Menu

Recenze a test Logitech G603 Lightspeed Wireless

62,3 % Celkové hodnocení

Přes den pracuji, večer hraji v kategorii Bezdrátové myši

Jednotlivá hodnocení

 • 5,2/10
  Kancelářské využití
 • 6,3/10
  Profesionální práce
 • 8,2/10
  Herní využití (FPS)
 • 7,0/10
  Herní využití (MMO)
 • 5,8/10
  Cestování

Klady

 • Zajímavé řešení krytu vnitřních prostor
 • Funguje i na jednu baterii
 • Výborná i do kanceláře

Zápory

 • Myš je poměrně těžká
 • Ve své cenové hladině méně tlačítek
 • Bez integrované baterie
1 600 Kč Orientační cena

Základní parametry, kvalita provedení a baterie

Designově čistá a nenápadná myš se skrytými kvalitami. Takto bychom označili model Logitech G603 určený primárně pro hráče. Myš byla velmi dobře zabalena, výrobce přiložil několik jednoduchých návodů a velkou nálepku s ikonickým logem G. Uvnitř plastového korpusu naleznete pak samotnou myš, dvě tužkové baterie, extender přijímače a také samotný USB přijímač.

Použité materiály jsou od pohledu kvalitní, ať už se podíváme na myš samotnou, nebo na kabel extenderu. Matný povrch v šedé barvě lemovaný černým plastem dělá zařízení nenápadným a designově čistým. Délka 124 milimetrů je nadprůměrná, tlačítka však zabírají většinu plochy zařízení a dají se tak obsluhovat i v menší dlani. Velice zajímavého provedení se dočkal přístup do vnitřních prostor. Celý šedý hřbet drží na myši neodymovými magnety a lze jej sejmout.

Unboxing a testování

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Výrobce

Logitech

60 % Logitech, 13 % Razer, 13 % Microsoft, 7 % Trust, 7 % Asus
Délka (mm)

124

113,19
Šířka (mm)

58

68,83
Výška (mm)

43

48,31
Minimální hmotnost (g)

112,2

106,55
Maximální hmotnost (g)

135,3

110,69

Hmotnost

Zařízení se řadí mezi ty těžší, hmotnost je však možné ovlivnit. Výrobce sice nepřikládá volitelná závaží, ale myš funguje i na pouhou jednu baterii. Tím sice snížíte výdrž, ale také hmotnost. S jednou tužkovou baterií jsme navážili hmotnost 112,2 gramů. V případě plného napájení stoupne hmotnost až na 135,3 gramů. Recenzovaný model se tedy řadí k nejtěžším v našem výběru v době srovnání (říjen 2021).

Kvalita provedení

V Logitechu se zaměřují v segmentu herních myší nejen na parametry snímače a spínačů, ale tradičně také na kvalitu použitých materiálů. Použité plasty na tomto modelu se řadí do kategorie kvalitních, a to jak od pohledu, tak od doteku. Konstrukce je přesná, doléhá jak má a nijak nevrže.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Kvalita provedení

Kvalitní plast

73 % Kvalitní plast, 27 % Levný plast
Pogumovaný povrch

Ne

67 % Ano, 33 % Ne
Strukturovaný povrch

Ne

73 % Ano, 27 % Ne
Povrch plastových částí

Matný

87 % Matný, 13 % Lesklý

Plastové kolečko obdrželo pogumovaný povrch. Zbytek myši pogumovaný není, což prodlužuje životnost povrchu, ale snižuje pohodlí při držení. Samozřejmostí jsou kvalitní teflonové kluzné plošky, které zabírají překvapivě velkou plochu. Přístup do vnitřních prostor sundáním celého hřbetu je originální a elegantní řešení. Vnitřní prostory slouží také k uložení USB přijímače.

Baterie

Výrobce volil s cílem minimalizovat pořizovací náklady tohoto modelu variantu napájení tužkovými bateriemi typu AA. A není to vlastně vůbec na škodu. Výrobce slibuje až 500 hodin nepřetržitého hraní, než budete baterky muset vyměnit, nebo až 18 měsíců kancelářského využití.

Pro prodloužení výdrže baterie není potřeba dělat žádné složité kroky, myš má na spodní straně na vypínači také přepínač mezi vysokým a nízkým výkonem. Deklarované výdrže pokládáme za natolik dlouhé, že vás nutnost výměny baterií příliš omezovat nebude.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Typ baterie

2x AA

47 % Integrovaná, 33 % 1x AA, 13 % 2x AA, 7 % 2x AAA
Baterie v balení

Ano

100 % Ano
Indikátor stavu baterie

V programu

40 % V programu, 40 % Na myši, 20 % Bez indikátoru
Vypínač

Ano

93 % Ano, 7 % Ne
Bezdrátové nabíjení

Ne

93 % Ne, 7 % Ano

Ergonomie a připojení

Myš postrádá nějaké zásadní ergonomické řešení, pocitem při držení se řadí k průměru. Drobnými prvky, které držení usnadňují, jsou mírná vykrojení po stranách a náklony horních tlačítek. Myš se i přesto drží v dlani poměrně dobře. Nejlépe sedí v dlani velké, tlačítka však zabírají velkou plochu, a tak je možné je obsluhovat i s kratšími prsty.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Držení myši

