Menu

Kluge 489,81 – Recenze, testy a srovnání

Velmi dobré Celkové hodnocení

Nejlepší cena/výkon v kategorii Elektrické mlýnky

Klady

  • Bohaté příslušenství
  • Garance 10 let opravitelnosti
  • Pojistka proti přetížení

Zápory

  • Vyšší cena
  • Nemá zpětný chod
  • Pouze 10 minut provozu
2 900 Kč Orientační cena

Základní charakteristiky

Elektrický mlýnek Kluge 489,91 představuje univerzálního pomocníka do kuchyně. Příkon 550 W totiž zajišťuje zpracování 2,5 kg masa za minutu. Motor ale dokáže krátkodobě vyvinout sílu 1 900 W při zpracování tužších surovin. Zařízení tak využijete nejen při přípravě oběda ale i na tradiční zabijačce. Na tu se hodí i díky nástavci na plnění klobás či paštik. Díky dalším struhadlům, které jsou součástí balení stroj využijete i na strouhání zeleniny a dokonce mletí máku.

Tělo mlýnku je vyrobené z plastu a mlecí mechanismus tvoří ocel, což bývá zárukou delší životnosti. Nevýhodou mlýnku je, že nemá zpětný chod. Uvízlé maso tak nelze snadno vyjmout. Chybí i samoostření nožů, budete je muset brousit ručně. Součástí ale je pojistka proti přetížení, která v případě zablokování šneku zabrání spálení motoru.

Hodnocení dalších odborníků a uživatelů

Uživatelé mlýnek velmi chválí. Oceňují především jeho výkonnost a kvalitní zpracování masa. Objevují se také zmínky o tichém chodu motoru, což je mezi elektrickými mlýnky výjimkou. Obavy nicméně vzbuzují plastové úchyty, které drží struhadla a mlecí zařízení na konstrukci stroje. Podle uživatelů působí křehce. V případě zlomení by pak mlýnek nešel použít.

Hlavní klady, zápory a zajímavosti oproti jiným produktům

Uživatelé mezi pozitivními reakcemi nejčastěji zmiňují výborné mletí masa i zeleniny a to i při velmi jemné hrubosti zpracování. Negativně jsou vnímané jen plastové úchyty, které podle některých působí nedůvěryhodně. Oproti jiným produktům by si měl mlýnek dobře poradit i se zvlášť mastnými výrobky, jako jsou škvarky. Ty některé nože masomlýnků nezvládají zpracovat. Výjimkou také je mletí máku, to běžně mlýnky na maso nezvládají.

Porovnání s alternativami

Dražší alternativou může pro kupující být model Bosch MFW68660. Jedná se také o multifunkční zařízení, které si oproti značce Kluge poradí i se sýrem nebo vylisuje ovocnou šťávu. Nicméně mák pomlít nedokáže. Tato funkce ale nebývá nijak zásadní. Tělo mlýnku tvoří plast a nerez. Nerezový je i mlecí mechanismus, který díky příkonu 800 W zpracuje za minutu 4,3 kg masa. I tento model využijete třeba na zabijačkách.

Závěrečné shrnutí

Elektrický mlýnek Kluge 489,81 doporučujeme všem náročným uživatelům. Podle recenzí skvěle mele maso a strouhá zeleninu. Za minutu zpracuje až 2,5 kg masa. Využijete jej tak i na zabijačkách. Konstrukci tvoří převážně plast, ale mlecí mechanismus a nástavce jsou ocelové. Úchyty, které je drží na těle stroje, jsou však plastové. To vzbuzuje u zákazníku obavy z prasknutí.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Kluge

Materiál konstrukce

Plast a ocel

Materiál mlecího mechanismu

Ocel

Rychlost mletí masa (kg/min)

2,5

Vhodný na drcení zeleniny a pečiva

Ano

Pěchovadlo

Ano

Nástavec na cukroví

Ne

Nástavec na plnění uzenin

Ano

Velikost děrovaných destiček (mm)

2,7; 4; 8

Hmotnost (kg)

3,48

Zpětný chod

Ne

Funkce samoostření

Ne

Šroubování ke stolu

Nerelevantní

Vhodné do myčky

Ne

Příkon (W)

550

2 900 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Kluge 489,81 | Hodnocení: Velmi dobré
Martina Moresová
Redaktorka
Martina je redaktorka, která chce vždy vědět víc. Její zvědavost ji vede do různých koutů internetu, aby získala potřebná fakta. Díky ucelenému přehledu může čtenáře upozornit, na co si dát při výběru produktu pozor. Oblast mlýnků na maso a dalších kuchyňských spotřebičů dobře zná. Část její rodiny se živí přípravou burgerů a dalších pochutin. Dokáže tak poradit, na co se při výběru mlýnků zaměřit, aby byl vaším nejlepším pomocníkem.

Diskuze a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud máte důležitou zprávu a očekáváte naši odpověď, oslovte nás přes e-mail.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Kluge 489,81

Kluge 489,81

2 900 Kč Orientační cena