Menu

Bosch MFW68660 – Recenze, testy a srovnání

Výborné Celkové hodnocení

Vítěz srovnání v kategorii Elektrické mlýnky

Klady

  • Mnoho příslušenství v ceně
  • Skvělé recenze
  • Multifunkční zařízení
  • Zpětný chod
  • Pojistka proti přetížení

Zápory

  • Vyšší cena
  • Nemá samoostření nožů
  • Vysoká hmotnost
4 000 Kč Orientační cena

Základní charakteristiky

Elektrický masomlýnek Bosch MFW68660 představuje výkonné zařízení, které neslouží jen k mletí masa. Díky dalším nástavcům, které jsou součástí balení, nastrouháte zeleninu, ovoce i sýr na nudličky a plátky. Lis na ovoce zase zajistí čerstvou šťávu. Model je vyrobený z nerezu a oceli, přičemž mlecí mechanismus i valná většina částí jsou právě nerezové. To je výjimkou oproti nižším řadám značky Bosch i některým alternativám. Nemusíte se tak bát složitého čištění či pohlcování pachů.

Masomlýnek má příkon 800 W, což značí nízkou hodnotu. Nicméně stroj disponuje motorem Black Power, který po určitou dobu dokáže vyvinout sílu až 2200 W. Zvládne umlít více než 4 kila masa za minutu. Hodí se tak i na zabijačku. To se odráží i ve vysoké ceně v řádů několika tisíců. Vzhledem k tomu bývá negativně hodnocený fakt, že úchyty, které spojují tělo mlýnku s nástavci i strouhacími bubínky jsou plastové. Hrozí tak ulomení či opotřebení materiálu, čímž by došlo k znehodnocení mlýnku.

Mlýnek má na spodní části gumové nožičky, tudíž se při práci nebude viklat. Nechybí mu ani zpětný chod, kterým vyndáte třeba uvízlé maso. Stačí zmáčknout jedno tlačítko. Bezpečnost zase hlídá pojistka proti přetížení. Jakmile se přístroj začne zahřívat, pojistka jej vypne. Z funkcí ale chybí samoostření nožů. To si musíte zajistit sami, což je vzhledem k vyšší ceně nemilé.

Hodnocení dalších odborníků a uživatelů

Mlýnek i přes svou vysokou cenu sklízí velmi kladné recenze. Uživatelé kromě perfektního mletí masa oceňují víceúčelovost mlýnku. Poradí si se sýry, ovocem i zeleninou. Lidé chválí vysoký výkon motoru, jelikož i 10 až 20 kg masa stroj zpracuje během chvíle. Mezi zápory bývají zmíněné plastové úchyty, kterými se připojuje mlecí část k tělu stroje. Podle kupujících působí křehce.

Hlavní klady, zápory a zajímavosti oproti jiným produktům

Velkým pozitivem mlýnku je rychlost i kvalita zpracování masa. Mlýnek si podle recenzí skvěle poradí i s klobásy. Další nástavce pak zajistí zpracování zeleniny a ovoce. Příprava salátů či bramboráků nezabere tolik času. Negativní hodnocení sbírá plastový materiál, z něhož jsou vyrobené některé klíčové součástky. Uživatelé se bojí, že časem prasknou. Zajímavostí je pak úložný prostor na horní části mlýnku. Odložíte tam děrované kotouče, abyste je měli po ruce.

Porovnání s alternativami

Pokud dáváte přednost ruční variantě, alternativou k modelu Bosch MFW68660 může být masomlýnek od značky Porkert. Jedná se o bytelné litinové zařízení, které by mělo mít dlouhou životnost. Podle množství masa, které potřebujete zpracovat, si můžete zvolit velikost. Nejmenší model č. 5 se hodí pro malé domácnosti, č. 10 už zvládne pomlít až kilo masa za minutu. Výkon je tedy oproti modelu Bosch nižší, což je ale u ručních mlýnků běžné. Nevýhodou je, že nemá žádné další nástavce v ceně. Ovšem sbírá skvělé recenze na mletí masa.

Závěrečné shrnutí

Mlýnek značky Bosch doporučujeme všem náročným uživatelům, kteří hledají multifunkční stroj. Díky dalším struhadlům a nástavcům v balení, zařízení využijete ke zpracování masa i zeleniny. Mletí je podle recenzí velmi kvalitní a stroj zvládne za minutu zpracovat 4,3 kg masa. To se hodí třeba pro přípravu hostiny. Stroj je vyrobený z nerezového a plastového materiálu. Negativně bývají hodnocené plastové úchyty, které drží mlecí část u těla stroje. Lidé se obávají, že časem prasknou, což by mlýnek zničilo.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Bosch

Materiál konstrukce

Nerez a plast

Materiál mlecího mechanismu

Nerez

Rychlost mletí masa (kg/min)

4,3

Vhodný na drcení zeleniny a pečiva

Ano

Pěchovadlo

Ano

Nástavec na cukroví

Ne

Nástavec na plnění uzenin

Ano

Velikost děrovaných destiček (mm)

3; 4,8; 8

Hmotnost (kg)

7,1

Zpětný chod

Ano

Funkce samoostření

Ne

Šroubování ke stolu

Nerelevantní

Vhodné do myčky

Ne

Příkon (W)

800

4 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Bosch MFW68660 | Hodnocení: Výborné
Martina Moresová
Redaktorka
Martina je redaktorka, která chce vždy vědět víc. Její zvědavost ji vede do různých koutů internetu, aby získala potřebná fakta. Díky ucelenému přehledu může čtenáře upozornit, na co si dát při výběru produktu pozor. Oblast mlýnků na maso a dalších kuchyňských spotřebičů dobře zná. Část její rodiny se živí přípravou burgerů a dalších pochutin. Dokáže tak poradit, na co se při výběru mlýnků zaměřit, aby byl vaším nejlepším pomocníkem.

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Recenze Bosch MFW68660

Bosch MFW68660

4 000 Kč Orientační cena