Univerzální

53 % Univerzální, 47 % Pro praváky
Ergonomie držení (1-5)

3

3,33
USB přijímač

Ano

87 % Ano, 13 % Ne
Bluetooth

Ano

67 % Ano, 33 % Ne
Extender přijímače

Ano

80 % Ne, 20 % Ano
Počet připojitelných zařízení

1

73 % 1, 27 % 3
Typ konektoru na myši

Bez konektoru

53 % Bez konektoru, 27 % USB-C, 20 % microUSB
Typ konektoru na počítači

Bez konektoru

53 % Bez konektoru, 47 % USB-A
Kvalita kabelu

Bez kabelu

53 % Bez kabelu, 33 % Kvalitní plastový kabel, 13 % Odolný omotaný kabel
Doba odezvy (ms)

1

27 % 1, 7 % -, 7 % 12, 60 % Neuvedeno

Připojení

Trochu překvapivě volil výrobce v tomto případě kombinaci USB přijímače s možností párování prostřednictvím technologie Bluetooth. Druhý ze způsobů totiž není ani zdaleka optimální pro účely hraní her. Myš i v tomto ohledu tedy potvrzuje, že se jedná o univerzální model vhodný jak do kanceláře, tak do kdejaké akční střílečky. Na spodní straně myši naleznete tlačítko pro párování a přepínání způsobu připojení.

Tlačítka a kolečko

Celkem je na myši osazeno 6 tlačítek, pokud nepočítáme to spodní pro účely párování. Všech šest lze programovat v softwaru výrobce. Boční tlačítka mají překvapivě velkou plochu, ve srovnání s konkurenčními výrobky násobně větší. To přispívá k celkové obslužnosti zařízení a snadnému ovládání. Lesklý povrch sice trochu sbírá otisky prstů, ale na tlačítkách to vadí méně než na hřbetu. Spínače by měly vydržet až 20 milionů kliknutí.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Trvanlivost spínačů (milionů kliknutí)

20

13 % 20, 7 % -, 7 % 70, 7 % 50, 67 % Neuvedeno
Celkový počet tlačítek

6

6,80
Počet bočních tlačítek

2

47 % 2, 27 % 0, 20 % 3, 7 % 12
Počet programovatelných tlačítek

6

5,67
Tlačítko přepínání DPI

Ano

67 % Ano, 33 % Ne
Typ kolečka

Mechanické

60 % Mechanické, 33 % S nekonečným rolováním, 7 % Dotyková plocha
Naklápění kolečka do stran

Ne

80 % Ne, 20 % Ano
Kolečko pod palcem

Ne

100 % Ne
3D kulička

Ne

100 % Ne
Zvuk tlačítek

Hlasitý

60 % Hlasitý, 27 % Průměrný, 13 % Tichý
Vyměnitelné spínače

Ne

93 % Ne, 7 % Ano

Kolečko funguje na klasických mechanických principech, magnetického provedení či setrvačníku se v tomto případě nedočkáte. Pogumovaný povrch zajišťuje precizní ovládání kolečka. To se otáčí přesně, po řádcích a s patřičnou odezvou pohybu. Samotné klikání je pak spíše hlasité. Zvuk však není nepříjemný, nerve uši, a tím pádem tolik neruší.

Snímač a pohyb myši

Snímač HERO se řadí mezi kvalitnější optické snímače. Umožňuje nastavení citlivosti v rozmezí od 200 po 12 000 DPI po malých krocích. Polling rate je typických 1 000 hertz, myš provádí 1 000 čtení pohybu za sekundu. Prodleva pohybu by se tak měla pohybovat okolo pouhé jedné milisekundy. Pozor si dejte ale na připojení prostřednictvím Bluetooth. To má typicky pouze 133 hertz a dává o poznání horší výsledky. Nejedná se o problém zařízení, ale charakteristiku samotné technologie.

 

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Pohyblivost myši (1-10)

8

7,27
Fungování na skle

Ne

80 % Ne, 20 % Ano
Maximální citlivost (DPI)

12 000

7 640,00
Minimální citlivost (DPI)

200

453,33
Typ snímače

Optický

80 % Optický, 20 % Laserový
Polling rate (max)

1 000

67 % 125, 33 % 1000
Maximální rychlost pohybu (IPS)

400

20 % 30, 20 % 400, 7 % -, 7 % 650, 7 % 450, 40 % Neuvedeno
Trvanlivost spínačů (milionů kliknutí)

20

13 % 20, 7 % -, 7 % 70, 7 % 50, 67 % Neuvedeno

Snímač však zvládá také velmi rychlý pohyb. Výrobce slibuje maximální rychlost 400 IPS neboli palců za sekundu. Po převodu na metrický systém dostaneme maximální rychlost pohybu myši až 36,8 kilometrů za hodinu. Protože této hodnoty lidská ruka s myší v ruce nedosáhne, zařízení zaznamená správně i ty nejrychlejší reakce.

