Menu

Logitech Wireless Mouse M330 – Recenze, testy a srovnání

46,6 % Celkové hodnocení

Tichá jako myška v kategorii Bezdrátové myši

Jednotlivá hodnocení

 • 4,6/10
  Kancelářské využití
 • 4,8/10
  Profesionální práce
 • 3,4/10
  Herní využití (FPS)
 • 5,2/10
  Herní využití (MMO)
 • 5,0/10
  Cestování

Klady

 • Opravdu tichý provoz
 • Solidní ergonomie
 • Extrémní výdrž baterie

Zápory

 • Nižší kvalita materiálů
 • Chybí Bluetooth
 • Nelze nastavit citlivost
800 Kč Orientační cena

Základní parametry, kvalita provedení a baterie

Do našeho velkého testu jsme v říjnu 2021 zařadili také zajímavou kancelářskou myš Logitech M330 Silent. Jak již napovídá název, hlavním benefitem tohoto produktu by měl být tichý provoz. Balení se opět řadí mezi jednoduché, neobsahuje nic navíc. Velmi jednoduchý manuál doplňuje USB přijímač a tužková baterka formátu AA.

Rozměrově se myš řadí spíše mezi menší modely. Na délku má pouhých 105,4 milimetrů. USB přijímač má své místo na spodní straně pod krytem, pod který se vkládá i baterie.

Unboxing z testování

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Výrobce

Logitech

60 % Logitech, 13 % Razer, 13 % Microsoft, 7 % Trust, 7 % Asus
Délka (mm)

105,4

113,19
Šířka (mm)

67,9

68,83
Výška (mm)

38,4

48,31
Minimální hmotnost (g)

90,1

106,55
Maximální hmotnost (g)

90,1

110,69

Hmotnost

V rámci našeho testování jsme samozřejmě ověřili také hmotnost všech myší. U recenzovaného modelu ukázala váha pouhých 90,1 gramů včetně baterie. V praxi se může tato hodnota drobně lišit v závislosti na úrovni nabití baterie (nabitá je trochu těžší). Hmotnost je nadprůměrně nízká, mezi nejnižší se však neřadí.

Kvalita provedení

Plast použitý na konstrukci moc kvalitně nepůsobí, při poklepu má zvuk typický pro levný materiál. Hřbet nese matnou povrchovou úpravu, boky a záda jsou však opatřeny pogumováním. Díky tomu myš drží v dlani dobře a nikam z ní neklouže. Kolečko pak koresponduje se zbytkem konstrukce a disponuje pogumováním v celé ploše.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Kvalita provedení

Levný plast

73 % Kvalitní plast, 27 % Levný plast
Pogumovaný povrch

Ano

67 % Ano, 33 % Ne
Strukturovaný povrch

Ano

73 % Ano, 27 % Ne
Povrch plastových částí

Lesklý

87 % Matný, 13 % Lesklý

 

Baterie

Jediná tužková baterie formátu AA zajišťuje napájení recenzovaného modelu. Baterii byste měli obdržet již v balení, není ji tedy potřeba k myši dokupovat. Výrobce slibuje výdrž baterie excelentních 24 měsíců, v tomto případě považujeme tedy provedení s tužkovou baterií za lepší, než by bylo v případě té integrované. O úrovni nabití vás však zařízení informovat nebude. Stav energie zjistíte v programu výrobce. Na spodní straně doplňuje tento model vypínač.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Typ baterie

1x AA

47 % Integrovaná, 33 % 1x AA, 13 % 2x AA, 7 % 2x AAA
Baterie v balení

Ano

100 % Ano
Indikátor stavu baterie

V programu

40 % V programu, 40 % Na myši, 20 % Bez indikátoru
Vypínač

Ano

93 % Ano, 7 % Ne
Bezdrátové nabíjení

Ne

93 % Ne, 7 % Ano

Ergonomie a připojení

V segmentu levných kancelářských myší je na tom tento model ve smyslu ergonomie velmi dobře. Na našem žebříčku od 1 do 5, přičemž pět bodů je hodnota nejlepší, obdržel M330 Silent tři body. Vykrojení na levé straně dobře kopíruje tvar palce, tedy pokud máte menší dlaň. Ve větší dlani trochu ztrácí toto zaoblení smysl. Na pravé straně je tvarování méně výrazné, ale držení pomáhá. Hřbet je pak mírně nakloněn na pravou stranu.

