Recenze a test Logitech MX Anywhere 3 | Arecenze.cz
Menu

Recenze a test Logitech MX Anywhere 3

66,6 % Celkové hodnocení

Nejlepší na cestování v kategorii Bezdrátové myši

Jednotlivá hodnocení

 • 6,4/10
  Kancelářské využití
 • 6,9/10
  Profesionální práce
 • 4,1/10
  Herní využití (FPS)
 • 6,6/10
  Herní využití (MMO)
 • 8,0/10
  Cestování

Klady

 • Překvapivě dobře sedí v ruce
 • Nastavitelné kolečko
 • Baterie vydrží dlouho

Zápory

 • Vyšší cena
 • Myš moc nesedí ve větší dlani
 • Chybí prostor pro USB přijímač
2 200 Kč Orientační cena

Základní parametry, kvalita provedení a baterie

Drobná, ale pro méně znalého uživatele překvapivě kvalitní a dobře provedená cestovní myš. Přesně tak lze označit model Logitech MX Anywhere 3, který je třetí iterací nejoblíbenější myši na cesty. Balení je poměrně kompaktní, obsahuje však vše důležité. Nechybí USB přijímač, kvalitnější kablík a několik návodů. Výrobce můžeme pochválit, že k myši nepřikládá žádné encyklopedie a vše důležité uvádí na nálepce na spodní straně myši.

Na první pohled je patrná vysoká kvalita použitých materiálů. Ty už zprvu působí spíše jako kombinace plastu a kovu než pouze plastové části. Povrch horní strany nese matnou úpravu s pocitově sametovým materiálem. Na dotyk je myš velmi příjemná a nemá žádné leštěné části, nesbírá tedy otisky prstů. Délka dosahuje pouze 100,5 milimetrů, jedná se tak o jednu z nejmenších myší v našem testu v říjnu 2021. Na to, jak je zařízení malé, se překvapivě dobře drží v ruce.

Unboxing a testování

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Výrobce

Logitech

60 % Logitech, 13 % Razer, 13 % Microsoft, 7 % Asus, 7 % Trust
Délka (mm)

100,5

113,19
Šířka (mm)

65

68,83
Výška (mm)

34,4

48,31
Minimální hmotnost (g)

95

106,55
Maximální hmotnost (g)

95

110,69

Hmotnost

Protože toto zařízení neumožňuje jakkoliv ovlivnit hmotnost, vážili jsme pouze jedinou hodnotu. Model MX Anywhere 3 se s hmotností pohybuje na úrovni 95 gramů. To je hodnota hodně pod průměrem, tedy velmi pozitivní, zejména pro převážení. I když je hmotnost skutečně nízká, v ruce působí myš velmi robustně.

Kvalita provedení

V tomto případě se zdaleka nejedná o nejlevnější myš na trhu. S tím koresponduje také vysoká kvalita provedení, která je patrná na první dotek. Výše popsanou matnou povrchovou úpravu doplňuje pogumování po obou stranách s hlubokou vrásčitou strukturou. Zařízení v ruce nikterak neprokluzuje. Tlačítka korespondují nejen s kvalitou provedení, ale také celkovým designem. Kolečko je dokonce kovové, časem se z něj tedy nebude loupat guma jako u konkurenčních produktů.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Kvalita provedení

Kvalitní plast

73 % Kvalitní plast, 27 % Levný plast
Pogumovaný povrch

Ano

67 % Ano, 33 % Ne
Strukturovaný povrch

Ano

73 % Ano, 27 % Ne
Povrch plastových částí

Matný

87 % Matný, 13 % Lesklý

Co kvitovat nemůžeme, je absence přístupu do vnitřních prostor. Pokud tedy budete chtít s myší převážet také USB přijímač, budete mít nejspíše smůlu a časem jej ztratíte. Nelze jej totiž do útrob myši nijak schovat. Alternativně můžete dokoupit pouzdro na myš, to je ale varianta, která většinu uživatelů příliš nenadchne a bez debat zvětší rozměry jinak krásně kompaktní myšky.

Baterie

Integrovaná baterie by podle výrobce měla poskytnout až 70 dní provozu, a i když jsme myši nepodrobovali půlročnímu testování, můžeme potvrdit, že vydrží skutečně dlouho a za celou dobu testování ji nebylo potřeba dobíjet. Drobný LED indikátor stavu baterie jsme málem přehlédli, myš se však při snížení kapacity baterie opravdu připomene a není potřeba sledovat program výrobce. Akumulátor se také velmi rychle nabíjí. Na spodní straně neschází vypínač, který na cestách oceníte.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Typ baterie

Integrovaná

47 % Integrovaná, 33 % 1x AA, 13 % 2x AA, 7 % 2x AAA
Baterie v balení

Ano

100 % Ano
Indikátor stavu baterie

Na myši

40 % Na myši, 40 % V programu, 20 % Bez indikátoru
Vypínač

Ano

93 % Ano, 7 % Ne
Bezdrátové nabíjení

Ne

93 % Ne, 7 % Ano

Ergonomie a připojení

Na to, jak je tento model drobný, se v ruce drží poměrně dobře. Neočekávejte ergonomii vertikální myši, ale tvarování po stranách pro stabilnější úchop neschází. Dlaň budete mít pravděpodobně opřenou pouze na zádech tohoto modelu a nikoliv v celé ploše. Boční tlačítka jsou dobře přístupná, přední se ovládá bříškem palce, zadní kloubem. Pokud boční tlačítka ovládáte raději bříškem palce a máte větší dlaň, budete muset myš držet v konečcích prstů.

