Recenze Bodysonic BS MG03 Black - Test 2023 | Arecenze.cz
Menu

Recenze a test Bodysonic BS MG03 Black

Velmi dobré Celkové hodnocení

Vhodná pro alergiky v kategorii Masážní pistole

Klady

  • 20 rychlostí
  • Široké rozpětí otáček
  • Působí bytelně
  • Speciální ocelový nástavec
  • Uznávaná značka

Zápory

  • Vyšší cena
  • Není uvedena hlučnost
4 000 Kč Orientační cena

Bodysonic BS MG03 Black představuje profesionálně zpracovanou vibrační masážní pistoli spadající do vyšší cenové kategorie. Je určena primárně sportovcům a fyzioterapeutům, díky kovovému nástavci se navíc hodí i na olejovou masáž.

Amplituda, rychlost a napájení

Bodysonic BS MG03 Black se s amplitudou 12 mm řadí mezi vibrační pistole. Pochopitelně nejde úplně o absolutní špičku, protože existují i perkusní modely s amplitudou 16 mm, ale těch je na trhu hodně málo. Proto lze 12 mm považovat za solidní a i v rámci našeho srovnání jde o jednu z nejlepších hodnot.

Určitý nadstandard zde představuje rozptyl otáček 1 200–3 200 RPM, což je druhý nejširší interval mezi námi srovnávanými produkty. Nadprůměrný je i počet rychlostí, neboť lze vybírat z 20 úrovní.

Výdrží baterie se naopak neřadí mezi úplně nejlepší, jedná se spíše o pomyslný zlatý střed. Ale i tak jsou 4 hod dostačující pro účely masírování.

Konstrukce, ergonomie a hlučnost

U Bodysonic BS MG03 Black výrobci vsadili na tradiční tvar rukojeti. Ta se od rukojetí konkurentů liší tím, že je potažena protiskluzovou gumou, takže z ruky jen tak nevypadne. Konstrukce působí celkově velmi bytelně a lze předpokládat, že bude mít díky tomu dlouhou životnost. I přesto ale neváží extrémně moc. 1,2 kg je mezi kvalitními masážními pistolemi slušný průměr.

Postrádáme zde ovšem informaci o hlučnosti, kterou u masážních pistolí uvádí většina výrobců. Dle hodnocení zákazníků je ale dost tichá, takže se pravděpodobně nebude jednat o hodnotu vymykající se průměru.

Funkce a doplňky

Součástí balení je 6 nástavců, což je u masážních pistolí běžná norma. Jeden z nástavců je ale vyroben z oceli, je tudíž vhodný i pro alergiky a osoby s citlivou pokožkou. Dá se používat i s masážními oleji, což bude vyhovovat zákazníkům, kteří nemají rádi masáž nasucho. S tímto typem nástavce se běžně nesetkáte, takže ho považujeme za velké plus. Využití masážní pistole se tím rozšiřuje, protože masírování bez oleje může občas „drhnout”.

Vzhledem k vyšší pořizovací ceně je zde samozřejmostí přenosný kufřík, který je v porovnání s konkurenčními produkty dost bytelný. Oceňujeme také přítomnost nabíječky, která by u pistole této úrovně neměla chybět. Ovládání probíhá skrze pěkně podsvícený LCD displej, který je velmi přehledný, takže na něj dobře uvidí i osoby se slabším zrakem.

Hodnocení dalších odborníků a uživatelů

Masážní pistole Bodysonic BS MG03 Black je velmi oblíbená mezi uživateli, kteří se potýkají chronickými bolestmi svalů, a mezi sportovci. Někteří ji používají v rámci rehabilitace na doporučení lékaře. K tomuto produktu lze najít hodně pozitivních ohlasů, ale i negativní recenze.

Jako výborné uživatelé hodnotí kvalitu nástavců, rozsah nastavení vibrací a celkový výkon zařízení. Některým se ale zdá pořizovací cena příliš vysoká. Výtky mají také k návodu, který je dle nich moc stručný.

Hlavní klady, zápory a zajímavosti oproti jiným produktům

Pokud bychom se měli zaměřit na silné stránky Bodysonic BS MG03 Black, měli bychom v prvé řadě ocenit vysoký počet rychlostí a široké rozmezí otáček. Pochvalu zaslouží i za vysokou kvalitu zpracování, a to nejen v případě konstrukce, ale i kufříku a nástavců. Ocelový nástavec už je téměř rarita. A ačkoliv je dle nás cena produktu odpovídající, pro některé zákazníky může být moc vysoká.

Porovnání s alternativami

Pro uživatele, kteří chtějí masážní pistoli s amplitudou 12 mm, ale mají trochu omezený rozpočet, lze jako vhodnou alternativu doporučit Probeast Pro. Má sice užší rozmezí otáček, ale zase nabídne více rychlostních programů (30). Lépe si vede i s výdrží baterie, která zvládne pracovat až 8 hod. Nenajdete zde ale žádný ocelový nástavec. Další možností může být inSPORTline Rondys, která je velmi populární mezi uživateli.

Závěrečné shrnutí

Bodysonic BS MG03 Black lze doporučit všem zákazníkům, kteří si u masážní pistole zakládají na vysoké kvalitě zpracování a ocení její bytelnost. Využití najde u sportovců a fyzioterapeutů. Hodí se na i rekonvalescenci po úrazech či operacích. V neposlední řadě by mohla díky ocelové hlavici zaujmout alergiky, osoby s citlivou pokožkou a nadšence do olejových masáží.

Parametr Tento produkt
Výrobce

BodySonic

Technologie masáže

Vibrační

Amplituda (mm)

12

Počet otáček za minutu (RPM)

1 200–3 200

Počet rychlostí

20

Plynulá regulace intenzity/rychlosti

Ne

Typ baterie

Li-Ion

Rezervní baterie v balení

Ne

Výdrž akumulátoru (hod)

4

Tvar rukojeti

Klasický

Počet nástavců

6

Cestovní pouzdro/kufřík

Ano

Napájecí adaptér/dokovací stanice

Ano

Displej

Ano, LCD

Mobilní aplikace

Ne

Hmotnost (kg)

1,2

4 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Bodysonic BS MG03 Black | Hodnocení: Velmi dobré
Dana Široká
Redaktorka
Dana má díky původní profesi zdravotnického pracovníka velmi blízko ke všem produktům souvisejícím se zdravím, proto se ujala tématu masážních pistolí. O fyzioterapii se zajímá i ve svém volném čase a chodí pravidelně na masáže. Trh s masážními pistolemi má dobře zmapovaný, takže vám na této stránce ráda vysvětlí, podle jakých parametrů vybírat. Spravuje také stránky s masážními křesly a masážními přístroji obecně.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Bodysonic BS MG03 Black

Bodysonic BS MG03 Black

4 000 Kč Orientační cena