Menu

OXE Panther 4G – Recenze, testy a srovnání

Výborné Celkové hodnocení

Vítěz srovnání v kategorii Fotopasti s odesíláním snímků

Klady

  • Mobilní aplikace
  • Pokročilé funkce
  • Mnoho možností nastavení

Zápory

  • Vysoká cena
  • Potřeba velkého počtu baterií
  • Složitější PC aplikace
9 000 Kč Orientační cena

Oxe Panther 4G

Tato fotopast patří i přes vysokou cenu k nejoblíbenějším modelům na trhu. Přispívá k tomu určitě funkce okamžitého odesílání snímků a jednoduché ovládání pomocí mobilní aplikace.

Základní charakteristiky

Tato fotopast od výrobce Oxe patří do kategorie modelů s takzvaným GSM modulem. To znamená, že kromě samotného focení snímků umí zaznamenaná data odeslat na váš telefon nebo e-mail pomocí sítě 4G. Obrovská výhoda při ovládání zařízení se skrývá v přidružené mobilní aplikaci. Tu si jednoduše stáhnete a ovládáte nastavení fotopasti. Přístroj běží na celkem 12 AA baterií, což je poměrně velké množství. Na druhou stranu je nebudete muset často měnit. Fotopast lze případně dobíjet i přes solární panel.

Design

Tato fotopast má robustní tělo s maskováním, které má model co nejvíce schovat v přírodě. Co ale půjde schovat jen těžko jsou dvě relativně velké antény. Díky nim může fotopast rychle a spolehlivě odesílat snímky do vašeho zařízení. Pokud byste s ní však chtěli tajně chytat zloděje, pravděpodobně si velkých antén všimne.

GSM Modul

Díky tomuto modulu může fotopast ihned odesílat snímky do vašeho zařízení. Dokonce lze nastavit až 4 telefonní čísla, na které budou snímky chodit jako MMS. Dále můžete vybrat až 4 emaily, kam vám okamžitě soubor dorazí.

Aplikace

Pokud vlastníte zařízení s operačním systémem Android nebo iOS, budete moct spravovat nastavení fotopasti přes mobilní aplikaci. Tu získáte stažením přes QR kód na obalu fotopasti. V aplikaci máte navíc možnost okamžitého pořízení snímku z fotopasti.

Napájení

Při provozu v letních měsících lze do fotopasti vložit klasické alkalické baterky. Pokud však budete fotopast používat v zimním období, kdy teplota může klesnout pod bod mrazu, doporučuje výrobce používat lithiové baterie. Můžete také použít externí akumulátor nebo přikoupit solární panel. Přes počáteční další investici je solární panel dlouhodobým spolehlivým a ve výsledku i ekonomickým způsobem napájení.

Přísvit

Přísvit neviditelný lidskému oku zajišťuje 57 LED diod, které mají dosvit až 20 metrů. Díky tomu je fotopast vhodná nejen pro monitoring zvěře, ale i hlídání majetku. Přes den však maskování narušuje přítomnost dvou velkých antén.

Ovládání a funkce

Velký displej uvnitř fotopasti spolu s intuitivně řešeným menu v českém jazyce dělají ovládání fotopasti velmi jednoduchým. Na výběr máte za 3 režimů: foto, video a foto+video. Rozlišení fotografie můžete přepínat na 16 MP, 12 MP nebo 5 MP. Rozlišení videa můžete také přepínat (Full HD, HD nebo WVGA). Maximální délka videa je 59 sekund. Další funkcí je sériové snímání, díky kterému můžete pořídit až 5 snímků za sebou.

Hodnocení dalších odborníků a uživatelů

Fotopast Oxe Panther 4G je v zákaznických recenzích hodnocena velmi dobře. Vychvalována je především pro celkové zpracování a intuitivní ovládání v českém jazyce i pro mobilní aplikaci. Díky ní je nastavení jednoduché a přehledné. Uživatelé kladně hodnotí solární nabíjení a české menu.

Co se týče aplikace do PC, tam mají majitelé naopak menší výhrady – podle všeho je totiž univerzální a nabízí jiné možnosti nastavení, než pro tento konkrétní model. Jako negativum někteří zákazníci uvádějí vyšší cenu, zároveň ale dodávají, že se tato fotopast za danou cenu vyplatí.

Hlavní klady, zápory a zajímavosti oproti jiným produktům

U této fotopasti oceňujeme zejména jednoduché ovládání a skvělé parametry. V terénu bude fotopast Oxe Panther 4G opravdu nenápadná, což zajistí kryt v maskovaném designu. Krytí je částečně narušeno anténami, které sice mají nenápadné zbarvení, pro lidské oko však můžou být snadno odhalitelné.

Nesmíme zapomenout ani na jednu z nejrychlejších spouští z našeho srovnání 0,4 sekundy či napájení solárním panelem, které je z dlouhodobého pohledu ekonomické a nenáročné na provoz. Nevýhodou může být naopak poměrně vysoká cena a nutnost velkého počtu baterií.

Porovnání s alternativami

Hledáte-li model s podobnými parametry ale nižší cenou, Bunaty Full HD GSM má sice nižší rozlišení, disponuje ale také GSM modulem, neviditelným přístivitem a na provoz jí stačí 8 AA baterií.

Pokud hledáte kvalitní fotopast s dobrými parametry a nezáleží vám tolik na okamžitém prohlížení snímků, v našem srovnání najdete také levnější fotopasti bez GSM modulu. Bunaty Full HD má neviditelný přísvit a pevnou maskovanou konstrukci.

Závěrečné shrnutí

Pokud hledáte opravdu kvalitní a spolehlivou fotopast s GSM modulem, tedy se schopností snímky rovnou odesílat na váš telefon, pak s OXE Panther 4G určitě neuděláte chybu. Nabízí vysoké rozlišení fotografií i videa a nezklame vás ani v noci. Musíte ovšem počítat s vyšší investicí, která se ale podle mnoha kladných recenzí vyplatí.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Oxe

GSM modul

Ano

Infra přísvit (nm)

940

Typ přísvitu

Neviditelný

Detekční vzdálenost (m)

až 20

Rozlišení fotografie (Mpix)

16

Rozlišení videa

1920 × 1080

Úhel snímání (°)

65

Rychlost spouště (s)

0,4

Napájení

12xAA baterie, externí

Displej

Barevný

Stupeň odolnosti

IP66

Ukládání paměti

SD karta (až 32GB)

Velikost š*v*h (mm)

148*117*78

9 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: OXE Panther 4G | Hodnocení: Výborné
Kateřina je redaktorka, která se zajímá o vlastnosti a funkce fotopastí z pohledu uživatele. Srovnává jednotlivé modely tak, aby vám usnadnila výběr podle vašich konkrétních požadavků. Umí vysvětlit, komu a pro jaké použití se vyplatí investovat do fotopasti s okamžitým odesíláním snímků a pro koho bude dostačující některý ze základních modelů. Nestačí jí data uvedená v obchodních textech výrobců fotopastí a pečlivě hledá další informace, zkušenosti a recenze skutečných uživatelů. Přemýšlí o použitelnosti v praxi a reálných výhodách a nedostatcích daných výrobků.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze OXE Panther 4G

OXE Panther 4G

9 000 Kč Orientační cena