Menu

Bioderma Photoderm Mineral Fluid SPF50+ 75 g – Recenze, testy a srovnání

Výborné Celkové hodnocení

Vítěz srovnání v kategorii Opalovací krémy

Klady

  • Velmi vysoká ochrana
  • Složení bez parfemace
  • Vhodné i pro alergiky
  • Lehká textura
  • Osvědčená značka

Zápory

  • Vysoká cena
  • Zanechává bílý film
700 Kč Orientační cena

Základní charakteristiky

Bioderma Photoderm Mineral Fluid je opalovací fluid z vyšší cenové hladiny, který je určen k ochraně citlivé a alergické pokožky. S faktorem SPF 50+ se řadí mezi nejspolehlivější produkty na trhu co se týče ochrany před UV zářením. Je díky tomu vhodný i pro fototyp I, který se snadno spálí. Takto vysoké SPF využijete na horách i u moře.

O ochranu pokožky se zde starají minerální filtry, konkrétně oxid zinečnatý a oxid titaničitý, které nedráždí pleť a jsou vhodné i pro děti. Ve složení najdete i běžné pečující složky, jako jsou bambucké máslo a vitamín E, tudíž by mělo prospívat suché a zralé pleti. Jako většina kvalitnější opalovacích krémů je i tento fluid voděodolný, takže poskytne ochranu před slunečními paprsky i během koupání.

Hodnocení dalších odborníků a uživatelů

V době psaní této recenze (duben 2024) evidujeme k Bioderma Photoderm Mineral Fluid hlavně pozitivní recenze. Uživatelé se shodují na tom, že se pohodlně roztírá, rychle se vstřebává a poskytuje opravdu vysokou ochranu před sluníčkem. Chválí si ho maminky, které ho pořizují pro své děti, a také atopici a lidé trpící ekzémem.

Prakticky jediné výtky se objevují k tomu, že někdy zanechává na pokožce bílý film. To je ovšem typická vlastnost minerálních filtrů.

Hlavní klady, zápory a zajímavosti oproti jiným produktům

Bioderma Photoderm Mineral Fluid nás zaujal především svým šetrným složením, díky kterému by neměl dráždit ani mimořádně citlivou pokožku. Výrobce zde vsadil na minerální filtry, které jsou mnohem lepší volbou oproti chemickým. Vyniká také vysokým stupněm ochrany, jelikož SPF 50+ je to nejlepší, co na trhu dostanete.

Výraznější nevýhodu představuje zanechávání bílého povlaku na pokožce. U minerálních filtrů je to ale zcela běžné a nedá se tomu nijak zabránit. Některé uživatele by mohla odradit také lehce vyšší cena za poměrně malé balení.

Porovnání s alternativami

Pokud je pro vás šetrné složení prioritou, ale vadí vám bílé fleky na pokožce, mohl by být vhodnou alternativou k Bioderma Photoderm Mineral Fluid opalovací krém WoodenSpoon Baby & Family SPF 50 100 ml. Tento produkt je opatřen BIO certifikací, k ochraně využívá minerální filtry a je vhodný i pro citlivou pokožku malých dětí. Dle recenzí uživatelů je spíše mastnější, ale nezanechává tak výrazný bílý film.

Závěrečné shrnutí

Bioderma Photoderm Mineral Fluid je vysoce účinný opalovací přípravek, který je díky šetrnému složení vhodný i pro velmi citlivou pokožku. Sáhnout po něm mohou i atopici a lidé s ekzémy a jinými kožními problémy. S SPF 50+ se řadí mezi nejúčinnější přípravky na trhu a ochrání pokožku i před silným horským sluníčkem. Díky voděodolné textuře poskytuje ochranu i během vodních radovánek.

Uživatelům, kteří nepotřebují mléko s tak vysokým stupněm ochrany, lze jako cenově dostupnější alternativu doporučit dětské opalovací mléko Josefínka od Nobilis Tilia.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Bioderma

Stupeň ochrany (SPF)

50+

Odpovídající fototyp

I

Konzistence

Fluid

Způsob ochrany

Minerální filtry

Účinné látky

Oxid zinečnatý, oxid titaničitý

Pečující a doplňkové látky

Bambucké máslo, sojový olej, vitamín E

Voděodolný

Ano

Velikost balení

75 g

700 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Bioderma Photoderm Mineral Fluid SPF50+ 75 g | Hodnocení: Výborné
Dana Široká
Redaktorka

Dana vystudovala obor Diplomovaný zdravotní laborant na Vyšší odborné škole zdravotnické v Plzni. Odjakživa v sobě má vášeň pro psaní, proto se rozhodla své zkušenosti z práce v laboratoři využít na poli copywritingu a věnuje se hlavně tématům se zdravotním a technickým zaměřením. Ve volném čase ráda pobývá v přírodě, chodí běhat a věnuje se svým věrným psím kamarádům.


Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Recenze Bioderma Photoderm Mineral Fluid SPF50+ 75 g

Bioderma Photoderm Mineral Fluid SPF50+ 75 g

700 Kč Orientační cena