Recenze Bentech 3.0CG - Test 2023 | Arecenze.cz
Menu

Recenze a test Bentech 3.0CG

Velmi dobré Celkové hodnocení

Pro nenáročné v kategorii Fotopasti s odesíláním snímků

Klady

  • Široký úhel snímání
  • Video ve Full HD
  • Slušná cena

Zápory

  • Nižší rozlišení fotografií
  • Poměrně malý displej
  • Horší zavírání
4 700 Kč Orientační cena

Tato fotopast patří k levnějším modelům s GSM modulem. Díky neviditelnému přisvitu ji využijete nejen na monitoring zvěře, ale i k identifikaci zlodějů nebo vandalů.

Základní charakteristiky

Bentech 3.0CG umí díky GSM modulu snímané fotografie ihned odeslat na váš telefon nebo e-mail. Propojit ji můžete s 2 telefonními čísly nebo 2 emailovými adresami. SIM kartu s datovým přenosem ale musíte dokoupit.

Design

Barevné provedení je u této fotopasti stejně jako u většiny ostatních modelů takové, aby se přístroj co nejvíce schoval v přírodě. Minimum lesklých ploch pomůže k dobrému maskování. Relativně velká anténa zvěř nevyplaší, pokud ale chcete fotopast používat k identifikaci zlodějů nebo vandalů, mohli by si antény za denního světla všimnout. V noci však tento problém odpadá.

Napájení

K napájení této fotopasti vám postačí 4 AA baterie, což je jedno z nejmenších množství baterií, s jakým se u fotopastí setkáme. Pro větší výdrž je však doporučeno použít baterií osm. Výdrž baterií se však odvíjí také od používání fotopasti.

Ovládání a funkce

Menu v českém jazyce a LCD displej usnadňují nastavování fotopasti. Videozáznamy se nahrávají se zvukem a můžete si vybrat v jaké kvalitě se budou ukládat (Full HD, HD, VGA). Na výběr máte také funkci časosběrného videa. Fotografie mohou mít rozlišení 5 Mpx, 8 Mpx nebo 12 Mpx. Díky zornému úhlu širokému 110 stupňů fotoaparát zachytí větší prostor, rozlišení fotografií ale bude maximálně již zmiňovaných 12 Mpix.

Detekční vzdálenost fotopasti je až 20 metrů. V noci se maximální dosah sníží díky 56 LED diodám jen na 15 metrů. Otázkou je, jak kvalitní bude snímek z takové vzdálenosti při rozlišení 12 Mpix, což je jedna z nejnižších hodnot u námi srovnávaných fotopastí. Rychlostí spouště 0,4 sekundy naopak patří tato fotopast k těm nejrychlejším.

Hodnocení dalších odborníků a uživatelů

V uživatelských recenzích je tato fotopast hodnocena velmi dobře. Zákazníci jsou spokojení s adekvátní kvalitou a funkcemi v poměru s nízkou cenou. Vychvalují si jednoduché ovládání a menu v češtině. Některým zákazníkům vadí malý displej, se kterým se ale u přístroje tohoto typu musí počítat. V recenzích se setkáme i se zkušeností se zasekáváním baterií v zásobníku a zavírání fotopasti je hodnoceno jako méně praktické.

Hlavní klady, zápory a zajímavosti oproti jiným produktům

U této fotopasti oceňujeme přítomnost GSM modulu a zároveň nízkou cenu. Je tedy vhodnou variantou pro ty, kteří chtějí okamžitě po vyfocení obdržet snímky a zároveň nechtějí investovat do fotopasti závratné částky. Kladně hodnotíme i české menu a intuitivní jednoduché ovládání. Vadí nám relativně nízké rozlišení fotografií, kvůli kterému nemusí být detekční vzdálenost 20 metrů plně využitelná.

Porovnání s alternativami

Hledáte-li podobný cenově dostupný model s okamžitým odesláním snímků, Evolveo StrongVision 2GB má ještě příznivější cenu. Podle některých recenzí však u tohoto modelu může docházet k výpadkům a neodesílání snímků a výdrž baterie také nepatří k nejlepším.

Pokud jste ochotní si za kvalitní fotopast trochu připlatit, Bolyguard BG310-M nabízí vysoké rozlišení fotografií, GSM modul a neviditelný přísvit za přijatelnou cenu.

Závěrečné shrnutí

Bentech 3.0CG je dostupnou variantou fotopasti s okamžitým odesláním snímků, neviditelným přísvitem a širokým zorným úhlem. Pokud se smíříte s menším rozlišením a základními funkcemi, odměnou vám bude nižší cena. Bude ale třeba ještě dokoupit SIM kartu s datovým přenosem.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Bentech

GSM modul

Ano

Infra přísvit (nm)

940

Typ přísvitu

Neviditelný

Detekční vzdálenost (m)

až 20

Rozlišení fotografie (Mpix)

12

Rozlišení videa

1920 × 1080

Úhel snímání (°)

110

Rychlost spouště (s)

0,4

Napájení

4xAA baterie

Displej

Barevný

Ukládání paměti

SD karta (až 32 GB)

Velikost š*v*h (mm)

85*132*78

4 700 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Bentech 3.0CG | Hodnocení: Velmi dobré
Kateřina je redaktorka, která se zajímá o vlastnosti a funkce fotopastí z pohledu uživatele. Srovnává jednotlivé modely tak, aby vám usnadnila výběr podle vašich konkrétních požadavků. Umí vysvětlit, komu a pro jaké použití se vyplatí investovat do fotopasti s okamžitým odesíláním snímků a pro koho bude dostačující některý ze základních modelů. Nestačí jí data uvedená v obchodních textech výrobců fotopastí a pečlivě hledá další informace, zkušenosti a recenze skutečných uživatelů. Přemýšlí o použitelnosti v praxi a reálných výhodách a nedostatcích daných výrobků.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Bentech 3.0CG

Bentech 3.0CG

4 700 Kč Orientační cena