Menu

Recenze a test Bodysonic BS MG03 Black: Vibrační masážní pistole vhodná pro běžné uživatele, ale i sportovce

Výborné Celkové hodnocení

Vítěz srovnání v kategorii Masážní pistole

Jednotlivá hodnocení

 • 9,3/10
  Hodnocení masáže
 • 9,1/10
  Uživatelský komfort
 • 9,8/10
  Kvalita zpracování
 • 9,7/10
  Příslušenství

Klady

 • 20 rychlostí
 • Široké rozpětí otáček
 • Působí bytelně
 • Speciální ocelový nástavec
 • Uznávaná značka

Zápory

 • Vyšší cena
 • Trochu těžší
3 000 Kč Orientační cena

Výborné Celkové hodnocení

Vítěz srovnání v kategorii Masážní pistole

Jednotlivá hodnocení

 • 9,3/10
  Hodnocení masáže
 • 9,1/10
  Uživatelský komfort
 • 9,8/10
  Kvalita zpracování
 • 9,7/10
  Příslušenství

Klady

 • 20 rychlostí
 • Široké rozpětí otáček
 • Působí bytelně
 • Speciální ocelový nástavec
 • Uznávaná značka

Zápory

 • Vyšší cena
 • Trochu těžší
3 000 Kč Orientační cena

Bodysonic BS MG03 Black představuje profesionálně zpracovanou vibrační masážní pistoli spadající do vyšší cenové kategorie. Je určena primárně sportovcům a fyzioterapeutům, díky kovovému nástavci se navíc hodí i na olejovou masáž. My jsme ji v březnu 2024 měli možnost otestovat.

První dojmy a obsah balení

Masážní pistole přišla v kvalitně provedeném pouzdře, které by mohlo vydržet i pád či hrubější zacházení. I samotná pistole má bytelnou konstrukci a kvalitní zpracování. V pouzdře najdete český návod, který je podrobnější a obsahuje i obrázky. Dále se v něm nachází 6 různých nástavců, které jsou v balení dokonce po dvou kusech. Při jejich poškození je tak snadno vyměníte za nové. Nesmí chybět ani nabíječka s adaptérem.

Základní parametry

Bodysonic BS MG03 je vibrační masážní pistole s 12mm amplitudou neboli zdvihem a 20 rychlostmi, které si nastavíte na displeji pomocí tlačítka plus a minus. Rukojeť pistole má klasický tvar, je pogumovaná a na spodní straně najdete svítící proužek, který podle barev signalizuje stav baterie. Je-li baterie plně nabitá, svítí modře, pokud je vybitá, svítí červeně.

Masážní pistole je osazena Li-Ion baterií, která by podle výrobce měla vydržet 4 hodiny v provozu. Některé pistole mají možnost mobilní aplikace, tento model ji však postrádá.

Parametr Tento produkt
Výrobce

BodySonic

Technologie masáže

Vibrační

Amplituda (mm)

12

Počet otáček za minutu (RPM)

1 200–3 200

Počet rychlostí

20

Plynulá regulace intenzity/rychlosti

Ne

Typ baterie

Li-Ion

Rezervní baterie v balení

Ne

Výdrž akumulátoru (hod)

4

Hlučnost (dB)

50

Tvar rukojeti

Klasický

Počet nástavců

6

Cestovní pouzdro/kufřík

Ano

Napájecí adaptér/dokovací stanice

Ano

Displej

Ano, LCD

Mobilní aplikace

Ne

Hmotnost (kg)

1

Test masírování

Masážní pistoli Bodysonic jsme uživatelsky vyzkoušeli, a to konkrétně na stehnech, lýtkách a zádech. Pistoli jsme převážně používali s menší kulatou hlavicí, která je pro masírování nejběžnější a lze ji využít na všechny partie. I na první stupeň byla masáž intenzivní a v porovnání s jinou konkurenční pistolí byla hloubka masáže opravdu výrazná. Díky vyšší amplitudě (12 mm) jsme nemuseli ani příliš tlačit, jelikož nám přišlo masírování i tak intenzivní. Tento pocit je ovšem velmi individuální.

Vyzkoušeli jsme také jiné nástavce, konkrétně nás zajímal kovový nástavec, který nebývá běžný. Kovový nástavec byl při masírování velmi příjemný, dokonce bychom řekli, že i příjemnější než plastový. Zajímala nás i větší kulatá hlavice, jež je vhodná pro masírování větších partií těla. Větší kulatá hlavice nebývá u pistolí běžná, většinou obsahují pouze malou.

Rukojeť při používání nevibrovala, takže ani při delším držení vám to nebude nepříjemné. I přes trochu vyšší hmotnost (1 kg) se pistole dobře držela a díky pogumovanému madlu neklouzala z ruky.

Amplituda, rychlost a napájení

Bodysonic BS MG03 Black se s amplitudou 12 mm řadí mezi vibrační pistole. Pochopitelně nejde úplně o absolutní špičku, protože existují i perkusní modely s amplitudou 16 mm, ale těch je na trhu hodně málo. Proto lze 12 mm považovat za solidní a i v rámci našeho srovnání jde o jednu z nejlepších hodnot.

Určitý nadstandard zde představuje rozptyl otáček 1 200–3 200 RPM, což je druhý nejširší interval mezi námi srovnávanými produkty. Nadprůměrný je i počet rychlostí, neboť lze vybírat z 20 úrovní. Na trhu jsou však i pistole s 30 rychlostmi.