Z výše uvedeného popisu je patrné, že i přes své určení na cesty do batůžku myslel výrobce také na to, aby se uživateli zařízení dobře používalo. V konkurenci větších myší toto zařízení ergonomicky sice pokulhává, ale mezi malými modely patří k nejlepším. Výhodou může být také souměrná konstrukce, která sedí stejně tak do pravé, jako i levé ruky.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Držení myši

Univerzální

53 % Univerzální, 47 % Pro praváky
Ergonomie držení (1-5)

3

3,33
USB přijímač

Ano

87 % Ano, 13 % Ne
Bluetooth

Ano

67 % Ano, 33 % Ne
Extender přijímače

Ne

80 % Ne, 20 % Ano
Počet připojitelných zařízení

3

73 % 1, 27 % 3
Typ konektoru na myši

USB-C

53 % Bez konektoru, 27 % USB-C, 20 % microUSB
Typ konektoru na počítači

USB-A

53 % Bez konektoru, 47 % USB-A
Délka kabelu

104

Kvalita kabelu

Kvalitní plastový kabel

53 % Bez kabelu, 33 % Kvalitní plastový kabel, 13 % Odolný omotaný kabel

Připojení

Myš se po zapnutí a prvotním spárování s koncovým zařízením sama připojuje prostřednictvím Bluetooth. Je možné ji však připojit také přes USB přijímač, pokud počítač Bluetooth například nepodporuje. Obě varianty jsou si ekvivalentní a v praxi se ničím výrazně neliší. Nejedná se ostatně o profesionální herní myš. Velkým benefitem řady MX od Logitechu je možnost párování až se třemi zařízeními.

Na Anywheru najdete na spodní straně tlačítko přepínání profilu. Pokud tak myš spárujete například s notebookem, tabletem a třeba televizí, prostým stisknutím tlačítka můžete mezi těmito zařízeními přepínat. Odezvu výrobce nedefinuje, ale s ohledem na další parametry nelze očekávat zázraky.

Tlačítka a kolečko

Na modelu MX Anywhere 3 naleznete celkem 6 tlačítek, přičemž 4 z nich lze programovat a uzpůsobit tak jejich funkci. Nechybí podpora gest pro Apple produkty, zde však doporučujeme zakoupit variantu přímo určenou pro MacOS. Ta se nijak neliší cenou, má pouze uzpůsobené funkce.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Celkový počet tlačítek

6

6,80
Počet bočních tlačítek

2

47 % 2, 27 % 0, 20 % 3, 7 % 12
Počet programovatelných tlačítek

4

5,67
Tlačítko přepínání DPI

Ano

67 % Ano, 33 % Ne
Typ kolečka

S nekonečným rolováním

60 % Mechanické, 33 % S nekonečným rolováním, 7 % Dotyková plocha
Naklápění kolečka do stran

Ne

80 % Ne, 20 % Ano
Kolečko pod palcem

Ne

100 % Ne
3D kulička

Ne

100 % Ne
Zvuk tlačítek

Hlasitý

60 % Hlasitý, 27 % Průměrný, 13 % Tichý
Vyměnitelné spínače

Ne

93 % Ne, 7 % Ano

Zajímavou devízou společnosti Logitech v divizi myší, a zejména těch kancelářských, je magnetické provedení kolečka. To lze přepínat mezi volným protáčením a klasickými mechanickými záseky. Volné protáčení oceníte zejména při procházení rozsáhlých dokumentů, tabulek či čtení delších textů. Software navíc umožní korigovat náročnost protáčení kolečka, celkový prožitek si tak přesně uzpůsobíte svým potřebám. Co nás překvapilo, je poměrně hlasité klikání.

Snímač a pohyb myši

Jakožto myš určená pro kancelářské využití se MX Anywhere 3 nepyšní extrémním rozsahem citlivosti nebo vysokými hodnotami čtení (polling rate). Citlivost lze nastavit v rozsahu 200 – 4 000 DPI. To můžeme označit za zcela optimální pro kancelářské využití, ale horní hodnoty vyhoví také méně náročným hráčům. Snímač osadil výrobce laserový, čtení pohybu po skleněném povrchu tak není problém.

