Menu

Logitech Wireless Mouse M185 – Recenze, testy a srovnání

41,9 % Celkové hodnocení

Lehká záložní varianta v kategorii Bezdrátové myši

Jednotlivá hodnocení

 • 3,2/10
  Kancelářské využití
 • 4,0/10
  Profesionální práce
 • 3,5/10
  Herní využití (FPS)
 • 4,5/10
  Herní využití (MMO)
 • 5,6/10
  Cestování

Klady

 • Velmi nízká cena
 • Velmi nízká hmotnost
 • Nedrží se vůbec špatně

Zápory

 • Klikání je hlasité
 • Konstrukce není moc stabilní
 • Kolečko má trochu vyšší přítlak
300 Kč Orientační cena

Základní parametry, kvalita provedení a baterie

Drobounká, levná, ale plně funkční. Taková přízviska dávají myši uživatelé, kteří si ji zakoupili a my jim dáváme za pravdu. Logitech M185 patří k nejlevnějším bezdrátovým myším na trhu. Drahým profesionálním modelům ani herním variantám se nemůže v tradičním slova smyslu rovnat. V balení naleznete myš s prostým návodem, USB přijímač a baterii. S ohledem na nízkou pořizovací cenu nás baterie v balení překvapila.

Přístup do útrob je ze spodní strany. Po sejmutí krytu s klasickou mechanickou západkou je možno vložit baterii, ale také uskladnit USB přijímač. Myši neschází vypínač, který oceníte s ohledem na úspory baterie.

Unboxing a testování

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Výrobce

Logitech

60 % Logitech, 13 % Razer, 13 % Microsoft, 7 % Trust, 7 % Asus
Délka (mm)

99

113,19
Šířka (mm)

60

68,83
Výška (mm)

39

48,31
Minimální hmotnost (g)

71,9

106,55
Maximální hmotnost (g)

71,9

110,69

Hmotnost

Logitech M185 patří k nejlehčím bezdrátovým myším na trhu. Se svou hmotností pouhých 71,9 gramů ji v batohu či kapse téměř nepoznáte. Tuto ideu podporují také velmi kompaktní rozměry, které ji předurčují pro nenáročné uživatele nejen do kanceláře, ale také na cesty.

Kvalita provedení

Aby mohl Logitech tento model prodávat doslova za pár stokorun, museli vývojáři přikročit k úsporným opatřením. Konstrukci tvoří kombinace tří barev levného plastu, který sice opticky doléhá přesně, ale z pádu myši na tvrdou podlahu bychom měli obavy. Povrchová úprava je převážně matná, zařízení tak v ruce neprokluzuje. Za nadstandardní v cenové hladině můžeme považovat pogumované kolečko.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Kvalita provedení

Levný plast

73 % Kvalitní plast, 27 % Levný plast
Pogumovaný povrch

Ne

67 % Ano, 33 % Ne
Strukturovaný povrch

Ne

73 % Ano, 27 % Ne
Povrch plastových částí

Matný

87 % Matný, 13 % Lesklý

Baterie

O napájení se stará jediná baterie typu AA. Jak jsme zmínili výše, výrobce ji dodává v balení společně s myší. Podle prospektů, ale také zkušeností uživatelů, vydrží až rok bez nutnosti výměny. To ostatně koresponduje s omezenými funkcemi a poměrně primitivním snímačem. Baterii jednoduše řečeno nemá co nadstandardního vybíjet. Indikátor jejího stavu dostupný není. Že je vybitá, zjistíte tak, že myš přestane fungovat.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Typ baterie

1x AA

47 % Integrovaná, 33 % 1x AA, 13 % 2x AA, 7 % 2x AAA
Baterie v balení

Ano

100 % Ano
Indikátor stavu baterie

Bez indikátoru

40 % V programu, 40 % Na myši, 20 % Bez indikátoru
Vypínač

Ano

93 % Ano, 7 % Ne
Bezdrátové nabíjení

Ne

93 % Ne, 7 % Ano

Ergonomie a připojení

Protože náklady vynaložené na výrobu tohoto modelu jsou výrazně omezeny, ergonomie řešení spočívá více méně pouze v tom, že má myš po stranách jemné vykrojení. To překvapivě dobře kopíruje palec, ale malíčku už pohodlné není. Zrcadlově souměrná konstrukce umožňuje držení jak v pravé, tak i v levé ruce. Tlačítka jsou velmi decentně tvarovaná, vyvýšená v oblasti kolečka. Zařízení vybízí k držení v konečcích prstů, jiný způsob nebude pohodlný.

Z ergonomického hlediska jsme ocenili myš dvěma body z pěti, a to pro její solidní tvarování v cenové hladině. V rámci testu v říjnu 2021 jsme narazili i na hůře tvarované a mnohem dražší modely. Jak již vyplývá z textu výše, baterii nelze dobíjet, kabel proto k dispozici není.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Držení myši

Univerzální

53 % Univerzální, 47 % Pro praváky
Ergonomie držení (1-5)

2

3,33
USB přijímač

Ano

87 % Ano, 13 % Ne
Bluetooth

Ne

67 % Ano, 33 % Ne
Extender přijímače

Ne

80 % Ne, 20 % Ano
Počet připojitelných zařízení

1

73 % 1, 27 % 3
Typ konektoru na myši

Bez konektoru

53 % Bez konektoru, 27 % USB-C, 20 % microUSB
Typ konektoru na počítači

Bez konektoru

53 % Bez konektoru, 47 % USB-A
Kvalita kabelu

Bez kabelu

53 % Bez kabelu, 33 % Kvalitní plastový kabel, 13 % Odolný omotaný kabel

Připojení

Také v kapitole připojení nebude příliš co popisovat. Myš je vybavena USB přijímačem a pouze jím. Bluetooth schází a hodně by nás v dané cenové relaci překvapilo, kdyby nescházel. Jedná se o velmi jednoduchou myš určenou pro nenáročné uživatele. Odezvu výrobce neuvádí a vlastně to není na škodu, dají se totiž očekávat poměrně špatné výsledky. Zařízení není určeno hráčům ani profesionálům.

