Menu

Bunaty Full HD – Recenze, testy a srovnání

Výborné Celkové hodnocení

Vítěz srovnání v kategorii Fotopasti bez odesílání snímků

Klady

  • Barevný displej
  • Menu v češtině
  • Full HD video

Zápory

  • Vysoká cena
  • Poměrně úzký úhel snímání
  • Bez GSM modulu
5 300 Kč Orientační cena

Tento model sice nedisponuje okamžitým odesíláním snímků, díky neviditelnému přísvitu a dobrému maskování bude však nejen hravě monitorovat zvěř, ale zvládne taky nenápadně vyfotit lupiče.

Základní charakteristiky

Bunaty FULL HD má k dispozici přísvit o vlnové délce 940 nm. Tento přísvit není spatřitelný pro lidské oko a snímaná osoba tedy nezaznamená světlo z fotopasti, které by ji na její přítomnost upozornilo.

Design

Maskování napomáhá barevná kamufláž a minimum lesklých ploch na přední straně. Ty by totiž mohly odrážet světlo a takto přítomnost fotopasti případnému zloději prozradit čí vyplašit zvíře. Maskování je také snazší díky umístění objektivu, přísvitu a pohybového čidla velice blízko sebe, protože je možné více jak polovinu fotopasti úplně schovat.

Napájení

K napájení této fotopasti bude zapotřebí 8 AA baterií, ideálně lithiových. Někteří uživatelé si v recenzích stěžují na relativně rychlé vybití baterií. Výdrž baterií však záleží na četnosti používání fotopasti nebo třeba konkrétním typu baterií. Delší výdrž fotopasti může být řešena připojením externího akumulátoru.

Výměna baterií je u tohoto modelu velmi snadná. Fotopast není třeba demontovat, jelikož baterie se nacházejí pod předním krytem. Nemusíte tedy pracně sundávat a opětovně znovu nastavovat správné umístění fotopasti.

Displej

Velkou výhodou této fotopasti je barevný displej umístěný po odklopení plastového ochranného krytu na přední straně. Většina modelů má totiž displej ze zadní strany a při instalaci fotopasti musíte přesné zaměření odhadovat. U této fotopasti můžete rovnou při montáži kontrolovat kam míří objektiv a jaký obraz bude snímán.

Díky displeji můžete sledovat aktuální stav fotopasti. Kromě zvoleného režimu vidíte stav baterií, kapacitu SD karty nebo počet vyfocených snímků. Máte tak podrobný přehled o veškerém nastavení.

Ovládání a funkce

Správné zaměření za snížených světelných podmínek vám ulehčí laserové ukazovátko. PIR čidlo má nastavitelnou citlivost. Můžete tedy jeho vnímavost na infračervené světlo přizpůsobit velikosti snímaného objektu.

Rozlišení fotografií lze nastavovat na 5, 8, nebo 12 megapixelů, takže si vyberete to nejvhodnější dle aktuálních potřeb. Pořizovat můžete také krátká videa se záznamem zvuku ve Full HD rozlišení s maximální délkou 60 sekund. Pro ukládání záznamů využijete až 32GB SD kartu.

Díky časovači můžete zvolit přesnou dobu, po kterou bude fotopast v aktivním stavu a bude zaznamenávat snímky. Další funkcí je také časosběrné snímání, které může fungovat v pravidelném intervalu bez ovlivnění čidlem pohybu. Fotopast má menu v češtině, což vám usnadní veškeré nastavování.

Hodnocení dalších odborníků a uživatelů

V uživatelských recenzích je vychvalována snadná ovladatelnost díky českému menu, intuitivnímu nastavení a logicky rozvrženým tlačítkům. Kvalitní zpracování a skvělé maskování této fotopasti také bývají vyzdvihovány. Zákazníci jsou spokojení i s kvalitou fotografií a oceňují laserové ukazovátko a displej na přední straně fotopasti.

Občas je v recenzích zmiňován nedostatečný noční přísvit, který způsobuje, že okraje fotografií pořízených v noci jsou tmavší. Drobné výtky směřují k tlačítkům, které by zákazníci ocenili lépe značené, ideálně s hmatovými značkami nebo s podsvícením.

Hlavní klady, zápory a zajímavosti oproti jiným produktům

Jako jedna z mála disponuje Bunaty Full HD laserovým zaměřovačem, se kterým se vám bude fotopast snáze nastavovat a upevňovat na správné místo. Snadná výměna baterií bez nutnosti demontáže je za nás také velkým plusem. Oceňujeme i vysoké rozlišení videa. Rozlišení fotografií nepatří k těm nejvyšším na trhu, stále se ovšem drží na dobré úrovni.

Mezi výhody fotopastí značky Bunaty řadíme i skutečnost, že je k dispozici český servis. Výrobce je mimo jiné možno při řešení složitějších problémů kontaktovat telefonicky. U fotopastí ze zahraničí bez české podpory může být řešení problémů delší a náročnější.

Porovnání s alternativami

Hledáte-li cenově dostupnější fotopast, Bentech TC05 má také neviditelný přísvit a stejné rozlišení fotografie za přibližně poloviční cenu. Nepočítejte ale s širším množstvím funkcí a pokročilým nastavením.

Za podobnou částku jako Bunaty Full HD můžete pořídit i fotopast s okamžitým odesíláním snímků, například Bentech 3.0CG.

Závěrečné shrnutí

Pokud nepotřebujete zachycené snímky ihned odesílat na vaše zařízení a stačí vám fotopast bez GSM modulu, Bunaty Full HD bude díky pokročilým možnostem nastavení a spoustě funkcí skvělým pomocníkem nejen při monitoringu zvěře, ale také při sledování soukromého majetku. Téměř všechny parametry se drží u této fotopasti na dobré úrovni, takže absenci GSM modulu vidíme jako jediný nedostatek. Naopak velkým plusem je laserový zaměřovač.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Bunaty

GSM modul

Ne

Infra přísvit (nm)

940

Typ přísvitu

Neviditelný

Detekční vzdálenost (m)

až 20

Rozlišení fotografie (Mpix)

12

Rozlišení videa

1920 × 1080

Úhel snímání (°)

52

Rychlost spouště (s)

0,7

Napájení

8xAA baterie, externí

Displej

Barevný

Stupeň odolnosti

IP67

Ukládání paměti

SD karta (až 32GB)

Velikost š*v*h (mm)

90*132*65

5 300 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Bunaty Full HD | Hodnocení: Výborné
Kateřina je redaktorka, která se zajímá o vlastnosti a funkce fotopastí z pohledu uživatele. Srovnává jednotlivé modely tak, aby vám usnadnila výběr podle vašich konkrétních požadavků. Umí vysvětlit, komu a pro jaké použití se vyplatí investovat do fotopasti s okamžitým odesíláním snímků a pro koho bude dostačující některý ze základních modelů. Nestačí jí data uvedená v obchodních textech výrobců fotopastí a pečlivě hledá další informace, zkušenosti a recenze skutečných uživatelů. Přemýšlí o použitelnosti v praxi a reálných výhodách a nedostatcích daných výrobků.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Bunaty Full HD

Bunaty Full HD

5 300 Kč Orientační cena