Menu

Beast Defense Paralyzer Beast Defense Pen – Recenze, testy a srovnání

Dobré Celkové hodnocení

Pro nenáročné v kategorii Paralyzéry

Klady

  • Malý a praktický
  • Indikace stavu nabití
  • Nízká hmotnost
  • Kufřík v sadě

Zápory

  • Průměrné napětí
  • Chybí bezpečnostní poutko
  • Bez funkcí
900 Kč Orientační cena

Beast Defense Paralyzer Pen je drobný paralyzér ve tvaru pera spadající do střední cenové hladiny. Tento produkt sice nevyniká nadprůměrným napětím či funkcemi, ale je kompaktní a nenápadný, takže poskytuje při sebeobraně výhodu v podobě momentu překvapení.

Základní charakteristiky

Beast Defense Paralyzer Pen se v době psaní této recenze (únor 2024) řadí k méně výkonným paralyzérům. 500 000 V lze považovat obecně spíše za průměrnou hodnotu, která je ale u kapesních modelů zcela běžná. Nechybí ale pojistka proti nechtěnému zapnutí, kterou mnohé konkurenční výrobky postrádají.

Jinak ale žádné další vychytávky, které byste při obranně využili (světlo, alarm), nenabízí. To už jsou funkce, kterými většinou disponují dražší paralyzéry. Na druhou stranu zasluhuje pochvalu za integrovanou baterii a přiložený USB kabel. O stavu nabití vás informuje světelný indikátor, což je vlastnost, se kterou se setkáváme spíše ve vyšších cenových hladinách.

Postrádáme zde pouzdro, nicméně jde o tak drobný a lehký model, že ho můžete při pocitu ohrožení držet i přímo v ruce, aniž by vás nějak omezoval. Útočník navíc prakticky nemá šanci poznat, že jde o paralyzér. Součástí balení je kufřík, do kterého můžete obranné pero doma uložit. Do kufříku můžete uskladnit i USB kabel, takže budete mít vše pěkně pohromadě.

Hodnocení dalších odborníků a uživatelů

Beast Defense Paralyzer Pen představuje velice populární obranný prostředek v podobě pera. V uživatelských recenzích jsme se dozvěděli, že je skutečně velice praktické, skladné a dobře se používá. Uživatelé zmiňují jako další plus slušnou výdrž baterie.

Na druhou stranu se také objevilo několik výtek týkajících se provedení bezpečnostní pojistky. Ta se může odjistit sama, pokud je paralyzér v kapse. Někteří zákazníci by také ocenili, kdyby se dalo k peru dokoupit pouzdro na opasek.

Hlavní klady, zápory a zajímavosti oproti jiným produktům

Jednou ze silných stránek Beast Defense Paralyzer Pen je nenápadný vzhled – na první pohled skutečně nevypadá jako paralyzér, což může představovat výhodu při sebeobraně. Útočník tak nemusí vůbec nic tušit, což dává uživateli výhodu v momentu překvapení. S tím souvisí i kompaktní rozměry. Pero lze snadno schovat v ruce či kapse.

Podobně jako u jiných kapesních modelů ani zde nenajdete pokročilejší vychytávky. U takto malé konstrukce totiž není snadné zabudovat světlo, alarm, bezpečnostní poutko a další.

Porovnání s alternativami

Obranná pera představují na trhu s paralyzéry naprostou menšinu, proto není snadné najít k Beast Defense Paralyzer Pen odpovídající náhradu. Nám se ovšem jeden takový produkt podařilo najít – Streetwise je obranné pero disponující nadprůměrným napětím 25 000 000 V. Pořídíte ho za podobnou částku jako model od Beat Defense. I svým designem a ovládáním je velice podobné.

U tohoto produktu nejsou ale k dohledání žádné uživatelské recenze. Značka Streetwise je sice známá a oblíbená, ale to neznamená, že musí být vydařený i tento konkrétní model. Pokud netrváte na designu pera, můžete z kapesních paralyzérů vyzkoušet třeba Platinium Angela, který se maskuje za flakónek s parfémem. Je v něm zabudovaná LED dioda, takže se dá využít i jako baterka.

Závěrečné shrnutí

Beast Defense Paralyzer Pen představuje kompaktní přenosný paralyzér, který zaujme svým neobvyklým designem pera a cenovou dostupností. S ohledem na kapesní zpracování se může pochlubit obstojnou hodnotou napětí. Potěší také indikací stavu baterie a kufříkem, který nepatří mezi standardní vybavení.

Uživatelům, kteří hledají produkt s vyšším počtem bezpečnostních prvků a klasickým pouzdrem na opasek, doporučujeme investovat do klasického paralyzéru ESP POWER Max.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Beast Defense

Tvar

Pero

Napětí (V)

500 000

Napájení

Vestavěná nabíjecí baterie

LED svítilna

Ne

Alarm

Ne

Bezpečnostní poutko

Ne

Pojistka proti nechtěnému zapnutí

Ano

Klips na zavěšení/připnutí

Ano

Pouzdro v balení

Ne

Hmotnost (g)

36

900 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Beast Defense Paralyzer Beast Defense Pen | Hodnocení: Dobré
Dana Široká
Redaktorka

Dana vystudovala obor Diplomovaný zdravotní laborant na Vyšší odborné škole zdravotnické v Plzni. Odjakživa v sobě má vášeň pro psaní, proto se rozhodla své zkušenosti z práce v laboratoři využít na poli copywritingu a věnuje se hlavně tématům se zdravotním a technickým zaměřením. Ve volném čase ráda pobývá v přírodě, chodí běhat a věnuje se svým věrným psím kamarádům.


Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Recenze Beast Defense Paralyzer Beast Defense Pen

Beast Defense Paralyzer Beast Defense Pen

900 Kč Orientační cena