Tlačítka a kolečko

Pravé a levé tlačítko doplňuje v jejich středu kolečko. Tím se kruh uzavírá a více tlačítek na myši nenajdeme. Zvuk klikání se řadí spíše mezi hlasité, vyšší tóny. Celá řada herních myší má zvuk kliknutí příjemnější. Model M185 není možné programovat, dostupný není ani program výrobce.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Celkový počet tlačítek

3

6,80
Počet bočních tlačítek

0

47 % 2, 27 % 0, 20 % 3, 7 % 12
Počet programovatelných tlačítek

0

5,67
Tlačítko přepínání DPI

Ne

67 % Ano, 33 % Ne
Typ kolečka

Mechanické

60 % Mechanické, 33 % S nekonečným rolováním, 7 % Dotyková plocha
Naklápění kolečka do stran

Ne

80 % Ne, 20 % Ano
Kolečko pod palcem

Ne

100 % Ne
3D kulička

Ne

100 % Ne
Zvuk tlačítek

Hlasitý

60 % Hlasitý, 27 % Průměrný, 13 % Tichý
Vyměnitelné spínače

Ne

93 % Ne, 7 % Ano

Snímač a pohyb myši

Zvolený optický snímač neumožňuje korekci citlivosti, ta je v základu 1 000 DPI. Na druhou stranu zde vývojáři Logitechu cílili na hodnotu 1 000 DPI z prostého důvodu. Jedná se o takovou citlivost, která vyhoví naprosté většině nenáročných uživatelů pro prosté prohlížení internetu či práci se sadou Microsoft Office. Polling rate dosahuje pro levné myši typických 125 Hz. Při rychlém pohybu rukou dochází ke zkreslení vzdálenosti uražené kurzorem.

 

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Pohyblivost myši (1-10)

10

7,27
Fungování na skle

Ne

80 % Ne, 20 % Ano
Maximální citlivost (DPI)

1 000

7 640,00
Minimální citlivost (DPI)

1 000

453,33
Typ snímače

Optický

80 % Optický, 20 % Laserový
Polling rate (max)

125

67 % 125, 33 % 1000

Pohyb myši

V testu pohyblivosti prospěl model M185 na výbornou. Nepatřil sice mezi zařízení, která sklouzla z nakloněné roviny při nejostřejším úhlu, v kombinaci s velmi nízkou hmotností však dopadl dobře. Myš nevyžaduje ke svému pohybu po stole či podložce téměř žádnou sílu, z tohoto pohledu tedy vaše zápěstí nijak neunaví.

Názory uživatelů a odborníků

Pokud byste náhodou zavítali do sekce uživatelských hodnocení modelu M185, narazíte v podstatě výhradně na kladná hodnocení. Není tomu tak, protože by myš skrývala nějaký benefit, který jsme výše nepopsali. Uživatelé zkrátka od zařízení za cenu nižší než 300 Kč očekávají jediné, a to, že bude fungovat. Logitech M185 toto splňuje na jedničku a řadě uživatelů slouží celá léta.

Klady a zápory

Logitech M185 v sobě kombinuje extrémně nízkou hmotnost a velmi kompaktní rozměry. Vejde se i do kapsy, a to tak, že ji nikterak nezatíží. Hlavním kladem tohoto modelu je velmi nízká pořizovací cena a bezporuchovost. Myš většině uživatelů slouží dlouhá léta. Baterie navíc vytrvá bez obtíží až rok.

Pokud bychom měli produktu něco vytknout, bylo by to poměrně náročné kliknutí kolečkem a lehce rozvrzaná konstrukce. Lesklý plast po stranách je také zcela zbytečný. Kdyby korespondoval s matným provedením rubu nebo líce myši, nejen že by se zařízení drželo lépe, ale také by pravděpodobně lépe vypadalo.

Závěrečné hodnocení

Logitech M185 je model cílený na nenáročné uživatele nebo jako záložní myš do skříně, kdyby se ta vaše kvalitní porouchala či ztratila. V takovém případě oceníte dlouhou výdrž baterie a velmi jednoduchou, lehkou konstrukci. Moc víc nemá myš co nabídnout, její koupi tedy dobře zvažte. Zařízení na tom není ve své cenové třídě vysloveně špatně ergonomicky. V případě, že vám u tohoto modelu schází Bluetooth připojení, zkuste navštívit velmi podobně naceněný model Microsoft Bluetooth Mouse.

300 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Logitech Wireless Mouse M185 | Hodnocení: 41,9 %
Jakub Gulec
Senior redaktor & Head of testing
Jakub je technickým redaktorem v naší redakci. Test bezdrátových myší sestavil na základě svých odborných znalostí i rešerší. Každá myš v testu mu navíc prošla rukama a věnoval jí několik hodin testování. Článkem vám přiblíží, jak produkty testoval a na co se při výběru obecně zaměřit. Kromě myší se Jakub věnuje také notebookům, tabletům či třeba chytrým telefonům.

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Recenze Logitech Wireless Mouse M185

Logitech Wireless Mouse M185

300 Kč Orientační cena