Menu

Bentech TC03 – Recenze, testy a srovnání

Dobré Celkové hodnocení

Top cena/výkon v kategorii Fotopasti bez odesílání snímků

Klady

  • Nízká cena
  • LCD displej
  • České menu

Zápory

  • Chybí laserový zaměřovač
  • Ovládání ze zadní strany
  • Těžší zaměřování
1 800 Kč Orientační cena

Tato fotopast sice neumí kvůli absenci GSM modulu okamžitě odeslat pořízený snímek, přesto patří díky kvalitnímu zpracování a slušným parametrům k jedněm z nejprodávanějších.

Základní charakteristiky

Bentech TC03 s rychlostí spouště 0,5 sekund patří k oblíbeným modelům myslivců a milovníků přírody. Díky neviditelnému nočnímu přísvitu je tato fotopast vhodná i k monitoringu soukromých pozemků.

Design

Stejně jako většina fotopastí je i tato voděodolná a prachuvzdorná. Povrch s maskovanou úpravou zajistí nenápadnost fotopasti. Ve srovnání s dražšími modely nám ale maskování této fotopasti přijde relativně horší. Zvěř pravděpodobně kvalitu maskování nerozezná, případný lupič ale minimálně za denního světla ano.

Napájení

Napájení této fotopasti zajišťuje 8 AA baterií, což je standardní počet u většiny modelů. Zejména v zimních měsících doporučujeme volit baterie lithiové, které odolávají nižším teplotám. Dle výrobce vydrží fotopast fungovat až 6 měsíců na jedny baterie, určitě však také záleží na frekvenci a způsobu používání fotopasti.

Displej

Barevný LCD displej s velikostí 2,4 palců se nachází na zadní straně fotopasti. Takto umístěný displej je hůře dostupný, přesto se ale toto řešení vyskytuje u většiny fotopastí. Prohlédnout si fotografie případně změnit nastavení vám zabere pravděpodobně dost času i trpělivosti, pokud ale nebudete měnit nastavení každý den, je to přijatelná daň za nízkou cenu fotopasti.

Ovládání a funkce

Díky českému menu je nastavování fotopasti snadné a přehledné. Musíte se tedy nejdříve k displeji a tlačítkům dostat, jelikož se nacházejí na zadní straně tohoto modelu. Fotopast umožňuje v režimu sériového snímání vyfotit 3 snímky za sebou. Díky této funkci si následně můžete vybrat ten nejlepší záběr. Fotopast je možné zabezpečit heslem.

Rozlišení fotoaparátu 12 megapixelů patří ke standardním hodnotám a pro běžného uživatele by mělo stačit. Dosvit, stejně jako detekční vzdálenost PIR čidla, je až 20 metrů. Citlivost PIR čidla se navíc dá upravovat v nastavení. Další funkcí je možnost nahrávání Full HD videa se zvukovým záznamem. Díky časovači můžete zvolit konkrétní dobu, kdy bude fotopast snímat fotografie nebo natáčet video.

Hodnocení dalších odborníků a uživatelů

Uživatelé v recenzích oceňují především jednoduché ovládání fotopasti díky českému menu a LCD displeji. Chválena je i nízká cena a malé rozměry tohoto modelu. Pro spoustu zákazníků nebyl nákup této fotopasti poslední a hodlají po dobrých zkušenostech pořídit další. Negativní hodnocení uživatelů se hledá těžko, což neznamená, že fotopast je dokonalá. Spíše jsou zákazníci podle komentářů spokojení s danou kvalitou za skvělou cenu.

Hlavní klady, zápory a zajímavosti oproti jiným produktům

Přestože v recenzích uživatelé zápory fotopasti neudávají, v našem hodnocení se jich pár najde. Protože tento model nedisponuje laserovým zaměřovačem a nemá displej z přední strany, je přesné zaměřování při nastavování snímaného prostoru poměrně náročné. Prostor, kam míří čidlo musíte více méně odhadovat. Tlačítka ovládání jsou poměrně malá, což může při manipulaci ve zhoršených světelných podmínkách činit problém. Nicméně pokud vezmeme v potaz velmi nízkou cenu, jsou tato omezení přijatelná.

Ke kladům bychom kromě již zmiňované ceny přiřadili české menu, displej a neviditelný přísvit.

Porovnání s alternativami

Hledáte-li cenově dostupnou fotopast, levnější modely než Bentech TC03 se vám nebudou hledat snadno. V podobné cenové hladině se pohybuje Apeman Trail Cam H55, která má ale viditelný přísvit.

Mírně dražší variantou je Bentech TC05, která má sice podobné parametry, ale mírně horší hodnocení uživatelů.

Závěrečné shrnutí

Pokud vám nevadí nepřítomnost GSM modulu, Bentech TC03 je dostupnou fotopastí se slušnými parametry. Rozlišení 12 megapixelů, neviditelný přísvit a LCD displej jsou standardními parametry i u mnohem dražších modelů. Absence laserového zaměřovače nás sice mrzí, ale v dané cenové hladině ani nepřekvapí. Pokud hledáte velmi levnou fotopast, tento model vás svými funkcemi a parametry nezklame.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Bentech

GSM modul

Ne

Infra přísvit (nm)

940

Typ přísvitu

Neviditelný

Detekční vzdálenost (m)

až 20

Rozlišení fotografie (Mpix)

12

Rozlišení videa

1920 x 1080

Úhel snímání (°)

90

Rychlost spouště (s)

0,5

Napájení

8xAA baterie

Displej

Barevný

Ukládání paměti

SD karta (až 32GB)

Velikost š*v*h (mm)

97*135*67

1 800 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Bentech TC03 | Hodnocení: Dobré
Kateřina je redaktorka, která se zajímá o vlastnosti a funkce fotopastí z pohledu uživatele. Srovnává jednotlivé modely tak, aby vám usnadnila výběr podle vašich konkrétních požadavků. Umí vysvětlit, komu a pro jaké použití se vyplatí investovat do fotopasti s okamžitým odesíláním snímků a pro koho bude dostačující některý ze základních modelů. Nestačí jí data uvedená v obchodních textech výrobců fotopastí a pečlivě hledá další informace, zkušenosti a recenze skutečných uživatelů. Přemýšlí o použitelnosti v praxi a reálných výhodách a nedostatcích daných výrobků.

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Recenze Bentech TC03

Bentech TC03

1 800 Kč Orientační cena