Menu

SunVital Argan Bronz Oil SPF25 200 ml – Recenze, testy a srovnání

Dobré Celkové hodnocení

Pro nenáročné v kategorii Opalovací krémy

Klady

  • Výhodná cena
  • Mnoho výživných látek
  • Nesmývá se

Zápory

  • Nevhodné pro děti
  • Chemické filtry
  • Mastnější textura
  • SPF není nejvyšší
200 Kč Orientační cena

Základní charakteristiky

SunVital Argan Bronz Oil SPF25 200 ml je opalovací máslo nižší cenové kategorie. Disponuje středním stupněm ochrany SPF 25, který je vhodný na opalování v našich podnebných podmínkách. Pokožku zde před spálením chrání chemické filtry (oktokrylen, oktylsalicylát), které se sice vyznačují spolehlivostí, ale mohou dráždit hodně citlivou pleť. Hodí se tedy jen pro ty uživatele, kteří nemají žádné kožní problémy.

Na druhou stranu ale může díky bohatému obsahu výživných látek (arganový olej, kokosový olej, pantenol, betakaroten, vitamín E) vyhovovat suché a zralé pleti, která potřebuje více promašťovat. Toto máslo je navíc voděodolné, což nebývá u produktů nižší cenové hladiny naprostou samozřejmostí.

Hodnocení dalších odborníků a uživatelů

SunVital Argan Bronz Oil SPF25 200 ml disponuje desítkami kladných zákaznických recenzí. U uživatelů boduje zejména díky své příjemné vůni, pohodlnému roztírání a slušné výdrži. Některým se zdá trochu mastné (na pláži se na něj hodně lepí písek), ale zákazníci se suchou pletí tento fakt naopak vítají.

Hlavní klady, zápory a zajímavosti oproti jiným produktům

SunVital Argan Bronz Oil SPF25 200 ml poskytuje slušnou ochranu proti UV záření a velmi kvalitní výživu za výhodnou cenu. Kvitujeme i to, že poměrně dlouho vydrží při koupání a nemá tendenci se smývat. Na druhou stranu ho nelze kvůli chemickým filtrům doporučit pro malé děti a osoby s kožními problémy. Mastnější textura také nemusí vyhovovat každému.

Porovnání s alternativami

Opalovací másla jsou poměrně novým produktem na trhu s přípravky na opalování, proto nemá SunVital Argan Bronz Oil SPF25 200 ml příliš mnoho konkurentů. Jednou z dostupných alternativ je např. máslo Bodybe SPF15, které obsahuje arganový a kokosový olej. Zanechává na pleti jemný třpytivý efekt a voní sladce jako Piña Colada. Cenově jde ale o téměř dvojnásobnou investici.

Závěrečné shrnutí

SunVital Argan Bronz Oil SPF25 200 ml je mimořádně výživné opalovací mléko se středním stupněm ochrany (SPF 25), které bude vyhovovat osobám se suchou a zralou pletí. Je voděodolné, takže ho můžete využívat i při koupání. Obsahuje chemické filtry, které jsou vysoce účinné a většině lidem nezpůsobují podráždění.

U dětí a osob s citlivou pletí bude lepší sáhnout raději po produktu s hybridními nebo minerálními filtry – ideální je např. Daylong Extreme SPF50+ 200 ml nebo Nobilis Tilia Josefínka SPF30 100 ml.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Vivaco

Stupeň ochrany (SPF)

25

Odpovídající fototyp

I nebo II

Konzistence

Máslo

Způsob ochrany

Chemické filtry

Účinné látky

Oktokrylen, oktylsalicylát

Pečující a doplňkové látky

Arganový olej, kokosový olej, pantenol, betakaroten, vitamín E

Voděodolný

Ano

Objem (ml)

200

200 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: SunVital Argan Bronz Oil SPF25 200 ml | Hodnocení: Dobré
Dana Široká
Redaktorka
Dana je milovnicí kosmetiky a na sluníčku tráví v létě velkou část volného času. U tématu opalovacích krémů tak vychází i ze svých osobních zkušeností s těmito produkty. Osobně sází raději na přírodní produkty, proto se ráda probírá složením jednotlivých přípravků. Jako majitelka bledé pleti má zkušenosti s různými způsoby chytání bronzu, proto se na našem webu stará i o samoopalovací krémy.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze SunVital Argan Bronz Oil SPF25 200 ml

SunVital Argan Bronz Oil SPF25 200 ml

200 Kč Orientační cena