Recenze ESP POWER Max - Test 2023 | Arecenze.cz
Menu

Recenze a test ESP POWER Max

Velmi dobré Hodnocení
redakce

Nejlepší poměr cena/výkon

Paralyzéry

Klady a zápory

Klady

  • Cenová dostupnost
  • Ergonomický design
  • Pozlacené elektrody
  • Ověřený výrobce

Zápory

  • Napětí spíše průměrné
  • Nemá svítilnu
  • Na jednorázové baterie
1 300 Kč Orientační cena

ESP POWER Max je elektrický paralyzér klasického tvaru s kvalitně zpracovanou ergonomickou rukojetí. Parametrově i cenově odpovídá střední třídě, cílí tudíž na zákazníky, kteří chtějí kvalitní obranný prostředek za přiměřenou cenu.

Základní charakteristiky

Hodnotou napětí 500 000 V se ESP POWER Max neřadí mezi extrémně silné paralyzéry, ale na druhou stranu zde musíme upozornit na vysokou kvalitu elektrod, které jsou pozlacené, což se zas tak často nevidí (obvykle se používá platina). Elektrody jsou navíc zpracovány tak, aby lépe pronikly oblečením útočníka. Tyto úpravy tak do jisté míry kompenzují průměrné napětí.

Z funkcí zde chybí světlo, které je i u levnějších modelů poměrně běžné, ale na druhou stranu nepostrádá poutko proti vytržení. To je z hlediska bezpečnosti zásadní, stejně tak jako pojistka proti nechtěnému zapnutí, kterou občas postrádají i dražší výrobky.

Jako jediný produkt z našeho srovnání využívá k napájení dvě 9V baterie, nicméně zase vám díky tomu odpadá nutnost pravidelného dobíjení. Součástí balení sice není pouzdro (dá se dokoupit), ale na druhou stranu je paralyzér opatřen praktickým klipsem, kterým se dá upevnit za opasek.

Parametr Tento produkt
Výrobce

ESP

Tvar

Klasický

Napětí (V)

500 000

Napájení

2 × 9V baterie

LED svítilna

Ne

Alarm

Ne

Bezpečnostní poutko

Ano

Pojistka proti nechtěnému zapnutí

Ano

Klips na zavěšení/připnutí

Ano

Pouzdro v balení

Ne

Hmotnost (g)

220

Hodnocení dalších odborníků a uživatelů

Mezi klasickými paralyzéry patří ESP POWER Max v době psaní této recenze (květen 2023) mezi nejlépe hodnocené produkty. Zákazníci si zde pochvalují vysokou kvalitu zpracování. Líbí se jim, že se paralyzér dobře drží a ovládací prvky jsou důmyslně umístěny. Ze zkušeností některých z nich vyplývá, že paralyzér využili již několikrát v praxi a dokonce i proti agresivním psům.

Dobrý dojem na ně dělá i samotná značka ESP, od které si někteří pořizují i pepřové spreje a jiné obranné prostředky.

Hlavní klady, zápory a zajímavosti oproti jiným produktům

ESP POWER Max má velkou výhodu ve známém jméně výrobce. Jde o nejznámější tuzemskou firmu vyrábějící obranné prostředky s vlastními patenty, což jí dodává na důvěryhodnosti. Potěší také kvalitním zpracováním a propracovanou konstrukcí, na které je vidět, že si dal výrobce skutečně záležet. Oceňujeme také pozlacené elektrody, které jsou schopny efektivně proniknout oblečením útočníka.

Hodnota napětí je sice objektivně na pomezí průměru, ale na druhou stranu je to vyváženo právě výše uvedeným specifickým zpracováním elektrod. Určitě bychom zde ale ocenili svítilnu, díky které by se dal přístroj využít i jako baterka.

Porovnání s alternativami

Pokud bychom měli doporučit vhodnou alternativu k ESP POWER Max, mohl by být řešením SCORPY 200 od stejného výrobce. Tvarem a cenou se prakticky neliší, ale napětí je zde trochu nižší (200 000 V). Disponuje ovšem zabudovaným pepřovým sprejem, což je ve střední cenové hladině dost nezvyklá vychytávka.

Závěrečné shrnutí

ESP POWER Max je elektrický paralyzér střední cenové třídy, který zaujme svým ergonomickým zpracováním a vysokou účinností elektrod. Lze ho doporučit každému, komu u obranných prostředků záleží na spolehlivosti výrobce. Snadno se používá, jednotlivé ovládací prvky lze rychle nahmatat a dá se zacvaknout za opasek. Dá se nosit i v kvalitním pouzdru, které je ovšem za příplatek.

1 300 Kč Orientační cena
Autor: Dana Široká | Datum: | Produkt: ESP POWER Max | Hodnocení: Velmi dobré
Dana Široká se osobně zajímá o prostředky moderní sebeobrany, díky čemuž má dobrý přehled o jednotlivých možnostech a produktech, které tuzemský trh aktuálně nabízí. Díky tomu dokáže efektivně zhodnotit, jaké parametry jsou pro výběr paralyzéru relevantní. Téma paralyzérů navíc zpracovala tak, aby bylo srozumitelné pro všechny typy čtenářů. Na našem webu má na starosti také téma pepřových sprejů.
Redaktorka

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze ESP POWER Max

ESP POWER Max

1 300 Kč Orientační cena