Pohyb myši

Při testu na nakloněné rovině si model G603 vedl na výbornou. I přes svou vysokou hmotnost se tak s myší hýbe po stole opravdu dobře. Velké teflonové kluzné plošky zajistily v našem hodnocení pohyblivosti zařízení 8 bodů z 10, přičemž deset bodů je hodnota nejlepší. Recenzovaný model při užívání v tomto ohledu ruku nikterak nepřetěžuje.

Software

Herní software Logitech G Hub nabízí velké spektrum možností a je srovnatelný s programem Aura Crate společnosti Asus. Umožní nejen samotné programování tlačítek, ale také využití maker či volbu podsvícení a jeho synchronizaci v rámci produktů Logitech. Recenzovaný model však podsvícení nepodporuje.

Celkové zpracování programu patří v segmentu herních myší k těm lepším, přehlednějším a snadno pochopitelným. Pokud si koupíte model G603 do kanceláře či jen pro běžné prohlížení internetu, nebudete se muset utápět v podivně složitém a nepřehledném programu, jaký nabízí například A4Tech.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Program výrobce

Pokročilý

73 % Pokročilý, 20 % Základní, 7 % Není k dispozici
Podsvícení

Ne

80 % Ne, 20 % RGB se synchronizací

Názory uživatelů a odborníků

Výsledné hodnocení jsme zakládali na vlastním testování a výsledcích našich měření. Při psaní recenze jsme však nahlédli pod pokličku také jiným odborným redakcím, abychom zjistili, k jakým výsledkům došli další experti. Ti kvitují zejména vysokou kvalitu provedení a dobrý pocit při držení. Prodleva je opravdu krátká. Na druhou se jim stejně jako nám nelíbí vysoká hmotnost.

Uživatelská hodnocení jsou vesměs velmi pozitivní. Kladně hodnotí zejména dlouhou výdrž baterie, solidní ergonomii i kvalitu zpracování. Myš označují za univerzální, vyhovující jak do kanceláře, tak na hraní her. Co za pozitivní vlastnost ale rozhodně neoznačují, je vysoká hmotnost.

Klady a zápory

My jsme recenzovaný model vyhodnotili za zajímavý zejména svým poměrem ceny a výkonu. Výrobce na materiálu ani logice konstrukce nešetřil a použil kvalitní plasty. Myš funguje i na jedinou baterii, čímž lze snížit hmotnost. Díky dlouhé výdrži baterie, ať už v herním, či úsporném režimu, se perfektně hodí jak pro hraní her, tak také do kanceláře.

V jednom z bodů se shodujeme jak s uživateli, tak ostatními odborníky opravdu důrazně. A tím je zbytečně vysoká hmotnost tohoto modelu. Hodnota přes 130 gramů je už opravdu vysoká. Logitech také tento model nevybavil integrovanou baterií. Ve stejné cenové hladině můžeme u jiných modelů narazit na větší počet tlačítek.

Závěrečné hodnocení

Logitech G603 je model, který není zcela vyhraněný. A to ostatně pravděpodobně ani být nemá. Design na první pohled působí stejně tak kancelářsky, jako herně. Snímač má velký rozsah nastavení citlivosti, spínače jsou kvalitní a prodleva skutečně nízká. V úsporném režimu však myš zvládne až 18 měsíců provozu a podporuje Bluetooth.

Program výrobce nabízí vše, co je potřeba. Oproti jiným herním softwarům je přehledný, jednoduchý, zároveň však umožní vše, co byste mohli potřebovat. Pokud hledáte myš do kanceláře, ale rádi si také zahrajete, je pro vás tento model zajímavou volbou. Jestliže však pro vás hraní není důležitým parametrem, zkuste se podívat na výrazně levnější model Logitech Marathon M705 s funkcí nekonečného rolování kolečkem.

1 600 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Logitech G603 Lightspeed Wireless | Hodnocení: 62,3 %
Jakub Gulec
Senior redaktor & Head of testing
Jakub je technickým redaktorem v naší redakci. Test bezdrátových myší sestavil na základě svých odborných znalostí i rešerší. Každá myš v testu mu navíc prošla rukama a věnoval jí několik hodin testování. Článkem vám přiblíží, jak produkty testoval a na co se při výběru obecně zaměřit. Kromě myší se Jakub věnuje také notebookům, tabletům či třeba chytrým telefonům.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Logitech G603 Lightspeed Wireless

Logitech G603 Lightspeed Wireless

1 600 Kč Orientační cena