  • Ochrana autobaterie
  • ECO mód
  • Šikovné přihrádky
  • Madla na přenášení

Zápory

  • Vyšší hmotnost
  • 90 W při rozběhu
  • Nelze využít celou jako mrazák
18 000 Kč Orientační cena

Základní údaje a rozměry

Kompresorová autolednička Indel B TB51A nabízí velký objem 50 litrů vnitřního prostoru. Ten je rozdělený na 2 části, jednu větší (39 l) a jednu menší (10 l), ve které je vždy o něco tepleji a je vhodná ke skladování potravin choulostivých na chlad. Lednici můžete připojit buď do klasické zásuvky pomocí 2m kabelu, nebo do autozásuvky prostřednictvím 1,5m kabelu. Díky tomu jsou zaručené široké možnosti využití. Při napájení z autobaterie se nemusíte bát jejího vybití, lednice je vybavena pojistkou proti vybití. Díky výšce 53 cm můžete do lednice umístit 1,5l a 2l lahve nastojato.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Indel B

Objem (l)

50

Hmotnost (kg)

18,5

Výška (cm)

53

Šířka (cm)

35

Hloubka (cm)

70

Délka kabelu (m)

1,5

Výkon a energetické údaje

Kompresorové autoledničky nedisponují funkcí ohřevu, výjimkou není ani tento model. Nastavit lze teplotu v intervalu od -20 °C do +10 °C. Můžete v ní tedy skladovat i zmražené potraviny či vyrábět led, ale také uchovávat potraviny citlivé na chlad, například některé druhy ovoce či zeleniny. Autochladnička se řadí do energetické třídy F, tedy druhé nejhorší na trhu. Do této třídy však po zavedení nových energetických štítků v roce 2021 spadlo mnoho chladniček, takže se nejedná o nějakou velkou nevýhodu. Příkon 45 W je navíc poměrně nízký, což indikuje také relativně nízkou spotřebu.

Parametr Tento produkt
Chladicí účinek (°C)

Nerelevantní

Ohřev

Ne

Maximální teplota ohřevu (°C)

Nerelevantní

Minimální teplota (°C)

-20

Maximální teplota (°C)

10

Příkon (W)

45

Energetická třída

F

Hlučnost (dB)

43

Hodnocení dalších uživatelů

Spokojení zákazníci, kteří zakoupili tuto autochladničku, si nejčastěji pochvalují výkon, jako je tomu ostatně u většiny kompresorových chladniček. Dalším často zmiňovaným bonusem byla nízká hlučnost a digitální displej. Mnohé uživatele potěšil i velkorysý objem. Naopak se zde objevily narážky na vyšší cenu, to se však vzhledem k objemu a kompresorové technologii dalo také očekávat.

Klady a zápory

Mezi kompresorovými modely vyniká lednička Indel úctyhodným objemem. Pozitivně hodnotíme také dvě rychlosti kompresoru – MAX pro rychlé nachlazení a ECO pro nižší spotřebu energie. Při provozu ve stojícím autě oceníme také ochranu autobaterie, líbí se nám i spotřeba, která je srovnatelná s méně prostornými modely.

Mezi (nemnohé) zápory autochladničky patří vyšší cena, někomu by mohlo také vadit rozdělení jejího prostoru. To však záleží spíš na individuálních požadavcích každého zákazníka.

Závěr

Kompresorová autolednička Indel B TB51A je vhodnou variantou pro rodinu nebo větší skupinu lidí, která chce udržovat čerstvost potravin na cestách. Její objem je totiž 50 litrů. Tento objem se ale projevuje také na hmotnosti, která dosahuje 18,5 kg, což by mohlo při manipulaci činit problémy. Přenášení usnadňují dvě madla na bočních stranách. Díky možnosti napájení jak z autozásuvky, tak z klasické zásuvky, můžete tuto autochladničku využívat téměř kdekoliv.

Jestliže je pro vás tento model zbytečně velký a těžký, mohla by vás zaujmout 30l varianta Indel B TB31A.

18 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Indel B TB51A | Hodnocení: 92,4 %
Dana Široká
Redaktorka
Dana ráda vyráží na výlety autem a má za sebou i cesty karavanem. Na těchto cestách pochopila, jak je důležitá autochladnička, a seznámila se nejen s jejími přínosy, ale i s problémy, které mohou nastat v důsledku nesprávného používání. Své zkušenosti zúročuje na této stránce s autochladničkami, kde vám představí základní typy, doporučí, na jaké parametry klást při výběru největší důraz, a představí nejpraktičtější příslušenství.

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Recenze Indel B TB51A

Indel B TB51A

18 000 Kč Orientační cena