 

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Pohyblivost myši (1-10)

7

7,27
Fungování na skle

Ano

80 % Ne, 20 % Ano
Maximální citlivost (DPI)

4 000

7 640,00
Minimální citlivost (DPI)

200

453,33
Typ snímače

Laserový

80 % Optický, 20 % Laserový
Polling rate (max)

125

67 % 125, 33 % 1000
Maximální rychlost pohybu (IPS)

30

20 % 30, 20 % 400, 7 % 650, 7 % 450, 7 % -, 40 % Neuvedeno

 

Polling rate se pohybuje na úrovni 125 Hz, respektive 133 Hz při připojení přes Bluetooth. To automaticky znamená prodlevu 8 milisekund mezi čteními. Maximální rychlost pohybu, kterou dovede myš bez problémů zaznamenat, výrobce definuje hodnotou 30 IPS (30 palců za sekundu), tedy cca 2,8 kilometrů v hodině. To je hodnota, kterou dovede běžný hráč FPS titulů výrazně převýšit. Náročnější hráči se tak mohou setkat s nepřesností ve snímání pohybu, a tedy i míření.

Pohyb myši

Na nakloněné rovině si vedla myš poměrně dobře. I když nepatřila mezi nejlépe klouzající zařízení, s ohledem k poměrně nízké váze obdržela známku 7/10. To v praxi znamená, že pro pohyb myši po podložce nebudete potřebovat příliš síly a ruka se tak nebude tak rychle unavovat. Výrobce trvanlivost podložek neuvádí, při kancelářské práci se však s jejich rychlým opotřebením moc nepočítá.

Software

Logitech připravil pro svou kancelářskou řadu produktů MX speciální uzpůsobený software Logitech Options, který je odlehčenou verzí G Hubu určeného pro herní modely. Program je přehlednější, nabízí všechny možnosti, které uživatel potřebuje a nastavení trvá pouhých pár minut. Kromě nastavení citlivosti či plynulosti otáčení kolečka neschází také Logitech Flow.

Tento zlepšovák umožní po instalaci na všechna vaše zařízení mezi jejich obrazovkami plynule přecházet, jako by se jednalo pouze o samostatné monitory jednoho a téhož počítače. Toto řešení se může hodit zejména v kanceláři, například při konferencích či prezentacích.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Program výrobce

Pokročilý

73 % Pokročilý, 20 % Základní, 7 % Není k dispozici
Podsvícení

Ne

80 % Ne, 20 % RGB se synchronizací

Názory uživatelů a odborníků

Profesionálně zaměřené redakce se shodují, že je myš komfortní zejména pro ty uživatele, kteří používají úchop konečky prstů. Slov chvály se dočkal tento model také s ohledem na nízkou hmotnost a velmi kompaktní provedení. Na druhou stranu je mu vytýkáno špatné držení ve větší dlani a absence slotu na USB přijímač.

Pokud se zaměříme na recenze uživatelů, pak narazíme zejména na chválu směrem k dobrému tvaru se solidní ergonomií, ale také využití USB-C konektoru pro nabíjení. Na druhou stranu si uživatelé stejně jako my povšimli poměrně hlučného klikání. Za nepraktické považují také tužší kliknutí kolečkem, což musíme potvrdit.

Klady a zápory

Velmi nízká hmotnost v kombinaci s kompaktními rozměry, perfektní konektivity a dlouhou výdrží baterie jsou přední klady tohoto modelu. Oproti konkurenčním produktům se tento model liší také solidní ergonomií ve své třídě a magnetickým kolečkem. Nestandardní u cestovních myší je také integrovaná baterie. Kompaktní modely jsou často osazeny bateriemi typu AAA.

Proti koupi tohoto modelu hovoří zejména vyšší pořizovací cena. Co rozhodně nepotěší, je absence slotu pro uchování USB přijímače v útrobách myši. Kompaktní provedení s sebou přináší samozřejmě také negativa, a to je horší držení ve velké dlani. Úplně bychom toto negativum ale nevyzdvihovali, jedná se o klasické hledání optimálního poměru mezi kompaktním provedením a dobrou ergonomií.

Závěrečné hodnocení

Logitech MX Anywhere 3 patří mezi nejzajímavější modely na trhu, tedy zejména pokud hledáte zařízení na cesty a časté přenášení. Zaujme vysokou kvalitou provedení, perfektními možnostmi konektivity, s ohledem na rozměry také poměrně pohodlným držením, ale také magnetickým kolečkem s možností volného protáčení.

V programu výrobce neschází nic. Myš naopak není vhodná pro hraní her či profesionální práci. Pro tyto účely nemá dostatečně výkonný snímač ani dostatečně dobrou ergonomii. Profesionálové by také jistě ocenili více tlačítek. Zajímavého provedení se dočkal také model Microsoft Surface Arc Mouse, který je nejkompaktnějším zařízením na trhu, i když v ostatních parametrech zaostává.

2 200 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Logitech MX Anywhere 3 | Hodnocení: 66,6 %
Jakub Gulec
Senior redaktor & Head of testing
Jakub je technickým redaktorem v naší redakci. Test bezdrátových myší sestavil na základě svých odborných znalostí i rešerší. Každá myš v testu mu navíc prošla rukama a věnoval jí několik hodin testování. Článkem vám přiblíží, jak produkty testoval a na co se při výběru obecně zaměřit. Kromě myší se Jakub věnuje také notebookům, tabletům či třeba chytrým telefonům.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Logitech MX Anywhere 3

Logitech MX Anywhere 3

2 200 Kč Orientační cena