Recenze Porkert ruční mlýnek na maso č. 5 - Test 2023 | Arecenze.cz
Menu

Recenze a srovnání Porkert ruční mlýnek na maso č. 5

Výborné Celkové hodnocení

Vítěz srovnání v kategorii Ruční mlýnky

Klady

  • Kvalitní materiál
  • Důvěryhodná značka
  • Dlouhá životnost

Zápory

  • Vyšší cena
  • Nutné stolní šroubování
  • Vyšší hmotnost
1 700 Kč Orientační cena

Základní charakteristiky

Manuální mlýnek na maso Porkert č. 5 využijete při přípravě rodinných obědů. Jedná se o nejmenší model, který je určený k domácímu využití. Namelete s ním tak maso na sekanou, karbanátky nebo burgery. Půl kila masa zvládne rozmělnit zhruba za jednu minutu. Nemusíte se bát zdlouhavé přípravy. Součástí balení je děrovaný kotouč s otvory o průměru 4,5 mm. Pokud byste chtěli maso namlít jemněji či hruběji, je možné si dokoupit jiné velikosti.

Mlýnek je vyrobený z litiny a povrch tvoří potravinářská vrstva cínu. Výrobek disponuje certifikátem zdravotní nezávadnosti. Nehrozí uvolnění škodlivých látek do masa. Uživatelé si u mlýnku pochvalují jeho bytelnost a skvělý výkon. Často však zmiňují problém s točicí klikou. Tu musíte nasadit na hřídel, což zřejmě kvůli cínové úpravě nejde snadno. Někteří zákazníci museli proto otvor upilovat. To může být vzhledem k vyšší ceně mlýnku problematické.

I tento mlýnek využijete k vícero úkonům. Připravíte strouhanku, propasírujete s ním rajčata či měkké ovoce. Okurky, mrkve nebo sýry s ním však nenastrouháte. K tomu jsou třeba jiné nástavce, které najdete spíše u elektrických mlýnků. Pokud si dokoupíte nástavec na tvorbu cukroví, můžete s ním vyrábět sušenky. Uživatelé jej však používají zejména na mletí masa nebo výrobu salámů.

Hodnocení dalších odborníků a uživatelů

Mlýnek značky Porkert sbírá výborné recenze. Uživatelé si pochvalují odolnost a kvalitu materiálu. Ekologicky smýšlející spotřebitele potěší, že vše je vyrobené v České republice a lze dokoupit náhradní díly. Mlýnek vám tak může vydržet po generace. Podle hodnocení si mlýnek poradí i s prorostlým masem a při mletí se netřepe ani nekýve. Pevně jej totiž upevníte u pracovní desky o šířce 15 – 40 mm.

Hlavní klady, zápory a zajímavosti oproti jiným produktům

Nejčastěji zmiňovaným kladem je kvalitní zpracování mlýnku a skvěle namleté maso. Zákazníci také oceňují, že se jedná o český výrobek a lze dokoupit náhradní díly. Záporně vnímají obtížné nasazení točicí kliky na hřídel. Odlitek nesedí a je třeba upilovat větší otvor. Vzhledem k vyšší ceně mlýnku je tento problém zvlášť nepříjemný. Bez kliky totiž nelze zařízení používat. V ceně není ani pěchovadlo, tudíž hrozí, že si při plnění mlýnku zraníte prsty.

Porovnání s alternativami

Pokud by pro vás byla práce s manuálním mlýnkem nepraktická, zvolte základní elektrickou variantu od značky Tefal. Je levnější a díky výkonu 1 400 W, což je u tohoto typu mlýnku běžná až lehce vyšší hodnota, zpracuje 1,7 kg masa za minutu. Hodí se tak do běžné domácnosti. Mlýnek je sice plastový, ovšem mlecí mechanismus je kovový, nemusíte se tak bát zlomení nožů. Ty budou navíc vždy nabroušené, protože mlýnek má funkci samoostření. Oproti Porkertu má také v ceně pěchovadlo. Při plnění si tak nezraníte prsty.

Závěrečné shrnutí

Masomlýnek č. 5 značky Porkert doporučujeme všem, kteří chtějí mlít menší množství masa. Hodí se pro malé až střední rodiny. Za minutu namele půl kila masa. Pro početnější rodinu zvolte raději střední model č. 8. Podle mnoha recenzí mele precizně maso a samotný výrobek je kvalitní. Problémem je nesedící klika na hřídel. Otvor se musí upilovat, což je vzhledem k ceně nepříjemné. V sadě není pěchovadlo, tudíž při plnění mlýnku hrozí zranění prstů.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Porkert

Materiál konstrukce

Litinový + dřevěné madlo

Materiál mlecího mechanismu

Litina

Rychlost mletí masa (kg/min)

0,7

Vhodný na drcení zeleniny a pečiva

Ano

Pěchovadlo

Ne

Nástavec na cukroví

Ne

Nástavec na plnění uzenin

Ne

Velikost děrovaných destiček (mm)

4,5

Hmotnost (kg)

2,94

Zpětný chod

Ano

Funkce samoostření

Ne

Šroubování ke stolu

Ano

Vhodné do myčky

Ne

Příkon (W)

Nerelevantní

1 700 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Porkert ruční mlýnek na maso č. 5 | Hodnocení: Výborné
Martina Moresová
Redaktorka
Martina je redaktorka, která chce vždy vědět víc. Její zvědavost ji vede do různých koutů internetu, aby získala potřebná fakta. Díky ucelenému přehledu může čtenáře upozornit, na co si dát při výběru produktu pozor. Oblast mlýnků na maso a dalších kuchyňských spotřebičů dobře zná. Část její rodiny se živí přípravou burgerů a dalších pochutin. Dokáže tak poradit, na co se při výběru mlýnků zaměřit, aby byl vaším nejlepším pomocníkem.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Porkert ruční mlýnek na maso č. 5

Porkert ruční mlýnek na maso č. 5

1 700 Kč Orientační cena