Výdrž baterie výrobce uvádí 4 hodiny, čímž se řadí spíše ke zlatému středu. Při testování nám ovšem přišlo celkem nemožné pistoli vybít a i při nastavení na nejvyšší rychlost baterie vůbec neubývala. Například při půlhodinové masáži byla baterie stále na 99 %. Výrobce uvádí, že by se baterie měla nabít z 0 na 100 % za 2 hodiny, nám se však přiloženou nabíječkou nabíjela 3 hodiny.

Konstrukce, ergonomie a hlučnost

U Bodysonic BS MG03 Black výrobci vsadili na tradiční tvar rukojeti. Ta se od rukojetí konkurentů liší tím, že je potažena protiskluzovou gumou, takže z ruky jen tak nevypadne a příjemně se drží. Konstrukce působí celkově velmi bytelně a lze předpokládat, že bude mít díky tomu dlouhou životnost. Hmotnost pistole činí 1 kg, mezi srovnávanými pistolemi patří spíše k těžším modelům, ale ani při delším používání nám z ní nebolela ruka.

Hlučnost jsme na první stupeň naměřili 50 dB, na nejvyšší stupeň pak 54 dB. To můžeme přirovnat k televizoru při běžné hlasitosti. Zařízení je tak poměrně tiché.

Příslušenství a displej

Součástí balení je 6 různých nástavců po dvou kusech. Díky tomu je po opotřebení snadno vyměníte. Jeden z nástavců je vyroben z kovu, tudíž je vhodný i pro alergiky a osoby s citlivou pokožkou. Dá se používat i s masážními oleji, což bude vyhovovat uživatelům, kteří nemají rádi masáž nasucho. S tímto typem nástavce se běžně nesetkáte, takže ho považujeme za velké plus. Využití masážní pistole se tím rozšiřuje, protože masírování bez oleje může občas „drhnout‘‘.

Balení dále zahrnuje velkou a malou kulovitou hlavici, které jsou vhodné pro velké i malé skupiny svalů. Nechybí mu ani sonická hlavice, která se využívá pro hůře dostupné oblasti. ‚‚U‘‘ hlavice se hodí pro oblast kolem páteře, žeber či krčních obratlů. Pneumatická hlavice je ideální pro masáž citlivých částí a plochou hlavici využijete k masáži celého těla.

Vzhledem k vyšší pořizovací ceně je zde samozřejmostí přenosný kufřík, který je v porovnání s konkurenčními produkty dost bytelný. Oceňujeme také přítomnost nabíječky s adaptérem, která by u pistole této úrovně neměla chybět. Ovládání probíhá skrze pěkně podsvícený LCD displej, na kterém najdete tlačítka plus a minus, nastavený výkon a stav baterie. Displej je zároveň velmi přehledný a snadno se ovládá, takže na něj dobře uvidí i osoby se slabším zrakem.

Hodnocení uživatelů

Masážní pistole Bodysonic BS MG03 Black je velmi oblíbená mezi uživateli, kteří se potýkají s chronickými bolestmi svalů, a mezi sportovci. Někteří ji používají v rámci rehabilitace na doporučení lékaře. K tomuto produktu lze najít hodně pozitivních ohlasů, ale i negativní recenze.

Jako výborné uživatelé hodnotí kvalitu nástavců, rozsah nastavení vibrací, tichý chod, dlouhou výdrž baterie a celkový výkon zařízení. Některým se ale zdá pořizovací cena příliš vysoká. Výtky mají také k vyšší hmotnosti.

Hlavní klady, zápory a zajímavosti oproti jiným produktům

Pokud bychom se měli zaměřit na silné stránky Bodysonic BS MG03 Black, ocenili bychom vysoký počet rychlostí a široké rozmezí otáček. Pochvalu zaslouží i za vysokou kvalitu zpracování, a to nejen v případě konstrukce, ale i kufříku a nástavců. Ocelový nástavec už je téměř rarita. Vypíchnout také musíme vyšší amplitudu, díky které je masáž intenzivnější. A ačkoliv je dle nás cena produktu odpovídající, pro některé uživatele může být moc vysoká.

Porovnání s alternativami

Pro uživatele, kteří chtějí masážní pistoli s amplitudou 12 mm, ale mají trochu omezený rozpočet, lze jako vhodnou alternativu doporučit Probeast Pro. Má sice užší rozmezí otáček, ale zase nabídne více rychlostních programů (30). Lépe si vede i s výdrží baterie, která zvládne pracovat až 8 hod. Nenajdete zde ale žádný ocelový nástavec.

Závěr

Bodysonic BS MG03 Black lze doporučit všem uživatelům, kteří si u masážní pistole zakládají na vysoké kvalitě zpracování a ocení její bytelnost. Využití najde u sportovců a fyzioterapeutů. Hodí se i na rekonvalescenci po úrazech či operacích. V neposlední řadě by mohla díky ocelové hlavici zaujmout alergiky, osoby s citlivou pokožkou a nadšence do olejových masáží. Hledáte-li podobnou, ale cenově dostupnější pistoli, podívejte se po Probeast Pro.

3 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Bodysonic BS MG03 Black | Hodnocení: Výborné
Tereza Peterková
Redaktorka
Tereza se již pár let věnuje psaní a zjišťování informací o domácnosti a elektronice. Díky tomu nasbírala zkušenosti v mnoha oblastech, nejblíže však má k tématům, jako je fitness, outdoor či zdraví a krása, které jsou zároveň jejím koníčkem. Kromě toho ráda cestuje a fotky z cest pak sdílí na svých sociálních sítích.

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Recenze Bodysonic BS MG03 Black

Bodysonic BS MG03 Black

3 000 Kč Orientační cena