Držení v levé ruce sice není zcela optimální, ale křivky tohoto modelu mu nijak zvlášť nebrání. Proto jsme tento model ohodnotili také jako univerzální.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Držení myši

Univerzální

53 % Univerzální, 47 % Pro praváky
Ergonomie držení (1-5)

3

3,33
USB přijímač

Ano

87 % Ano, 13 % Ne
Bluetooth

Ne

67 % Ano, 33 % Ne
Extender přijímače

Ne

80 % Ne, 20 % Ano
Počet připojitelných zařízení

1

73 % 1, 27 % 3
Typ konektoru na myši

Bez konektoru

53 % Bez konektoru, 27 % USB-C, 20 % microUSB
Typ konektoru na počítači

Bez konektoru

53 % Bez konektoru, 47 % USB-A
Kvalita kabelu

Bez kabelu

53 % Bez kabelu, 33 % Kvalitní plastový kabel, 13 % Odolný omotaný kabel

Připojení

M330 Silent má limitované možnosti připojení. A to konkrétně pouze na USB přijímač. Modul Bluetooth výrobce neosadil, a tak se připojíte pouze k zařízením, která disponují konektorem typu USB-A. Z toho důvodu nemůžeme také testovaný model označit za „vhodný na cesty“, i když tomu ostatní parametry naznačují.

Tlačítka a kolečko

Pravé a levé tlačítko doplňuje už pouze kolečko s možností kliknutí. Žádná boční či spodní tlačítka pro přepínání citlivosti snímače nečekejte. Kliknutí kolečkem lze programovat v softwaru výrobce.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Celkový počet tlačítek

3

6,80
Počet bočních tlačítek

0

47 % 2, 27 % 0, 20 % 3, 7 % 12
Počet programovatelných tlačítek

1

5,67
Tlačítko přepínání DPI

Ne

67 % Ano, 33 % Ne
Typ kolečka

Mechanické

60 % Mechanické, 33 % S nekonečným rolováním, 7 % Dotyková plocha
Naklápění kolečka do stran

Ne

80 % Ne, 20 % Ano
Kolečko pod palcem

Ne

100 % Ne
3D kulička

Ne

100 % Ne
Zvuk tlačítek

Tichý

60 % Hlasitý, 27 % Průměrný, 13 % Tichý
Vyměnitelné spínače

Ne

93 % Ne, 7 % Ano

Název, který myš od výrobce obdržela, naznačuje tichý provoz. To můžeme potvrdit. Zvuk klikání nejde v kanceláři slyšet ani pokud napnete uši. Pokud se rozhodnete tento model do kanceláře pořídit, nikoho rušit nebudete.

Snímač a pohyb myši

Použitý optický snímač se řadí spíše mezi primitivní než jakkoliv vyspělé technologie. Citlivost nelze přenastavit. Budete si tak muset vystačit s citlivostí 1 000 DPI. Polling rate neboli počet snímků, kolik snímač zaznamená za sekundu, má hodnotu 125 hertz. Tato hodnota je pro kancelářské myši zcela běžná a pomáhá šetřit baterii. Dělá však tento model nevhodný pro hráče, protože minimální prodleva, se kterou myš pohyb zaznamená, je 8 milisekund.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Pohyblivost myši (1-10)

9

7,27
Fungování na skle

Ne

80 % Ne, 20 % Ano
Maximální citlivost (DPI)

1 000

7 640,00
Minimální citlivost (DPI)

1 000

453,33
Typ snímače

Optický

80 % Optický, 20 % Laserový
Polling rate (max)

125

67 % 125, 33 % 1000

 

Pohyb myši

Model jsme postavili na nakloněnou rovinu a sledovali úhel, pod kterým začalo docházet ke skluzu. Hodnotu jsme přidali do výpočtu k hmotnosti zařízení a určili na našem žebříčku pohyblivost. M330 Silent obdržel 9 bodů z 10, přičemž deset bodů je hodnota nejlepší. Prakticky to znamená, že se s myší hýbe na stole opravdu dobře a ruku nijak nenamáhá.

