Recenze a porovnání Indel B TB51A | Arecenze.cz
Menu

Recenze Indel B TB51A

Doporučujeme Při nákupu v kategorii autochladniček

Datum doporučení: Duben 2019

92,4 % Celkové hodnocení
  • Velký objem
  • Ochrana autobaterie
  • ECO mód
  • Vyšší hmotnost
  • 90 W při rozběhu
  • Není možné využít celou jako mrazák
17 000 Kč Orientační cena

Základní údaje a rozměry

Kompresorová autolednička Indel B TB51A nabízí velký objem 50 litrů vnitřního prostoru. Ten je rozdělený na 2 části, jednu větší (39 l) a jednu menší (10 l), ve které je vždy o něco tepleji a je vhodná ke skladování potravin choulostivých na chlad. Lednici můžete připojit buď do klasické zásuvky pomocí 2m kabelu, nebo do autozásuvky prostřednictvím 1,5m kabelu. Díky tomu jsou zaručené široké možnosti využití. Při napájení z autobaterie se nemusíte bát jejího vybití, lednice je vybavena pojistkou proti vybití. Díky výšce 53 cm můžete do lednice umístit 1,5l a 2l lahve nastojato.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Indel B

Hmotnost (kg)

18,5

Objem (l)

50

Délka kabelu (m)

1,5

Výška (cm)

53

Šířka (cm)

35

Hloubka (cm)

70

Výkon a energetické údaje

Kompresorové autoledničky nedisponují funkcí ohřevu, výjimkou není ani tento model. Nastavit lze teplotu v intervalu od -20 °C do +10 °C. Můžete v ní tedy skladovat i zmražené potraviny či vyrábět led, ale také potraviny citlivé na chlad, například některé druhy ovoce či zeleniny. Ve srovnání s ostatními modely je poměrně vysoká úroveň hluku, kterou tato lednice vydává, při plném výkonu dosahuje až 47 dB. Spotřeba elektrické energie naopak vůbec vysoká není. Ročně spotřebuje 107 kWh. Jelikož ale pravděpodobně nebudete autoledničku využívat každý den, udáváme i denní spotřebu, ta činní 0,3 kWh, což odpovídá 1,2 Kč (při ceně 4 Kč za kWh). Stejně jako ostatní modely se řadí do energetické třídy A+.

Parametr Tento produkt
Ohřev

Ne

Minimální teplota (°C)

-20

Maximální teplota (°C)

10

Příkon (W)

45

Hlučnost (dB)

47

Spotřeba (kWh/rok)

107

Energetická třída

A+

Hodnocení dalších uživatelů

Spokojení zákazníci, kteří zakoupili tuto autochladničku, si nejčastěji pochvalují výkon, jako je tomu ostatně u většiny kompresorových chladniček. Dalším často zmiňovaným bonusem byla nízká hlučnost a digitální displej. Mnohé uživatele potěšil i velkorysý objem. Naopak se zde objevily narážky na vyšší cenu, to se však vzhledem k objemu a kompresorové technologii dalo také očekávat.

Klady a zápory

Mezi kompresorovými modely vyniká lednička Indel úctyhodným objemem. Pozitivně hodnotíme také dvě rychlosti kompresoru – MAX pro rychlé nachlazení a ECO pro nižší spotřebu energie. Při provozu ve stojícím autě oceníme také ochranu autobaterie, líbí se nám i spotřeba, která je srovnatelná s méně prostornými modely.

Mezi (nemnohé) zápory autochladničky patří vyšší cena, někomu by mohlo také vadit rozdělení jejího prostoru. To však záleží spíš na individuálních požadavcích každého zákazníka.

Závěr

Kompresorová autolednička Indel B TB51A je vhodnou variantou pro rodinu nebo větší skupinu lidí, která chce udržovat čerstvost potravin na cestách. Její objem je totiž 50 litrů. Tento objem se ale projevuje také na hmotnosti, která dosahuje 18,5 kg, což by mohlo při manipulaci činit problémy. Přenášení usnadňují dvě madla na bočních stranách. Díky možnosti napájení jak z autozásuvky, tak z klasické zásuvky, můžete tuto autochladničku využívat téměř kdekoliv.

Jestliže je pro vás tento model zbytečně velký a těžký, mohla by vás zaujmout 30l varianta Indel B TB31A.

17 000 Kč Orientační cena
Autor: Veronika Vyskočilová | Datum: | Produkt: Indel B TB51A | Hodnocení: 92,4 %
Veronika Vyskočilová v naší redakci už několik let vybírá a porovnává různé kuchyňské a domácí spotřebiče. Na této stránce se věnuje chladničkám do auta. Vysvětlí vám například, ve kterých chladničkách můžete potraviny nejen chladit, ale i ohřívat, a na co si dát při výběru pozor. Kromě varianty do auta, se zabývá také klasickými a americkými chladničkami.
Redaktorka

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Indel B TB51A

Indel B TB51A

17 000 Kč Orientační cena