Menu

Bosch GIS 1000 C Professional 0.601.083.300 – Recenze, testy a srovnání

Výborné Celkové hodnocení

Top produkt v kategorii Průmyslové

Klady

  • Rozsah měřených teplot
  • Podsvícený displej
  • Paměť na záznamy

Zápory

  • Vysoká cena
  • Vyšší hmotnost
  • Větší rozměry
9 000 Kč Orientační cena

Průmyslový teploměr Bosch GIS 1000 C Professional 0.601.083.300 se svým teplotním rozmezím řadí ke špičce na trhu a zvládne měřit široké spektrum objektů a prostředí.

Základní charakteristiky

S tímto modelem můžete měřit předměty o teplotě od -40 do +1 000 °C, přičemž odchylka dosahuje 1 °C. U takto širokého rozpětí se však jedná o běžnou a nikterak vysokou hodnotu. Aby bylo měření úspěšné, měli byste od vašeho cíle stát minimálně 10 cm a maximálně 5 metrů.

Vhod přijde paměť na záznamy, díky které si naměřené hodnoty nemusíte zapisovat. Teploměr hodnoty ukládá v podobě obrázků a těch se do paměti vejde nad 200, což by mělo bohatě stačit. Můžete si je z přístroje přetáhnout pomocí funkce Bluetooth nebo MicroUSB konektoru a snadno si je tedy uložíte třeba do počítače. Z užitečných funkcí se zde dočkáte i kvalitního podsvíceného displeje, který půjde dobře vidět, či indikátoru stavu baterie, díky němuž začnete výměnu baterií řešit včas.

Hodnocení dalších odborníků a uživatelů

Přestože tento model patří k často kupovaným průmyslovým teploměrům, moc zákaznických recenzí na něj nenajdeme. Tento fakt přisuzujeme tomu, že jde o specifický výrobek pro často odborné použití a zákazníci nemají potřebu jeho funkčnost sdělovat recenzemi široké veřejnosti. Ve sporadicky se vyskytujících recenzích uživatelé jednoduše a stručně hodnotí teploměr jako dobrý a jeho koupi doporučují.

Hlavní klady, zápory a zajímavosti oproti jiným produktům

Za největší benefit tohoto modelu považujeme jeho opravdu široké rozpětí měřených teplot, díky kterému najde uplatnění v mnoha odvětvích průmyslu. Má také podsvícený, 2,8″ velký displej, jenž by měl nabídnout dobrou přehlednost o měřených údajích. Kromě teploty umí změřit i vlhkost, takže nemusíte kupovat navíc vlhkoměr. Vhod přijde i paměť na záznamy a dvě možnosti jejich přenosu, protože si snadno naměřená data uložíte do počítače. Musíte ovšem počítat s vyšší pořizovací cenou. Teploměr je také poměrně těžký, se svými necelými 600 g by se po delší době používání mohl pronést.

Porovnání s alternativami

Pokud hledáte průmyslový teploměr na příležitostné měření za výhodnou cenu, můžeme vám doporučit Stanley STHT0-77365, který má dobrý poměr cena/výkon. Počítejte však s maximální měřitelnou teplotou okolo 520°C. Pro nenáročné uživatele hledající model za co nejnižší cenu by se mohl hodit EMOS M0503, je u něj však třeba počítat s absencí ukládání záznamů.

Závěrečné shrnutí

Za relativně vysokou cenu dostanete kvalitního pomocníka s pokročilými funkcemi a režimy. Bosch GIS 1000 C Professional 0.601.083.300 dokáže měřit vlhkost a teplotu, a to v opravdu širokém rozmezí. Umí stanovit teplotní mosty a také varovat před plísní. Má poměrně velkou paměť na záznamy, podsvícený displej, intuitivní ovládání či indikátor stavu baterie. Může běžet buď na energii z klasických baterií, nebo z dobíjecího akumulátoru. Jeho nedostatkem je vyšší hmotnost dosahující 600 g.

9 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Bosch GIS 1000 C Professional 0.601.083.300 | Hodnocení: Výborné
Kateřina má jako máma dvou malých dětí s infračervenými teploměry několikaleté zkušenosti. Dobře zná jejich slabiny i benefity a ví, že rychlé a přesné měření teploty šetří čas v náročných obdobích nemocí. Umí poradit, pro koho se více hodí ušní teploměr a kdo naopak ocení měření na čele. Kromě infra teploměrů se věnuje tématům dětských produktů a domácích spotřebičů.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Bosch GIS 1000 C Professional 0.601.083.300

Bosch GIS 1000 C Professional 0.601.083.300

9 000 Kč Orientační cena