Software

Pro kancelářskou řadu produktů připravil výrobce program Logitech Options. Ten se pyšní jednoduchým uživatelským rozhraním se širokým spektrem možností nastavení. Program je opravdu přehledný a i bez jeho znalosti se v něm neztratíte. Umožní například naprogramovat kliknutí kolečkem, a to včetně možnosti tvorby vlastního makra.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Program výrobce

Pokročilý

73 % Pokročilý, 20 % Základní, 7 % Není k dispozici
Podsvícení

Ne

80 % Ne, 20 % RGB se synchronizací

Názory uživatelů a odborníků

Abychom nezakládali recenzi jen na poznání z našeho testu, prošli jsme hodnocení jiných expertů. Ti vypíchli z pozitivních vlastností zejména velmi tichý provoz, komfort při držení a dlouhou výdrž baterie. Negativa pak vidí zejména ve vyšší pořizovací ceně v segmentu kancelářských myší.

Uživatelské zkušenosti jsou převážně kladné. Ti, kdo si myš pořídili a užívají ji, řadí mezi pozitiva opět zejména to, že klikáním v kanceláři nikoho neruší. Většině také sedne dobře do ruky. Abychom se ale nezaměřovali pouze na to dobré, výtky směrují k nižší kvalitě kolečka a kvalitě použitých plastů.

Klady a zápory

My jsme identifikovali jako silné stránky tohoto modelu rovněž hlavně velmi tichý provoz, i když kolečko bezhlučné není. Ergonomie je v cenové třídě zařízení poměrně dobrá a zásadní výhodou je také velmi dlouhá výdrž baterie. Myš dobře drží v ruce a nikam neutíká.

Bohužel nevolil výrobce příliš kvalitní plast, zejména tedy ve hřbetní části tohoto modelu. Schází také možnost připojení přes Bluetooth, což jiné i levnější myši často umožňují. Nepříjemné je, že tento model nedisponuje schopností přenastavení citlivosti. Odkázáni budete na 1 000 DPI, ani více, ani méně.

Závěrečné hodnocení

Logitech M330 Silent je přesně tím modelem, který je vhodné nakoupit pro zaměstnance do kanceláře s tichým provozem. Klikání nejde slyšet, pokud se tedy vaši kolegové potřebují při práci opravdu soustředit, nebudete je z hloubání vytrhávat klikavými zvuky.

Myš je do kanceláře vhodná také díky dlouhé výdrži baterie. Ta by měla poskytnout až 2 roky provozu, než ji bude potřeba vyměnit. Kancelářské myši jsou často vhodné i na cesty, v tomto případě jsme k této tezi trochu skeptičtí. Myši totiž bohužel schází možnost připojení přes Bluetooth. V případě, že upřednostníte před tichým provozem možnost Bluetooth připojení, zkuste se zaměřit na model Microsoft Bluetooth Mouse.

800 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Logitech Wireless Mouse M330 | Hodnocení: 46,6 %
Jakub Gulec
Senior redaktor & Head of testing
Jakub je technickým redaktorem v naší redakci. Test bezdrátových myší sestavil na základě svých odborných znalostí i rešerší. Každá myš v testu mu navíc prošla rukama a věnoval jí několik hodin testování. Článkem vám přiblíží, jak produkty testoval a na co se při výběru obecně zaměřit. Kromě myší se Jakub věnuje také notebookům, tabletům či třeba chytrým telefonům.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Logitech Wireless Mouse M330

Logitech Wireless Mouse M330

800 Kč Orientační cena